Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
 1. Velobraucieni

Velorealitāte 350km 48h

27. jūlijs - 29. jūlijs 2018 Zilupe

velorealitate-350km-48h
 • cena:
 • 49.00 EUR
 • brīvas vietas:
 • 8 no 107
 • Lejupielādēt:

Informācija angļu valodā/Info in English

Ar prieku ziņojam, ka Latvijas garo distanču izturības gājieniem, skrējieniem un laivu braucieniem pievienojas vēl nebijis velobrauciens – Velorealitāte, kurā dalībniekiem 48 stundu laikā būs jāveic posms no Zilupes līdz Rīgai, apmeklējot 4 kontrolpunktus.

Šajā velopiedzīvojumā dalībniekiem būs iespēja pārbaudīt ne vien savas fizisko spēju robežas, bet arī pārbaudīt emocionālo izturību, izbaudīt riteņbraukšanas prieku, jaunatklāt un iepazīt Latvijas dabu, pilsētas un nomales. Šīs nebūs ātruma sacīkstes, tas būs izturības pārbaudījums, kura laikā dalībniekiem būs iespēja parādīt un pierādīt, ka ceļš nekad nebeidzas, kur šķietami beidzas viens, sākas nākamais, mēs esam mūsu ceļš, mēs esam tie, kas ceļu rada.

Pasākuma idejas autors un organizatoru komandas vadītājs Velomens (Krišjānis Jansons-Ratiniks) ir ne vien aizrautīgs riteņbraucējs, kuru neaptur ne laikapstākļi, ne nogurums, bet arī kaislīgs ceļotājs un pasaules iepazinējs, kuru piedzīvojumu gara nemiers dīda ik dienu. Piedzīvojumus viņš meklē gan Latvijā, gan pasaulē. Aizvadītajā gadā Krišjānis pieveica garākās riteņbraukšanas sacīkstes Eiropā – Transcontinental Race, veicot aptuveni 4000 km garu distanci 12.5 dienās. Šis piedzīvojums viņu ir iedvesmojis ko līdzīgu piedāvāt arī citiem velo mīļotājiem – tikai šoreiz Latvijas robežās. Izturības brauciena maršruts vedīs no Zilupes uz Rīgu. Šajā velo izturības braucienā dalībnieku uzdevums būs veikt aptuveni 350 km garu distanci 48 h laikā.

Zilupe par velo izturības brauciena starta vietu nav izvēlēta nejauši – pats idejas autors Krišjānis (Velomens) šo maršrutu veicis ne reizi vien, un vienmēr tas bijis īstens spēku pārbaudījums, rakstura rūdījums un pārsteidzošs piedzīvojums. Zilupe ir pilsēta Latvijas galējos austrumos, pašā Krievijas pierobežā. Tā ir vistālāk uz austrumiem esošā Latvijas pilsēta un vienīgā pilsēta Latvijā, kas atrodas starp 28. un 29. austrumu meridiānu. Šai pilsētai piemīt savdabīgs, iebraucēju pārsteidzošs šarms.

Arī četri kontrolpunkti izvietoti ievērības cienīgās vietās Latvijā.

Pirmais no tiem atradīsies Lielajā Liepukalnā, kas ir 289.8 m augsts kalns Latgales augstienē. Lielais Liepukalns ir augstākais kalns Latgalē un trešais augstākais kalns Latvijā. Tā virsotnē izbūvēts varens 34 m augsts skatu tornis, kas ir Latvijā augstākais koka skatu tornis – no tā paveras iespaidīgs skats uz apkārtējo ainavu – ezeriem, mežiem un tālēm.

Otrais kontrolpunkts atradīsies pie Teirumnīku purva laipas. Teirumnīku purvs un tā apkārtne ir daļa no Lubāna mitrāja kompleksa, kas ir starptautiskas nozīmes aizsargājamā teritorija. Šeit iespējams ne vien aplūkot purvam raksturīgo augu valsti, bet arī izbaudīt purva maģisko ainavu. Netālu no Teirumnīku purva atrodas Īdeņa, kas ir vienīgais iekšzemes zvejnieku ciemats Latvijā.

Trešais no četriem kontrolpunktiem atradīsies mūsu zemes augstākajā kalnā – Gaiziņkalnā. Kalna absolūtais augstums ir 311.6 m v. j. l., relatīvais augstums 61.6 m. Gaiziņa vārds cēlies no vārda "Gaiszinis", jo kalns joprojām tiek uzskatīts par drošu laika pareģotāju.

Ceturtais kontrolpunkts tiks uzstādīts Elkas kalnā, kas ir 260.7 m augsts. Latvijā uz rietumiem nav neviena augstāka kalna par Elkas kalnu. Tas ir veidojies ledāju kušanas rezultātā un ir viens no vecākajiem ledāja veidotajiem kalniem. Tiek uzskatīts, ka tieši Elkas kalnā sākas līkumotās un straujās Gaujas tecējums.

Velo izturības sacīkstes nebūs brauciens pēc trofejām un goda pjedestāla. Tas būs brauciens pēc rūdījuma, pieredzes un uzvaras pašam pār sevi. Tas būs brauciens pēc piedzīvojumiem un atklājumiem – mums kopā tas noteikti jāizbauda!

Katrs pats veido savu maršrutu:

350 km šķiet daudz. Jā, tas ir izaicinājums, kuru pieveicot atcerēsies vēl ilgi, jo ierasti mūsu atmiņās paliek tās grūtākās un neparastākās lietas. 

Izplānojot maršrutu un apjomu pēc savām spējām, tu noteikti to varēsi veikt. Piemēram, pirmajā vakarā nobrauc 50 km, izgulies, atpūties, sestdienā nobrauc 150 km, atpūties un svētdien tev atliek pieveikt atlikušos kilometrus.

Paredzam, ka labākais laiks varētu būt ap 15 stundām, bet kā jau rakstīts, mēs nemeklējam uzvarētāju, mēs vēlamies dot iespēju finišēt visiem.

Maršruts un norise:

velobrauciena starts būs Zilupē 23.00, bet finišs Rīgā. Pa ceļam dalībniekiem jāapmeklē 4 kontrolpunkti, kas izvietoti īpašās vietās.

Dalībnieki paši savlaicīgi plāno savu maršrutu. Aptuvenais attālums ~350 km.

Sarežģītības pakāpe:

ņemot vērā, ka kontrolpunkti izvietoti kalnainās vietās pie ceļiem ar grants/smilšu segumu, dalībniekiem jārēķinās, ka daļa no maršruta būs jāveic ne tikai pa ceļiem ar asfalta segumu.

Transports no Rīgas uz Zilupi:

Visas vietas vilcienā ir aizpildītas!

Gandrs ir rezervējis vietas īpašā Pasažieru vilciena reisā no Rīgas 16:20 līdz Zilupei 21:35. Kopumā šis vakara reiss varēs uzņemt 90 dalībniekus ar velosipēdiem. Cena kopā ar velosipēdu - 12.00 EUR

Piesakies biļetei šeit

Obligātais ekipējums:

 • velosipēds;
 • ķivere;
 • pase vai ID karte;
 • priekšējais un aizmugurējais lukturis;
 • drošības veste un/vai atstarojošs apģērbs;
 • rezerves kameras;
 • instrumentu komplekts;
 • pirmās medicīniskās palīdzības aptieciņa;
 • mobilais telefons;
 • rezerves baterija.

Dalības maksa: 39.00 EUR (piesakoties un apmaksājot rēķinu līdz 20. maijam).

Pēc 20. maija dalības maksa: 49.00 EUR.

Dalības maksā iekļauts:

 • Velorealitātes organizēšana;
 • dalībnieka personalizētais numurs un kontrolkartīte;
 • laika kontrole;
 • dzeramais ūdens, augļi kontrolpunktos;
 • piemiņas velte visiem finišētājiem.

Nolikums atrodams šeit

PIETEIKŠANĀS: 

Pagarināta pieteikšanās līdz 25.07.2018. 

piesakoties, lūdzu, korekti aizpildi ziņas par sevi.

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties Velorealitātei savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Velorealitātē uzvarētāji būs visi, kas piedalīsies. Ikviens, kurš uzsāks šo piedzīvojumu, to noslēdzot, būs sasniedzis vienu no saviem riteņbraukšanas mērķiem.

#Velorealitate2018