1. Pārgājieni

Gandra Ziemas ekspedīcija Rūķu zemes noslēpums

12. februāris - 14. februāris Daudzeses pamatskola

gandra-ziemas-ekspedicija-ruku-zemes-noslepums
 • cena:
 • 49.00 EUR
 • brīvas vietas:
 • 33 no 150
 • Lejupielādēt:

Jau otro gadu pēc kārtas aicinām uz īpašām piedzīvojumu sacensībām, kas norisināsies 3 dienas un 2 naktis no 12. līdz 14. februārim vienā no nepieradinātākajām Latvijas teritorijām – Sēlijā, lai sajustu dabas spēku mīlestības svētkos. Šīs nebūs ātruma sacensības, šis būs gājiens pēc dabas varenuma. Ziemas ekspedīcijas uzvarētāju titulu un vērtīgas balvas no Gandra iegūs izturīgākie, saliedētākie un dabu izprotošākie dalībnieki.

Balvas:

Lai spēku samēri būtu līdzvērtīgi, komandas vērtēsim šādās kategorijās:

 • sieviešu
 • jauktās
 • vīriešu

Katras grupas spēcīgākā komanda saņems vērtīgu tūrisma ekipējumu no Vaude: pārgājieniem piemērotu ērtu un ergonomisku mugursomu un ekskluzīvu, īpaši aukstiem laika apstākļiem paredzētu matraci. Tāpat arī stiprākajiem Garmin sarūpētas jaunāko tehnoloģiju Garmin Vivofit 2 fitnesa aproces. Kopā ar National Geographic būsim parūpējušies par pārsteiguma balvām arī saliedētākajām, sirsnīgākajām un rūķiskākajām komandām.  

Gandra Ziemas Ekspedīcijas nolikums

Komandas lielums:

2 dalībnieki.

Maršruts un norise:

Sacensību maršruts vedīs pa neskartiem Latvijas apvidiem, bieziem mežiem, noslēpumainiem purviem un piesnigušām takām. Ziemas ekspedīcijas dalībnieki plānos savus ceļus, risinās prāta uzdevumus un veiks fiziskus pārbaudījumus, lai uz savas ādas sajustu mežu dižo spēku, iedvesmotos no dzīvo radību rosības un smeltos gudrību no pļavu takām un upju līkločiem. Ekspedīcijas dalībnieki nakšņos āra apstākļos, paši iekārtojot savu naktsmītni.

Maršruta garums: ~50km.

Sarežģītības pakāpe:

Vidēji sarežģīts līdz sarežģīts. Jāņem vērā, ka maršrutu veido paši dalībnieki, tādēļ sarežģītība var mainīties no izvēlētā apvidus. Dalībniekiem pašiem jāparūpējas par nepieciešamo ekipējumu, ņemot vērā to, ka abas nakšņošanas reizes paredzētas brīvā dabā.

Transports:

līdz pulcēšanās vietai Daudzeses pamatskolā dalībnieki nokļūst pašu spēkiem. Pasākuma finišs saskan ar pasākuma sākuma punktu.

Ēšana: organizatori nodrošina šādas ēdienreizes: ātri pagatavojamas pārtikas izejvielas un piedevas (dārzeņi, konservi) pirmās dienas vakariņām, otrās dienas brokastīm un vakariņām, trešās dienas brokastīm, kā arī siltas pusdienas pasākuma noslēgumā. Tāpat arī nodrošināsim komandas ar dzeramo ūdeni.

Nepieciešamais un ieteicamais

Obligātais ekipējums: guļammaiss, telts vai nojume, paklājiņš, ūdensnecaurlaidīgi pārgājienu zābaki, vējjaka, bikses, krekls, džemperis, siltā apakšveļa, cimdi, cepure, lukturītis, ūdens pudele un termoss, dienā nepieciešami 2L ūdens, ekipējums ēdiena pagatavošanai, ēdamtrauki un piederumi, pirmās medicīniskās palīdzības aptieciņa, rezerves mobilais tālrunis.

Ieteicamais ekipējums: bahilas, pārgājienu nūjas, sildelementi, ūdensizturīgie maisi, dūnu jaka, kabatas nazis, kompass, krams.

Dalības maksa: 49.00 EUR/pers.

Dalības maksā iekļauts:

 • apvidus kartes
 • pārtikas izejvielas 4 ēdienreizēm
 • siltas pusdienas svētdienas finišā
 • dzeramais ūdens abās nakšņošanas vietās ar iespēju uzpildīt ūdens krājumus nākamās dienas gājienam
 • medicīniskā palīdzība

Draugi

Vaude - vācu tūrisma inventāra ražotājs, kas var lepoties gan ar sociālu atbildību, gan atbildību pret vidi un kura produktos apvienota bezkompromisu kvalitāte, funkcionalitāte un atsvaidzinošs dizains, nodrošina vērtīgas tūrisma inventāra balvas spēcīgākajām komandām.

Garmin – pasaules vadošais navigācijas produktu ražotājs – nodrošina Ziemas ekspedīcijas lieliskās balvas – jaunāko inovāciju fitnesa aproces Vivofit 2.

Dobeles Dzirnavnieks - viens no lielākajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs, gādās par nepieciešamo garšīgai, pilnvērtīgai un spēcinošai maltītei.

National Geographic Latvija, žurnāls, kas iedvesmo cilvēkus rūpēm par planētu, nodrošinās īpašas pārsteiguma balvas.

Leģenda

Sensenos laikos, kad zemes brālīgi dalīja visdažādākie tās iemītnieki, starp cilvēkiem un mežu elfiem klusi un rosīgi savas dienas vadīja rūķi. Citu Zemes iemītnieku vidū tie īpaši izcēlās kā prasmīgi dažādu arodu pārzinātāji un pratēji – kalēji, namdari, galdnieki, drēbnieki, zemkopji. Lai gan izcilās un meistarīgās prasmes tika turētas ciešā noslēpumā, nostāsti vēstī, ka rūķi tās ieguvuši tamdēļ, ka rūpīgi un cieši klausījušies ikkatrā dabas norisē – daba tiem mācījusi gudrības par mežiem, pļavām, ūdeņiem un dzīvo radību. Liekot lietā gūtās zinības, rūķi kļuvuši par izveicīgiem un meistarīgiem dabas gariem, turēti godā un dzīvojuši lielā labklājībā.

Taču laiki mainījās, saticība Zemes iemītnieku starpā sašķobījās, un dzīve kļuva nedrošāka. Elfi, rūķi un citas radības nolēma paslēpties kur nu kurais un starp cilvēkiem vairs nerādīties, aiz sevis atstādami vien nostāstus, mītus un leģendas.

Tā kāda leģenda vēstī, ka klusos un rāmos vakaros mežos manāmas rūķu vakarēšanas un pīpju kūpināšana, runā, ka dažviet noglabāti kādi nevienam nezināmi dārgumi. Vieni stāsta, ka tā esot milzu lāde, kas stāvgrūdām pilna zelta dālderu, ko rūķi nākot uzraudzīt, citi mēļo, ka tās visas meža, ūdeņu un dzīvās radības gudrības un Dabas padoms, kuru rūķi nāk uzklausīt.

Izsenis ļaudis pūlējušies noskaidrot un atrisināt noslēpumu, kurp dodas rūķi, kur mīt un kas ir šie dārgumi. Ziemas klusumā un rāmajā esībā dodies rūķu takās, lai atgūtu zudušo uzticību, seno draudzību un atklātu Rūķu zemes noslēpumu. 

PIETEIKŠANĀS:

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties ekspedīcijai savlaicīgi, izmantojot jauno pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Ziemas ekspedīcijā uzvarētāji būs visi, kas piedalīsies. Ikviens, kurš uzsāks šo piedzīvojumu, to noslēdzot, nokļūs vismaz par soli tuvāk dabai un varēs to saukt par savām mājām. Gandrs vēlas mudināt ikvienu nodarboties ar aktīvu atpūtu neatkarīgi no laikapstākļiem un sezonas, un ziemas pārgājieni ir kā radīti tam. Daba pat tad, kad ir skarba un nesaudzīga, spēj dot, mācīt un kļūt par ceļabiedru. 

Citi pasākumi
zviedrijas-veloture

Zviedrijas Velotūre

Ceļojumi
Cena: 169.00 EUR
brīvas vietas: 0 no 11

Augustā debesīs vērpjas pērļaini gubu mākoņi, kas šķiet aizsniedzami ar roku, un putni vācas baros, lai plānotu ceļu uz siltajām zemēm. Ar nobriedušiem labības laukiem, sulīgiem āboliem ābelēs un bagātīgām dārza un meža veltēm vasara klāj galdu rudens sveikšanai.

Tad svarīgi to vasaras saules siltumu, dzīvības enerģiju un piedzīvojumu garu notvert sevī. Lai tā pietiek gan rudenim, gan ziemai – līdz nākamajam pavasarim. Un vislabākais veids, kā saglabāt piedzīvojuma garu, ir metoties aizvien jaunos.

neskartas-dabas-vilinajums-kevo-un-kuivi-taka-aiz-polara-loka-somija

Neskartās dabas vilinājums. Kevo un Kuivi taka aiz polārā loka Somijā

Ceļojumi
Cena: 390.00 EUR
brīvas vietas: 0 no 7

Mēs esam radīti, lai būtu dabā. Mēs esam daba. Ikkatrs no mums ir daļa no tās. Mēs esam upēs, ezeros un strautos, mēs esam stipru koku mežos, mēs esam rasas rotātās pļavās, mēs esam ielejās un kalnos... Piekļaujoties kokam, var sajust – mūsu dzīslās rit dzīvība, ļaujoties vējam, var sajust – mēs elpojam vienā ritmā, pieliekot plaukstas pie valgās zemes, var sajust – tas esmu es. Mēs esam radīti tam, lai satītos vējā un dejotu lietū, lai ietu mežos un pļavās, peldētu ūdeņos un elpotu brīvību. Mēs esam radīti, lai dotos dabā.

Dosimies dabā kopā – šoreiz Somijā aiz polārā loka.

neskartas-dabas-vilinajums-kevo-un-kuivi-taka-aiz-polara-loka-somija-papildgrupa

Neskartās dabas vilinājums. Kevo un Kuivi taka aiz polārā loka Somijā (papildgrupa)

Ceļojumi
Cena: 390.00 EUR
brīvas vietas: 4 no 7

Papildgrupa

Mēs esam radīti, lai būtu dabā. Mēs esam daba. Ikkatrs no mums ir daļa no tās. Mēs esam upēs, ezeros un strautos, mēs esam stipru koku mežos, mēs esam rasas rotātās pļavās, mēs esam ielejās un kalnos... Piekļaujoties kokam, var sajust – mūsu dzīslās rit dzīvība, ļaujoties vējam, var sajust – mēs elpojam vienā ritmā, pieliekot plaukstas pie valgās zemes, var sajust – tas esmu es. Mēs esam radīti tam, lai satītos vējā un dejotu lietū, lai ietu mežos un pļavās, peldētu ūdeņos un elpotu brīvību. Mēs esam radīti, lai dotos dabā.

Dosimies dabā kopā – šoreiz Somijā aiz polārā loka.