Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Pārgājieni

Sākums. Pārgājiens Liepājā.

25. marts 09:00 2017 Liepāja, Bāriņu iela 14, veikals Gandrs

sakums-pargajiens-liepaja
  • cena:
  • 16.00 EUR
  • brīvas vietas:
  • 1 no 16

Dabai mostoties, arī mūsos iestrāvo jauna dzīvība. Tas ir sākums. Sākums plaukšanai un ziedēšanai, sākums mutuļojošiem ūdeņiem un daudzbalsīgiem putnu koriem. Tas ir sākums jauniem piedzīvojumiem, atklājumiem un izaicinājumiem. Un dabā vienmēr ir, ko atklāt. Tur vislabāk atklājam arī paši sevi un savu sākumu.

Šoreiz jaunatklāt kādu no nepieradinātākajiem Latvijas nostūriem un paši sevi dosimies Cīravas apkaimē. Tur maršruta sākumā iesim pa vecā bānīša ceļu, kas savulaik braucis maršrutā Liepāja – Aizpute. Latvijā savulaik ir pastāvējuši dzelzceļi ar pieciem dažādiem sliežu platumiem. Šī dzelzceļa līnija bija ne tikai pirmā šaursliežu dzelzceļa līnija Latvijas iekšzemē, bet arī vienīgā vispārējās lietošanas dzelzceļa līnija ar 1000mm sliežu platumu. Savu pirmo dūmu bānītis izpūta 1900.gada 4.aprīlī, un tā pastāvēja līdz 1964.gadam. Ceļā pūlēsimies atrast vienu no lielākajām eglēm Latvijā. Gar pļavām un mežiem dosimies uz Cīravas pusi, lai tur apskatītu Cīravas senlietu krātuvi, kā arī Cīravas muižas ūdensdzirnavas, kas ir valsts aizsargājams arhitektūras piemineklis. 2002. gada ūdensdzirnavas tika iekļautas Latvijas 100 izcilāko industriālā mantojuma pieminekļu sarakstā. Apskatīsim arī Cīravas lidlauku un Cīravas meža parku.

Maršruts un karte 

Daži no pārgājiena pieturas punktiem: skatīt šeit!

Maršruta garums: ~15 km

Pārgājiena ilgums: 8 stundas, iekļaujot pauzes.

Pārgājiena datumi: 25. marts

Sarežģītības pakāpe: vidēji viegls. 

Transports

9.00 ar Gandra organizētu mikroautobusu no Gandrs veikala Liepājā uz pārgājiena sākuma punktu un ap 18.00 atpakaļ uz Liepāju.

Ēšana

Par vēlajām brokastīm, pusdienām un uzkodām katrs parūpējas pats. Tāpat neaizmirstam parūpēties par enerģijas našķiem un dzeramo ūdeni/tēju termosā.

Nepieciešamais un ieteicamais

Mitrumizturīgi apavi, laika apstākļiem atbilstošs apģērbs, dzeramais ūdens. Ieteicams ģērbties slāņos. Sekojiet laika prognozei!

Ieteicamais

Ūdensdrošs pārvalks mugursomai, svilpīte, šokolādes batoniņi un rieksti enerģijai, maiņas apavi un apģērbs. Visu vēlams sapakot nelielā mugursomā.

Dalības maksa:  16 EUR / pers.

Cenā iekļautas transporta izmaksas, pārgājiena vadītāja pakalpojumi un profesionāla konsultācija par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

Pārgājienu vadīs

Pieredzes bagāts āra dzīves speciālists Uldis Šmits

Pieteikšanās

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties pārgājienam savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Ja pārgājienam piesakās mazāk par 8 dalībniekiem, pārgājiens var tikt atcelts.

Kontaktinformācija