1. Tūrisma inventārs
  2. Kompasi
Kārtot pēc:
pievienošanas datuma dilstoši
  • pievienošanas datuma augoši
  • pievienošanas datuma dilstoši
  • cenas augoši
  • cenas dilstoši
  • nosaukuma augoši
  • nosaukuma dilstoši

Filtrs

Cena:
Veikals:
Pirkt Kompass Konustrek KONUS Kompass Konustrek 15.90 € Ar klienta karti: 11.92 € Kompakts un pārdomāts kompass izturīgā metāla korpusā. Aprīkots ar rotējošu skalu un palielināmo stikliņu skatu meklētājā. Šķidrumā peldošā (amortizētā) skala kombinē 360 grādu joslu un 64 bāru joslu. Pirkt Kompass Konuspoint KONUS Kompass Konuspoint 11.40 € Ar klienta karti: 8.55 € Ļoti viegls un kompakts kompass orientējošai virziena noteikšanai. Kompasam ir šķidrumā peldoša 360 grādu skala un ergonomisks plastikāta korpuss. Pirkt Kompass Konustar KONUS Kompass Konustar 37.50 € Ar klienta karti: 28.12 € Profesionāls militārā tipa kompass ar stabilu, izturīgu metāla korpusu un ar šķidrumā peldošu (amortizētu) 360 grādu virziena rādītāju. Aprīkots ar rotējošu skalu, palielināmo stikliņu skatu meklētājā, klinometru leņka noteikšanai, līmeņrādi un divām mērskalām sānos. Iespējams pievienot statīvam. Pirkt Kompass Scompass KONUS Kompass Scompass 2.99 € Ar klienta karti: 2.24 € Ļoti kompakts un viegls kompass, kas lieliski piemērots bērniem. Tam ir vienkāršs un minimāls dizains, plastikāta korpuss un aukla nostiprināšanai pie somas vai pakāršanai kaklā. Pirkt Kompass TruArc™ 5 Brunton Kompass TruArc™ 5 27.00 € 36.00 € Klasiska stila kartes kompass ar moderniem uzlabojumiem. TruArc™ 5 modelim ir kartes iedaļas līnijas, vieglākai un ātrākai nolasīšanai. TruArc™ kompass ir apgādāts ar TruArc™ Global Needle sistēmu, kurai uzticas orientieristi. Navigācijas kalibrēšana bez instrumentiem. Nolasīšanas iespēja līdz pat 2° precizitātei. Collu...

Kompasi

Pirmais kompasam līdzīgas ierīces lietojums datējams simtiem gadu atpakaļ, kad kompasa tapšanas pamatā bija atziņa, ka neliels gabals magnētiskās dzelzsrūdas, vienmēr varētu vērsties un saskaņot sevi ar ziemeļu-dienvidu virzienu. Jūs noteikti zināt, ka debespuses viegli var noteikt arī pēc saules atrašanās vietas vai ķērpju daudzuma uz koka mizas, tomēr mēdz būt brīži, kad ar mūsu dabas vērotāja zināšanām var būt krietni par maz. Lai atvieglotu orientēšanos sarežģītās situācijās, ir izgudroti kompasi, kurus piedāvājam arī mēs – sporta un aktīvās atpūtas preču veikals Gandrs.

Šobrīd pie mums atrodami Brunton, Herbertz un Recta kompasi, kuru kolbas pildītas ar šķidrumu. Šāda veida kompasus nav nepieciešams turēt pilnīgi nekustīgi, lai virziens tiktu noteikts precīzi. Šī īpašība ir izteikti svarīga sacensību laikā, kad katrai sekundei ir neatsverama nozīme. Kompasiem piemīt stabilitāte un ātra adatas reaģētspēja uz kustībām, bet pats galvenais – tie ir saprotami un ērti lietojami.

Brunton kompass tika patentēts 1894. gadā un kopš tā laika ir iekarojis augstas pozīcijas pasaules tirgū. Šos kompasus bieži izmanto ģeologi, veicot ģeoloģisko objektu kartografēšanu, taču Brunton TruArc kompasiem, kas apgādāti ar TruArc Global Needle sistēmu, pilnībā uzticas arī orientieristi. Herbertz kompasi ir stabili un ērti lietojami. Tie ievietoti metāla korpusā un ir aprīkoti ar rotējošu skalu un palielināmo stikliņu skatu meklētājā.

Lai vienmēr atrastu pareizo ceļu, iesakām paļauties ne tikai uz savām dabas vērotāja prasmēm un saules augstuma, bet izmantot arī kompasus, kas būtiski atvieglos Jūsu virziena meklējumus un orientēšanos nezināmos apvidos. Pareizo izvēli Jums ļaus izdarīt pielietojuma mērķa apzināšanās, jo ir būtiski zināt, vai kompasu paredzēts izmantot sacensībās vai mierīgos pārgājienos. Sasniedziet vēl neatklātus zemes stūrus kopā ar Brunton, Herbertz un Recta kompasiem!