1. Ziņas
  2. Uzzini un atrodi sev piemērotāko jaku ziemas piedzīvojumiem!

Uzzini un atrodi sev piemērotāko jaku ziemas piedzīvojumiem!

Publicēts: 10.12.2013

Gandrā pieejams ļoti plašs membrānu jaku klāsts, kuras atšķiras ne tikai pēc pielietojuma un ražotājiem, bet tajās izmantoti arī atšķirīgi membrānu materiāli un tehnoloģijas, kas var būt individuāli veidoti katram ražotājam kā, piemēram, DryEdge, Ceplex vai G-1000.

Apģērba raksturu nosaka ne tikai membrānu ūdens necaurlaidības un atgrūšanas, elpojošās un vēja necaurlaidības īpašības, bet arī izmantotie siltumizolācijas pildījumi, tādējādi katrai aktivitātei, piemēram, slēpošanai un snovbordam, kalnu pārgājieniem vai ziemas skriešanai iespējams pielāgot vispiemērotāko apģērbu atbilstoši laikapstākļiem, aktivitātes ilgumam un valkātāja individuālajām prasībām.

Mitrumizturīgas membrānas

Millet apģērbs

uzzini-un-atrodi-sev-piemerotako-jaku-ziemas-piedzivojumiem

uzzini-un-atrodi-sev-piemerotako-jaku-ziemas-piedzivojumiem-2

Franču ražotāja Millet ziemas siltajām jakām var pamatā izšķirt divu tipu Dry Edge membrānas – ar ūdensizturību līdz 10 000 mm un līdz 20 000 mm. Membrānas ar ūdensizturību līdz 10 000 mm piemērotas laikapstākļiem ar nelielu lietu vai sniegu un mazu spiedienu pret apģērba virsmu, savukārt ūdensizturība līdz 20 000 mm pasargās pret samirkšanu arī stipra lietus, slapja sniega un vidēja spiediena apstākļos.

Sieviešu slēpošanas un snovborda jakā LD Takotna iestrādāta DryEdge Flare divu slāņu membrāna, kas nodrošinās ūdensizturību līdz 10000, nodrošinot 8 000 g/m2/24h gaisa caurlaidību. Jakai ir regulējama kapuce, galvenā rāvējslēdzēja aizdares ar pārloku, integrēts briļļu tīrīšanas lakatiņš, kā arī sniega svārki, kas savienojami ar biksēm.

Tāda pati DryEdge Flare membrāna iestrādāta arī vīriešu modelī Eagle.

uzzini-un-atrodi-sev-piemerotako-jaku-ziemas-piedzivojumiem-7

uzzini-un-atrodi-sev-piemerotako-jaku-ziemas-piedzivojumiem-3

Sieviešu jaka Pobeda 3 in 1 apvieno trīs apģērbus vienā un piemērota visa veida aktivitātēm un laikapstākļiem – sākot ar grūtiem kalnu maršrutiem un beidzot ar nelieliem pārgājieniem. Virsjakā iestrādāta DryEdge Krypton divu slāņu membrāna, kas nodrošinās gan 10 000mm ūdensnecaurlaidību, gan 10000 g/m2/24h gaisa caurlaidību.

Vīriešu modelis Pobeda 3 in 1 papildināts ar Primaloft Eco siltinājumu, kas nodrošinās siltumu un komfortu, saglabājot apģērba vieglumu.

Lafuma apģērbs

uzzini-un-atrodi-sev-piemerotako-jaku-ziemas-piedzivojumiem-8

uzzini-un-atrodi-sev-piemerotako-jaku-ziemas-piedzivojumiem-9

Ražotāja Lafuma apģērbā izmantotā membrāna Climactive nodrošina ūdensnecaurlaidību no 5000 mm līdz 10 000 mm, kas aizsargās no neliela lietus un sniega ar nelielu spiedienu pret apģērba virsmu.

Jaka Calderas Twin Parka ir ūdensizturīga un elpojoša vīriešu jaka, kas piemērota gan pārgājieniem, gan ikdienai. Tā izgatavota īpašā `trīs vienā` konceptā - iekšējā, siltinājuma jaka ir izņemama un valkājama atsevišķi - šī īpašā sistēma nodrošina Tev iespēju valkāt gan plānu membrānas jaku, gan siltu iekšējo jaku.

Savukārt jaka Oxford Warm Parka ir silta un komfortabla tehniskā vīriešu jaka, kas veidota mūsdienīgā dizainā un vienlīdz labi piemērota kā pilsētvidei, tā pārgājieniem.

Fjall Raven apģērbs

Zviedru ražotājs Fjall Raven savā apģērbā izmanto unikālo G-1000 materiālu, kas nodrošina gatavību piedzīvojumiem visos klimatiskajos apstākļos - no tropiskiem, līdz pat polāriem. Šis materiāls spēs izturēt gadiem ilgu lietošanu skarbos apstākļos. G-1000 ir pielāgojams, un tas padara to par vienu no augstvērtīgākajiem tehniskajiem materiāliem.

uzzini-un-atrodi-sev-piemerotako-jaku-ziemas-piedzivojumiem-10

uzzini-un-atrodi-sev-piemerotako-jaku-ziemas-piedzivojumiem-11

Jaka Greenland Winter ir izturīga un komfortabla vīriešu jaka, kas piemērota dažādām brīvdabas aktivitātēm aukstā laikā, kā arī ikdienai. Tā izgatavota no G-1000® materiāla, kas ir ļoti izturīgs un nodrošinās aizsardzību pret aukstu vēju un lietu, saglabājot izcilas elpojošās īpašības. Jakas iekšpusē iestrādāts patīkams un silts flīsa oderējums.

Jaka Greenland Parka ir klasiska dizaina vīriešu jaka, kas piemērota gan brīvdabas aktivitātēm - pastaigām un nelieliem pārgājieniem, gan ikdienai. Jaka veidota pagarinātā piegriezumā no G-1000 materiāla ar vieglu siltinājumu, lai nodrošinātu labāko aizsardzību nelabvēlīgos un vēsos laikapstākļos.

Vaude apģērbs

Kalnu sporta un tūrisma inventāra ražotājs Vaude savai produkcijai izstrādājis ūdensizturīgu un vēju necaurlaidošu membrānu Ceplex, kuras variācijas Ceplex Pro, Ceplex Active un Ceplex Advanced spēj nodrošināt līdz pat 25 000 mm ūdens necaurlaidību.

uzzini-un-atrodi-sev-piemerotako-jaku-ziemas-piedzivojumiem-12

Sieviešu jaka Roga ir mitruma izturīga 2 slāņu jaka ar kapuci, kas ražota no dabai draudzīgiem materiāliem. Pateicoties Primaloft pildījumam, jaka saglabās siltumu pat skarbos kalnu pārgājiena laika apstākļos, nodrošinot ūdens necaurlaidību līdz 15 000 mm.

Gore Tex ir materiāls, kuru savā produkcijā izmanto virkne ražotāju, un šī materiāla nopietnās abrazīvās izturības, kvalitātes, augstās ūdensnecaurlaidības un elpojošo īpašību ir izcila izvēle nopietnām alpīnisma aktivitātēm.

Dūnas un sintētiskie pildījumi

Apģērba siltumizolācijas pildījumus var iedalīt sintētiskajos un dūnu pildījumos. Salīdzinot vienu no sintētiskajiem pildījumiem - Primaloft - ar dūnu pildījumu, var teikt, ka piemērotāko materiālu var noteikt atbilstoši veicamajai aktivitātei.

:image-24647:

Primaloft ir siltākais no sintētiskajiem pildījumiem un pielīdzināms dūnu pildījumam, taču salīdzinājumā ar dūnām, kuras izteikti uzsūc mitrumu un zaudē savas īpašības, Primaloft samirkstot saglabā 96% no siltumizolācijas īpašībām. Abi materiāli ir mīksti un viegli kompresējami, taču dūnu pildījums, pareizi to kopjot, var kalpot pat dekādēm ilgi. Salīdzinot abus materiālus pēc izmaksām, dūnas ir salīdzinoši daudz dārgākas kā Primaloft materiāls. Rezumējot var teikt, ka apģērbs ar dūnu pildījumu ir izcila izvēle sausos laikapstākļos ar zemu gaisa mitrumu un mazu svīšanas iespēju, savukārt Primaloft pildījums sniegs komfortu arī neparedzamos laikapstākļos ar augstu gaisa mitrumu un svīšanu.

uzzini-un-atrodi-sev-piemerotako-jaku-ziemas-piedzivojumiem-13

Jakas Millet Belay Device sieviešu un vīriešu modeļi ir izcils Primaloft pildījuma piemērs, kuru raksturo vieglums un lieliska termoizolācija. Jaka piemērota kalniem, pārgājieniem un ikdienai aukstā laikā un nodrošinās maksimālu kustību brīvību. Pertex Microlight ārējam materiālam piemīt ilgstošas ūdeni atgrūdošās īpašības.

Savukārt sieviešu jaka Vaude Kabru Hooded ir silta, ar dūnām pildīta sieviešu jaka ar lielu, savelkamu, regulējamu kapuci un rāvējslēdzēja aizdari. Tā ir ļoti viegla un sapakojama nelielā izmērā, lai to būtu ērti paņemt līdzi jebkurā ziemas pārgājienā vai ekspedīcijā.

Izcilu termoizolāciju sniegs dūnu jaka Expert Down, kurai ir liela, regulējama kapuce un jakas apakšmala, kā arī ciešas, pieguļošas aproces. Jaka piemērota ļoti aukstiem laikapstākļiem, ziemas ekspedīcijām un kalniem.

uzzini-un-atrodi-sev-piemerotako-jaku-ziemas-piedzivojumiem-14

uzzini-un-atrodi-sev-piemerotako-jaku-ziemas-piedzivojumiem-15

Apģērba izvēle pēc slāņu principa

Lai nodrošinātu optimālu aizsardzību un siltumizolāciju, iesakām apģērbu izvēlēties atbilstoši trīs slāņu principam, kur pamata slānis – termoveļa – nodrošinās mitruma izvadīšanu, otrais jeb sildošais slānis uzturēs patīkamu siltumu, savukārt trešais aizsargājošais slānis nodrošinās pret samirkšanu, kā arī pasargās no vēja.

Citas ziņas
fjallraven-atzits-par-labako-outdoor-zimolu-2013-gada-un-ziemas-kolekcija-jau-pieejama-gandra-plauktos

Fjallraven atzīts par labāko Outdoor zīmolu 2013. gadā, un ziemas kolekcija jau pieejama Gandra plauktos

02.11.2013
Priecīgi jaunumi - Vācijas Outdoor Magazine - Eiropas lielākā Outdoor žurnāla - lasītāji atzinuši Fjallraven par labāko zīmolu apģērbu kategorijā. Fjällräven zīmola preces – tā ir praktiska klasika. Zviedru uzņēmums Fjällräven piedāvā augstas kvalitātes...

Lasīt tālāk

jaunums-gandra-plauktos-legendarie-hanwag-alpinisma-kalnu-un-pargajienu-apavi

Jaunums Gandra plauktos - leģendārie Hanwag alpīnisma, kalnu un pārgājienu apavi

04.10.2013
Zīmols Hanwag un tā ražotie apavi atspoguļo sasniegumus un tradīcijas, kas krātas uzņēmuma 90 gadu pastāvēšanas laikā un atklājas nebeidzamās inovācijās un augstākajā kvalitātē. Uzsākot projektu „Nākamais solis”, Hanwag apņemas ražošanā ievērot arī...

Lasīt tālāk

tagad-gandra-variet-ievaskot-savu-fjallraven-turisma-apgerbu-nodrosinot-apgerba-udensizturibu-un-pagarinot-ta-muzu

Tagad Gandrā variet ievaskot savu Fjallraven tūrisma apģērbu, nodrošinot apģērba ūdensizturību un pagarinot tā mūžu

29.08.2013
Praktiska klasika – tās ir Fjällräven pārgājienu preces Zviedru uzņēmums Fjällräven piedāvā augstas kvalitātes, izturīgas pārgājienu preces, kas veidotas, vadoties pēc jaunākajām tendencēm, un kuru izstrādē izmanto „G-1000 Original” materiālu. Fjällräven...

Lasīt tālāk