1. Tūrisma inventārs
  2. Kompasi
Kārtot pēc:
pievienošanas datuma dilstoši
  • pievienošanas datuma augoši
  • pievienošanas datuma dilstoši
  • cenas augoši
  • cenas dilstoši
  • nosaukuma augoši
  • nosaukuma dilstoši

Kompasi

Pirmais kompasam līdzīgas ierīces lietojums datējams simtiem gadu atpakaļ, kad kompasa tapšanas pamatā bija atziņa, ka neliels gabals magnētiskās dzelzsrūdas, vienmēr varētu vērsties un saskaņot sevi ar ziemeļu-dienvidu virzienu. Jūs noteikti zināt, ka debespuses viegli var noteikt arī pēc saules atrašanās vietas vai ķērpju daudzuma uz koka mizas, tomēr mēdz būt brīži, kad ar mūsu dabas vērotāja zināšanām var būt krietni par maz. Lai atvieglotu orientēšanos sarežģītās situācijās, ir izgudroti kompasi, kurus piedāvājam arī mēs – sporta un aktīvās atpūtas preču veikals Gandrs.

Šobrīd pie mums atrodami Brunton, Herbertz un Recta kompasi, kuru kolbas pildītas ar šķidrumu. Šāda veida kompasus nav nepieciešams turēt pilnīgi nekustīgi, lai virziens tiktu noteikts precīzi. Šī īpašība ir izteikti svarīga sacensību laikā, kad katrai sekundei ir neatsverama nozīme. Kompasiem piemīt stabilitāte un ātra adatas reaģētspēja uz kustībām, bet pats galvenais – tie ir saprotami un ērti lietojami.

Brunton kompass tika patentēts 1894. gadā un kopš tā laika ir iekarojis augstas pozīcijas pasaules tirgū. Šos kompasus bieži izmanto ģeologi, veicot ģeoloģisko objektu kartografēšanu, taču Brunton TruArc kompasiem, kas apgādāti ar TruArc Global Needle sistēmu, pilnībā uzticas arī orientieristi. Herbertz kompasi ir stabili un ērti lietojami. Tie ievietoti metāla korpusā un ir aprīkoti ar rotējošu skalu un palielināmo stikliņu skatu meklētājā.

Lai vienmēr atrastu pareizo ceļu, iesakām paļauties ne tikai uz savām dabas vērotāja prasmēm un saules augstuma, bet izmantot arī kompasus, kas būtiski atvieglos Jūsu virziena meklējumus un orientēšanos nezināmos apvidos. Pareizo izvēli Jums ļaus izdarīt pielietojuma mērķa apzināšanās, jo ir būtiski zināt, vai kompasu paredzēts izmantot sacensībās vai mierīgos pārgājienos. Sasniedziet vēl neatklātus zemes stūrus kopā ar Brunton, Herbertz un Recta kompasiem!