1. Alpīnisma inventārs
  2. Dzelkšņi

Dzelkšņi

Dzelkšņi kalpo kā nepieciešamība, lai droši pārvietotos pa apledojušām un sniegotām virsmām. Šis ir veids, kā Jūs varat šķērsot ledājus, rāpties sniega kupenās, kāpt sasalušos ūdenskritumos un pārvietoties pa apledojušām klintīm. Pateicoties moderniem dizainiem un ražošanas tehnikai, mūsdienās dzelkšņi ir kļuvuši daudz vieglāki un spējīgāki pārvarēt šķēršļus.

Tā kā laiks nestāv uz vietas, dzelkšņi ir kļuvuši pielāgotāki attiecīgam aktivitātes veidam. Viegli dzelkšņi būs piemērotāki ikdienišķām ziemas pastaigām. Tradicionāli dzelkšņi ļauj pievarēt ceļošanu pa sniegotiem un ledainiem apvidiem, tie noderēs tehniskos pārgājienos, kuros noteikti Jums līdzi būs arī leduscirtnis, kā arī dodoties kalnos. Dzelkšņi, kas radīti, lai pievarētu sasalušus ūdenskritumus vai kombinētus ledus un klinšu maršrutus, mūsdienās ir pieejami daudz uzlabotāki un tehniskāki.

Zābaku un dzelkšņu savienojamība ir būtiska labākam izpildījumam un Jūsu drošībai. Zābaka tips norāda kādi apkaluma veidi Jums ir iespējami. Piemēram, ultralight strap-on dzelkšņi būs saderīgi ar ultralight pārgājienu zābakiem, taču tie nav piemēroti alpīnismam vai ledāju pievarēšanai. Dzelkšņi, kas sasprādzēti ar elastīgu zoli, nebūs tik droši kā tie, kuri sacienoti ar cietas zoles zābakiem.

Ir ieteicams pārliecināties, vai pirms novietošanas skapī Jūsu dzelkšņi ir sausi. Ja grasāties tos novietot, kad sezona beigusies, dzelkšņus ieteicams pārklāt ar vieglu eļļas kārtiņu vai ūdeni atgrūdošu līdzekli, piemēram, WD40. Dzelkšņu aksesuāri, tekniskie dzelkšņi, klasiskie dzelkšņi, dzelkšņi ar gropēm, dzelkšņi bez gropēm, kā arī dzelkšņi ar gropi aizmugurē no ražotāja Petzl - esiet gatavs ledāju, kupenu un klinšu šķērsošanai kopā ar veikalu Gandrs!

Kārtot pēc:
pievienošanas datuma dilstoši
  • pievienošanas datuma augoši
  • pievienošanas datuma dilstoši
  • cenas augoši
  • cenas dilstoši
  • nosaukuma augoši
  • nosaukuma dilstoši