1. Alpīnisma inventārs
  2. Virves

Virves

Augstas kvalitātes virves. Virves darbam, klinšu kāpšanai, alpīnismam, speleoloģijai, kanjonigam un ledus kāpšanai. Profesionālās virves darbiem augstumā, glābējiem, ugunsdzēsējiem, militārajām vajadzībām. Ja esat sev piemērotas virves meklējumos, tad Jums noteikti ir jāiepazīstas ar četriem apsvērumiem.

Pirmais no tiem ir virves veids. Izvēle starp dažādajiem virvju veidiem ir atkarīga no Jūsu izvēlētā kāpšanas veida. Ir divi galvenie virves iedalījuma veidi - statiskās virves un dinamiskās virves. Dinamiskās virves ir radītas, lai stieptos un absorbētu triecienu kritiena gadījumā. Statiskās virves stiepjas pavisam nedaudz, padarot tās efektīvas, piemēram, pārvietojot kādu cietušu alpīnistu, rāpjoties augšup pa virvi, kā arī pārvietojot smagumus ar virves palīdzību.

Otrais apsvērums ir virves diametrs un garums, kas ietekmē virves savaru un izturību un lielā mērā nosaka tās labāko pielietojumu. Vispārīgi runājot, tievākas virves ir arī vieglākas, taču tās var būt mazāk izturīgas un pieprasa lielāku pieredzi, lai parūpētos par savu drošību. Virves ar lielāku diametru ir noturīgākas pret dažāda veida berzējumiem, taču tās uzreiz ir arī smagākas. Svarīgi ir zināt arī virves pielietojuma iezīmes, piemēram, apstrādi, lai atvairītu mitruma uzsūkšanos. Jums noteikti jāzina, ka kāpšanas drošība ir Jūsu atbildība. Ekspertu instrukcijas ir īpaši vērtīgas tad, ja kāpšanas pasaulē esat jauniņais.

Statiskās virves, dinamiskās virves, palīgvirves, lentes un gumijas, saimniecības virves, virves darbam, virves sportam, virves arboristiem, kā arī virvju piederumi un kopšanas līdzekļi - tas viss pieejams vienuviet - veikalā Gandrs!