Gandra Ziemas ekspedīcija Rūķu zemes noslēpums

12. februāris - 14. februāris Daudzeses pamatskola

gandra-ziemas-ekspedicija-ruku-zemes-noslepums
 • cena:
 • 49.00 EUR
 • brīvas vietas:
 • 33 no 150
 • Lejupielādēt:

Jau otro gadu pēc kārtas aicinām uz īpašām piedzīvojumu sacensībām, kas norisināsies 3 dienas un 2 naktis no 12. līdz 14. februārim vienā no nepieradinātākajām Latvijas teritorijām – Sēlijā, lai sajustu dabas spēku mīlestības svētkos. Šīs nebūs ātruma sacensības, šis būs gājiens pēc dabas varenuma. Ziemas ekspedīcijas uzvarētāju titulu un vērtīgas balvas no Gandra iegūs izturīgākie, saliedētākie un dabu izprotošākie dalībnieki.

Balvas:

Lai spēku samēri būtu līdzvērtīgi, komandas vērtēsim šādās kategorijās:

 • sieviešu
 • jauktās
 • vīriešu

Katras grupas spēcīgākā komanda saņems vērtīgu tūrisma ekipējumu no Vaude: pārgājieniem piemērotu ērtu un ergonomisku mugursomu un ekskluzīvu, īpaši aukstiem laika apstākļiem paredzētu matraci. Tāpat arī stiprākajiem Garmin sarūpētas jaunāko tehnoloģiju Garmin Vivofit 2 fitnesa aproces. Kopā ar National Geographic būsim parūpējušies par pārsteiguma balvām arī saliedētākajām, sirsnīgākajām un rūķiskākajām komandām.  

Gandra Ziemas Ekspedīcijas nolikums

Komandas lielums:

2 dalībnieki.

Maršruts un norise:

Sacensību maršruts vedīs pa neskartiem Latvijas apvidiem, bieziem mežiem, noslēpumainiem purviem un piesnigušām takām. Ziemas ekspedīcijas dalībnieki plānos savus ceļus, risinās prāta uzdevumus un veiks fiziskus pārbaudījumus, lai uz savas ādas sajustu mežu dižo spēku, iedvesmotos no dzīvo radību rosības un smeltos gudrību no pļavu takām un upju līkločiem. Ekspedīcijas dalībnieki nakšņos āra apstākļos, paši iekārtojot savu naktsmītni.

Maršruta garums: ~50km.

Sarežģītības pakāpe:

Vidēji sarežģīts līdz sarežģīts. Jāņem vērā, ka maršrutu veido paši dalībnieki, tādēļ sarežģītība var mainīties no izvēlētā apvidus. Dalībniekiem pašiem jāparūpējas par nepieciešamo ekipējumu, ņemot vērā to, ka abas nakšņošanas reizes paredzētas brīvā dabā.

Transports:

līdz pulcēšanās vietai Daudzeses pamatskolā dalībnieki nokļūst pašu spēkiem. Pasākuma finišs saskan ar pasākuma sākuma punktu.

Ēšana: organizatori nodrošina šādas ēdienreizes: ātri pagatavojamas pārtikas izejvielas un piedevas (dārzeņi, konservi) pirmās dienas vakariņām, otrās dienas brokastīm un vakariņām, trešās dienas brokastīm, kā arī siltas pusdienas pasākuma noslēgumā. Tāpat arī nodrošināsim komandas ar dzeramo ūdeni.

Nepieciešamais un ieteicamais

Obligātais ekipējums: guļammaiss, telts vai nojume, paklājiņš, ūdensnecaurlaidīgi pārgājienu zābaki, vējjaka, bikses, krekls, džemperis, siltā apakšveļa, cimdi, cepure, lukturītis, ūdens pudele un termoss, dienā nepieciešami 2L ūdens, ekipējums ēdiena pagatavošanai, ēdamtrauki un piederumi, pirmās medicīniskās palīdzības aptieciņa, rezerves mobilais tālrunis.

Ieteicamais ekipējums: bahilas, pārgājienu nūjas, sildelementi, ūdensizturīgie maisi, dūnu jaka, kabatas nazis, kompass, krams.

Dalības maksa: 49.00 EUR/pers.

Dalības maksā iekļauts:

 • apvidus kartes
 • pārtikas izejvielas 4 ēdienreizēm
 • siltas pusdienas svētdienas finišā
 • dzeramais ūdens abās nakšņošanas vietās ar iespēju uzpildīt ūdens krājumus nākamās dienas gājienam
 • medicīniskā palīdzība

Draugi

Vaude - vācu tūrisma inventāra ražotājs, kas var lepoties gan ar sociālu atbildību, gan atbildību pret vidi un kura produktos apvienota bezkompromisu kvalitāte, funkcionalitāte un atsvaidzinošs dizains, nodrošina vērtīgas tūrisma inventāra balvas spēcīgākajām komandām.

Garmin – pasaules vadošais navigācijas produktu ražotājs – nodrošina Ziemas ekspedīcijas lieliskās balvas – jaunāko inovāciju fitnesa aproces Vivofit 2.

Dobeles Dzirnavnieks - viens no lielākajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs, gādās par nepieciešamo garšīgai, pilnvērtīgai un spēcinošai maltītei.

National Geographic Latvija, žurnāls, kas iedvesmo cilvēkus rūpēm par planētu, nodrošinās īpašas pārsteiguma balvas.

Leģenda

Sensenos laikos, kad zemes brālīgi dalīja visdažādākie tās iemītnieki, starp cilvēkiem un mežu elfiem klusi un rosīgi savas dienas vadīja rūķi. Citu Zemes iemītnieku vidū tie īpaši izcēlās kā prasmīgi dažādu arodu pārzinātāji un pratēji – kalēji, namdari, galdnieki, drēbnieki, zemkopji. Lai gan izcilās un meistarīgās prasmes tika turētas ciešā noslēpumā, nostāsti vēstī, ka rūķi tās ieguvuši tamdēļ, ka rūpīgi un cieši klausījušies ikkatrā dabas norisē – daba tiem mācījusi gudrības par mežiem, pļavām, ūdeņiem un dzīvo radību. Liekot lietā gūtās zinības, rūķi kļuvuši par izveicīgiem un meistarīgiem dabas gariem, turēti godā un dzīvojuši lielā labklājībā.

Taču laiki mainījās, saticība Zemes iemītnieku starpā sašķobījās, un dzīve kļuva nedrošāka. Elfi, rūķi un citas radības nolēma paslēpties kur nu kurais un starp cilvēkiem vairs nerādīties, aiz sevis atstādami vien nostāstus, mītus un leģendas.

Tā kāda leģenda vēstī, ka klusos un rāmos vakaros mežos manāmas rūķu vakarēšanas un pīpju kūpināšana, runā, ka dažviet noglabāti kādi nevienam nezināmi dārgumi. Vieni stāsta, ka tā esot milzu lāde, kas stāvgrūdām pilna zelta dālderu, ko rūķi nākot uzraudzīt, citi mēļo, ka tās visas meža, ūdeņu un dzīvās radības gudrības un Dabas padoms, kuru rūķi nāk uzklausīt.

Izsenis ļaudis pūlējušies noskaidrot un atrisināt noslēpumu, kurp dodas rūķi, kur mīt un kas ir šie dārgumi. Ziemas klusumā un rāmajā esībā dodies rūķu takās, lai atgūtu zudušo uzticību, seno draudzību un atklātu Rūķu zemes noslēpumu. 

PIETEIKŠANĀS:

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties ekspedīcijai savlaicīgi, izmantojot jauno pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Ziemas ekspedīcijā uzvarētāji būs visi, kas piedalīsies. Ikviens, kurš uzsāks šo piedzīvojumu, to noslēdzot, nokļūs vismaz par soli tuvāk dabai un varēs to saukt par savām mājām. Gandrs vēlas mudināt ikvienu nodarboties ar aktīvu atpūtu neatkarīgi no laikapstākļiem un sezonas, un ziemas pārgājieni ir kā radīti tam. Daba pat tad, kad ir skarba un nesaudzīga, spēj dot, mācīt un kļūt par ceļabiedru. 

Citi pasākumi
viesatas-gaisa-trases-vakars

Viesatas gaisa trases (vakars)

Pārgājieni
Cena: 10.00 EUR
brīvas vietas: 20 no 20

Liekas, siltie saules stari atmodinājuši pat klusumā dusošos akmeņus, tie, sānus sildīdami, klausās putnu vīterošanā un rāmi novēro vasaras ziedēšanu. Siltie saules stari atmodina arī vasaras piedzīvojumu garu mūsos. Gribas pakāpties augstāk, lai krūtīs ieplūst mežu elpa. Pacelties un pieskarties putnu lidojumam, sajūtot brīvību locekļos. Apgulties pļavā un caur ziediem uzplaukt no jauna. Sajust zemes sirdspukstus, atraisīties un sajust dzīvību dzīslās. Skrieties ar vēju un ļaut, lai piedzīvojumu gars ved pretī jauniem atklājumiem.

pusnakts-velobrauciens-kopa-ar-velomenu-valmiera

Pusnakts velobrauciens kopā ar Velomenu (Valmiera)

Velobraucieni
Cena: 0.00 EUR
brīvas vietas: 11 no 25

Just brīvību, skrieties ar vēju, jaunatklāt un piedzīvot – to un daudz ko citu mums ļauj sajust riteņošana. Tā sniedz mums iespēju iepazīt vēl neiepazītus ceļus, pašiem būt ceļa veidotājiem, pašiem būt par kompasiem un sava laika noteicējiem, jo ceļš ir nebeidzams – kur beidzas viens, sākas nākamais.

transgandriskais-velobrauciens

Transgandriskais velobrauciens

Velobraucieni
Cena: 0.00 EUR
brīvas vietas: 14 no 20

Izaicinājums, disciplīna, mērķtiecīgums un simtiem ceļa kilometru – par to ir šis stāsts. Tas ir par savu prātā iedomāto robežu pārkāpšanu, par neapstāšanos kustībā, par piedzīvojuma alkām un gribasspēka pārbaudījumu. Tas ir stāsts par Krišjāni (Velomenu), kurš pavisam drīz dosies ceļā uz Beļģiju, lai tur uzsāktu 3900 km garās Transkontinentālās velosacīkstes (Transcontinental race - TCRNo5).