Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
 1. Pārgājieni

Gandra Ziemas ekspedīcija Zvēruzvērs

10. februāris - 12. februāris 2017 Naukšēnu vidusskola

gandra-ziemas-ekspedicija-zveruzvers
 • cena:
 • 39.00 49.00 EUR
 • brīvas vietas:
 • 45 no 100
 • Lejupielādēt:

Jau trešo gadu pēc kārtas aicinām uz īpašām piedzīvojumu sacensībām, kas norisināsies 3 dienas un 2 naktis no 10. līdz 12. februārim Ziemeļvidzemē, Naukšēnos, pašā Igaunijas pierobežā.

Šoreiz piedzīvojumā dosimies, lai uzzinātu, kas ir Zvēruzvērs. Un varbūt veiklākajiem, drosmīgākajiem, gudrākajiem un stiprākajiem izdosies to ne vien ieraudzīt, bet pat iepazīt!

Šīs nebūs ātruma sacensības, šis būs gājiens pēc dabas varenuma! Ziemas ekspedīcijas uzvarētāju titulu un vērtīgas balvas no Gandra iegūs izturīgākie, saliedētākie un dabu izprotošākie dalībnieki.

Nostāsti par Zvēruzvēru.

Visiem labi zināms tas - ikkatram zvēram dabā piemīt dažnedažādas īpašības un iezīmes, kas jo sevišķi raksturo katru no tiem. Tā pūce zināma ar tās gudrību un acīgumu, lācis ar spēku un rāmu dabu, lūsis ar veiklību, arī gudrību, vilks ar drosmi un, protams, spēku...

Taču šoreiz stāsts ir par kādu, kas apvieno sevī visas šīs īpašības. Kādu, kurš mīt starp koku galotnēm un zemi, kaut kur starp debesu augstumiem un pazemes dzīlēm. Šoreiz stāsts ir par Zvēruzvēru. Tas ir tāds zvērs, kam krūtīs pukst drosmīga sirds, locekļos plūst spēks un veiklība, bet prāts tam ass un trāpīgs kā tikko kalta bulta.

Balvas:

Lai spēku samēri būtu līdzvērtīgi, komandas vērtēsim šādās kategorijās:

 • sieviešu
 • jauktās
 • vīriešu

Uzvarētāji  tiks pie vērtīgām balvām no Gandrs.

Ortlieb somas, Petzl pieres luktura, Julbo saulesbrillēm.

Starp visiem finālistiem tiks izlozēti arī Gandrs kapšanas torņa abonementi. 

Komandas lielums:

2 dalībnieki.

Maršruts un norise:

Sacensību maršruts vedīs pa neskartiem Latvijas apvidiem, bieziem mežiem, noslēpumainiem purviem un piesnigušām takām. Ziemas ekspedīcijas dalībnieki plānos savus ceļus, risinās prāta uzdevumus un veiks fiziskus pārbaudījumus, lai uz savas ādas sajustu mežu dižo spēku, iedvesmotos no dzīvo radību rosības un smeltos gudrību no pļavu takām un upju līkločiem. Ekspedīcijas dalībnieki nakšņos āra apstākļos, paši iekārtojot savu naktsmītni.

Maršruta garums: ~50km.

Sarežģītības pakāpe:

Vidēji sarežģīts līdz sarežģīts. Jāņem vērā, ka maršrutu veido paši dalībnieki, tādēļ sarežģītība var mainīties no izvēlētā apvidus. Dalībniekiem pašiem jāparūpējas par nepieciešamo ekipējumu, ņemot vērā to, ka abas nakšņošanas reizes paredzētas brīvā dabā.

Transports:

līdz pulcēšanās vietai Ziemeļvidzemē, Naukšēnos dalībnieki nokļūst pašu spēkiem. Pasākuma finišs saskan ar pasākuma sākuma punktu.

Ēšana: organizatori nodrošina šādas ēdienreizes: Siltu ēdienu otrās dienas vakarā, trešās dienas brokastu laikā un trešās dienas pēcpusdienā. Tāpat arī nodrošināsim komandas ar dzeramo ūdeni.

Paldies par atbalstu "Mangaļi", "Dobeles dzirnavnieks", "Nākotne", "Elpa" un "Lauku tējas"

Nepieciešamais un ieteicamais

Obligātais ekipējums: guļammaiss, telts vai nojume, paklājiņš, ūdensnecaurlaidīgi pārgājienu zābaki, vējjaka, bikses, krekls, džemperis, siltā apakšveļa, cimdi, cepure, lukturītis, ūdens pudele un termoss, dienā nepieciešami 2L ūdens, ekipējums ēdiena pagatavošanai, ēdamtrauki un piederumi, pirmās medicīniskās palīdzības aptieciņa, rezerves mobilais tālrunis.

Ieteicamais ekipējums: bahilas, pārgājienu nūjas, sildelementi, ūdensizturīgie maisi, dūnu jaka, kabatas nazis, kompass, krams.

Dalības maksa: 39.00 EUR/pers. (apmaksājot rēķinu līdz 9. februārim)

Dalības maksā iekļauts:

 • apvidus kartes
 • 3 siltas ēdienreizes
 • dzeramais ūdens abās nakšņošanas vietās ar iespēju uzpildīt ūdens krājumus nākamās dienas gājienam
 • medicīniskā palīdzība

Nolikums atrodams šeit

PIETEIKŠANĀS:

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties ekspedīcijai savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Ziemas ekspedīcijā uzvarētāji būs visi, kas piedalīsies. Ikviens, kurš uzsāks šo piedzīvojumu, to noslēdzot, nokļūs vismaz par soli tuvāk dabai un varēs to saukt par savām mājām. Gandrs vēlas mudināt ikvienu nodarboties ar aktīvu atpūtu neatkarīgi no laikapstākļiem un sezonas, un ziemas pārgājieni ir kā radīti tam. Daba pat tad, kad ir skarba un nesaudzīga, spēj dot, mācīt un kļūt par ceļabiedru.