Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
 1. Velobraucieni

Velorealitāte 330km 42h

26. jūlijs - 28. jūlijs 2019 Liepāja, Bāriņu iela 14

velorealitate-330km-42h
 • cena:
 • No 49.00 EUR Līdz 59.00 EUR
 • brīvas vietas:
 • 0 no 171
 • Lejupielādēt:

Labām lietām jākļūst par tradīciju – tāpēc arī šogad aicinām visus velo entuziastus pievienoties garo distanču izturības braucienā Velorealitāte 2019, kurā dalībniekiem 42 stundu laikā būs jāveic posms no Liepājas uz Rīgu, apmeklējot 4 kontrolpunktus.

Šajā velopiedzīvojumā dalībniekiem būs iespēja pārbaudīt ne vien savas fizisko spēju robežas, bet arī pārliecināties par savu emocionālo noturību, izbaudīt riteņbraukšanas prieku, jaunatklāt un iepazīt Latvijas dabu, pilsētas un nomales. Šīs nebūs ātruma sacīkstes, tas būs izturības pārbaudījums, kura laikā dalībniekiem būs iespēja parādīt un pierādīt, ka ceļš nekad nebeidzas, kur šķietami beidzas viens, sākas nākamais, mēs esam mūsu ceļš, mēs esam tie, kas ceļu rada.

Pasākuma idejas autors un organizatoru komandas vadītājs Velomens (Krišjānis Ratiniks) ir ne vien aizrautīgs riteņbraucējs, kuru neaptur ne laikapstākļi, ne nogurums, bet arī kaislīgs ceļotājs un pasaules iepazinējs, kuru piedzīvojumu gara nemiers dīda ik dienu. Piedzīvojumus viņš meklē gan Latvijā, gan pasaulē. Krišjānis ir pieveicis arī garākās riteņbraukšanas sacīkstes Eiropā – Transcontinental Race, veicot aptuveni 4000 km garu distanci 12.5 dienās. Šis piedzīvojums viņu ir iedvesmojis ko līdzīgu piedāvāt arī citiem velo mīļotājiem – tikai šoreiz Latvijas robežās. Izturības brauciena maršruts vedīs no Liepājas uz Rīgu. Šajā velo izturības braucienā dalībnieku uzdevums būs veikt aptuveni 330 km garu distanci 42 h laikā.

Šogad par velo izturības brauciena starta vietu esam izvēlējuši Liepāju. Tā ir vistālāk uz rietumiem esošā Latvijas pilsēta, trešā lielākā valsts pilsēta un viena no deviņām republikas nozīmes pilsētām. Turklāt, kā saka Krišjānis, vējš pārsvarā pūš no Liepājas uz Rīgu, kas šoreiz ir īpaši pateicīgs un nozīmīgs lielums.

2019. gada Velorealitātes jaunumi:

 • mazliet īsāka distance ~330 km;
 • kontrollaiks 42 stundas;
 • viens maršruta kontrolpunkts pie Liepājas, kas dalībniekus novirzīs no lielajiem ceļiem.

Arī četri kontrolpunkti nav izvēlēti nejauši, tie izvietoti ievērības cienīgās vietās Latvijā.

Pirmais no tiem atradīsies Mušu kalnā, kas ir otrs augstākais paugurs Kurzemē (aiz Krievukalna). Tas ir 182 m augsts. Uz kalnu ved 100 m gara koku aleja ar dažādām koku un krūmu sugām. No Mušu kalna paveras apbrīnojams panorāmas skats uz apkārtējo ainavu.

Otrais kontrolpunkts tiks izvietots Virsnieku kurgānā (saukts arī par Oficieru un Zvārdes kurgānu).  Tas atrodas Zvārdes mežu dabas parka ziemeļrietumu daļā, netālu no Ķeveles-Saldus ceļa un ir Padomju armijas atstāts mantojums. Tas Zvārdes mežos tika izveidots, uzberot pauguru un uz tā uzbūvējot poligona novērošanas torni, lai komandieri varētu pārredzēt un koordinēt uzlidojumu norisi. No šejienes paveras iespaidīgs skats uz Zvārdes mežu masīviem un turpat netālu esošo Odzēnu ezeru.

Trešais kontrolpunkts atradīsies Silenes Augstajā kalnā, kas ir 62 m augsts pilskalns, kas bijis apdzīvots vēlajā dzelzs laikmetā. Pie stipri nocietinātā pilskalna pastāvējušas divas priekšpilis. Kultūrvēsturnieks A. Bīlenšteins 1892. g. izteicis hipotēzi, ka šeit atradusies seno zemgaļu Silenes pils. Vēsturnieki uzskata, ka tur atradies Zemgales dalīšanas līgumā minētās Silenes jeb Sirenes zemes centrs. Arheologi konstatējuši, ka pie pilskalna atradusies arī senpilsēta.

Ceturtais kontrolpunkts tiks izvietots Riekstukalnā. Tas ir 85 m augsts kalns, atrodas apdzīvotā vietā Riekstukalns, Baldones novadā. Dienvidaustrumos no Riekstukalna atrodas karsta iegruvumezers – Liliju ezers. Riekstukalnā izvietots atpūtas komplekss, kur atpūtu var baudīt gan ziemā, gan vasarā.

Velo izturības sacīkstes nebūs brauciens pēc trofejām un goda pjedestāla. Tas būs brauciens pēc rūdījuma, pieredzes un uzvaras pašam pār sevi. Tas būs brauciens pēc piedzīvojumiem un atklājumiem – mums kopā tas noteikti jāizbauda!

Katrs pats veido savu maršrutu

330 km šķiet daudz. Jā, tas ir izaicinājums, kuru pieveicot atcerēsies vēl ilgi, jo ierasti mūsu atmiņās paliek tās grūtākās un neparastākās lietas. 

Izplānojot maršrutu un apjomu pēc savām spējām, tu noteikti to varēsi veikt. Piemēram, pirmajā vakarā nobrauc 75 km, izgulies, atpūties, sestdienā nobrauc 150 km, atpūties un svētdien tev atliek pieveikt atlikušos kilometrus.

Varam vien likt prognozes vai kādam izdosies sasniegt galamērķi ātrāk par 12 stundām, bet kā jau rakstīts, mēs nemeklējam uzvarētāju, mēs vēlamies dot iespēju finišēt visiem.

Maršruts un norise

Velobrauciena starts būs Liepājā plkst. 23.00, bet finišs Rīgā. Pa ceļam dalībniekiem jāapmeklē 4 kontrolpunkti un 1 maršruta kontrolpunkts.

Dalībnieki paši savlaicīgi plāno savu maršrutu. Aptuvenais attālums ~330 km.

Sarežģītības pakāpe

Ņemot vērā, ka kontrolpunkti izvietoti kalnainās vietās pie ceļiem ar grants/smilšu segumu, dalībniekiem jārēķinās, ka daļa no maršruta būs jāveic ne tikai pa ceļiem ar asfalta segumu.

Kaspara Gardas video no 2018.gada Velorealitātes

Transports no Rīgas uz Liepāju

Sadarbībā ar Pasažieru vilcienu, "Gandrs" ir rezervējis papildus 3 vagonus vilciena reisā no Rīgas 18:25 līdz Liepājai 21:40. Kopumā šis vakara reiss varēs uzņemt 125 dalībniekus ar velosipēdiem. Cena kopā ar velosipēdu – 10.00 EUR

Obligātais ekipējums:

 • velosipēds;
 • ķivere;
 • pase vai ID karte;
 • priekšējais un aizmugurējais lukturis;
 • drošības veste un/vai atstarojošs apģērbs;
 • rezerves kameras (atkarībā no velosipēda komplektācijas);
 • instrumentu komplekts;
 • pirmās medicīniskās palīdzības aptieciņa;
 • mobilais telefons.

Dalības maksa: 49.00 EUR

Dalībnieks tiek iekļauts dalībnieku sarakstā pēc dalības maksas samaksāšanas!

Dalības maksā iekļauts:

 • velorealitātes organizēšana;
 • dalībnieka personalizētais numurs un kontrolkartīte;
 • laika kontrole;
 • dzeramais ūdens, augļi kontrolpunktos;
 • piemiņas velte visiem finišētājiem.

Nolikums atrodams šeit

PIETEIKŠANĀS: 

Līdz 20.07.2019.

Piesakoties, lūdzu, korekti aizpildi ziņas par sevi, kā arī atzīmē, kā dosies uz starta vietu Liepājā. 

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties Velorealitātei savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Velorealitātē uzvarētāji būs visi, kas piedalīsies. Ikviens, kurš uzsāks šo piedzīvojumu, to noslēdzot, būs sasniedzis vienu no saviem riteņbraukšanas mērķiem.

#Velorealitate2019