Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Pārgājieni

Zemgales Augstkalne

17. marts 09:00 2018 Dzirnavu iela 127, Rīga, DUS Neste

zemgales-augstkalne
  • cena:
  • 21.00 EUR
  • brīvas vietas:
  • 5 no 16

Marta mēnesis ir laiks, kad jau sākam gaidīt pavasari. Ir jūtams, ka gaisma atgriežas uz ilgāku palikšanu un ziema palēnām atkāpjas, dodot ceļu pavasarim. Gaisā ir jūtams neliels satraukums – kā pirms ilgi gaidītas pirmizrādes. Šajā pirmizrādē galveno lomu spēlēs jaunas, gaišas dzīvības elpa. Ar nevainojamu sniegumu tā dabā ienesīs plaukstošus kokus un zeļošas pļavas, guldzošus ūdeņus un skaistākās putnu dziesmas, iedvešot ziedēšanu visā dzīvajā. Uzplauks daba, zvēri un cilvēki. Jauna, skaista dzīvība tad ieplūdīs locekļos, katrā dzīslā un šūnā. Mēs ziedēsim! Iesim dabā – gaidīt pavasari!

Šoreiz dosimies apciemot Zemgales augstkalni, lai tur ieraudzītu Zemgalei neraksturīgu ainavu, kur starp līdzenumiem atrodams arī ievērojams reljefs. Pārgājiena laikā mēs apskatīsim Mežmuižas parku, bijušo armijas bāzi, Silenes augsto kalnu, bet pārgājiena noslēguma daļā paviesosimies Vilces dabas parkā, kas ir valsts nozīmes dabas parks, iekļauts arī Eiropā īpaši aizsargājamu dabas teritoriju tīklā. Šī vieta ir viena no ainaviski skaistākajām vietām Zemgalē. Vilces dabas parkā satiekas Vilces un Rukūzes upes, tur vērojami arī gleznaini smilšakmens atsegumi, nogāžu un gravu meži. Tāpat Vilces dabas parkā apskatāms Vilces pilskalns un Mūrmuižas dzirnavas.

MARŠRUTS UN KARTE

Daži no pārgājiena pieturas punktiem: skatīt šeit!

Maršruta garums: 19 km

Pārgājiena ilgums: 7 stundas, iekļaujot pauzes.

Pārgājiena datumi: pārgājiens šajā maršrutā tiks organizēts 17. martā

Sarežģītības pakāpe: vidēji viegls. Maršruts vedīs pa grants un meža ceļiem, kā arī dabas takām. Vidusdaļā iespējami daži grūtāki posmi, kur būs jāpārvietojas pa mežu bez takām.

TRANSPORTS

9.00 ar Gandra organizētu mikroautobusu no Dzirnavu ielas 127, degvielas uzpildes stacijas Neste uz pārgājiena sākuma punktu un ap 17.00 atpakaļ uz Rīgu

ĒŠANA

Par brokastīm, pusdienām, kā arī enerģijas našķiem un ūdeni vai tēju termosā katrs parūpējas pats.

NEPIECIEŠAMAIS UN IETEICAMAIS

ID karte/pase, mitrumizturīgi apavi, laika apstākļiem atbilstošs apģērbs, dzeramais ūdens. Ieteicams ģērbties slāņos. Sekojiet laika prognozei!

Ieteicamais

Ūdensdrošs pārvalks mugursomai, svilpīte, šokolādes batoniņi un rieksti enerģijai, maiņas apavi un apģērbs. Visu vēlams sapakot nelielā mugursomā.

DALĪBAS MAKSA: 21 eur/pers.

Cenā iekļautas transporta izmaksas, maršruta plānošana un vadīšana, profesionāla konsultācija par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

Iespējams doties uz pārgājienu arī ar savu transportu, tad dalības maksa ir 10 eur/pers.

PĀRGĀJIENU VADĪS

Pārgājienu vadīs pieredzes bagāta āra dzīves speciāliste Agnese Bernāte.

PIETEIKŠANĀS

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties pārgājienam savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Ja pārgājienam piesakās mazāk par 8 dalībniekiem, pārgājiens var tikt atcelts, dalībniekiem par to paziņojot ne vēlāk kā 2 dienas pirms pārgājiena.

Kontaktinformācija