Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Pārgājieni

Rudens Raunis

20. oktobris 09:00 2018 Rīga, Dzirnavu iela 127, DUS Neste

rudens-raunis
  • cena:
  • 23.00 EUR
  • brīvas vietas:
  • 0 no 16

Klusi čuksti, teju dzirdama murdoņa vai pilnīga klusēšana? Ko mums stāsta upes un meži laikā, kad daba sāk ietērpties krāšņā, dzelteno lapu seģenē?

Šoreiz dosimies klausīties un atklāt Rauņa upes un mežu stāstus.

Raunis ir viena no straujākajām Latvijas upēm, tās kritums ir 7.7 metri uz kilometru. Upe visā tās garumā ir ļoti sekla un līkumaina. Tās gultne ir akmeņaina, augštecē un lejtecē vairāk smilšaina un oļaina. Rauņa krasti ir stāvi un bagāti ar skaistiem smilšakmens atsegumiem, no kuriem dažos atklātas pat devona fosilijas. Rauņa ieleja ir grūti pieejama, un tādēļ cilvēku darbības maz skarta.

Dosimies dabā, lai klausītos upes un meža stāstos, skatītu krāšņo rudeni upē, pētītu zvēru pēdas, baudītu neskartās dabas gleznainās ainavas, ieklausītos sevī un sadzirdētu paši savus stāstus!

Maršruts un karte:

pārgājiena svarīgie punkti:  karte

Maršruta garums: ~15 km

Pārgājiena ilgums: ~ 7 stundas (iekļaujot pauzes un pusdienas)

Pārgājiena datumi: pārgājiens pa šo maršrutu tiks organizēts 20. oktobrī.

Sarežģītības pakāpe: vidēji grūts. Jārēķinās, ka daļa no maršruta ved pa upes gultni, kas prasa papildus uzmanību, lai nesamērcētu kājas. Maršruta segums: 60% upes krasti; 40% meža zvēru takas.

Maršruts ir lineārs – sāksim pie A2 šosejas un beigsim netālu no Vaives dzirnavām.

TRANSPORTS

9.00 ar "Gandrs" organizētu mikroautobusu no Dzirnavu ielas 127 (degvielas uzpildes stacijas "Neste") uz pārgājiena sākuma punktu un ap 19.00 atpakaļ uz Rīgu.

ĒŠANA

Par pusdienām parūpēsies "Gandrs", tās gatavojot uz ugunskura/degļiem. Dalībniekiem jāparūpējas par enerģijas našķiem un ūdeni vai tēju termosā.

NEPIECIEŠAMAIS UN IETEICAMAIS

Mitrumizturīgi apavi, laika apstākļiem atbilstošs apģērbs, dzeramais ūdens. Ieteicams ģērbties slāņos. Sekojiet laika prognozei!

Ieteicamais

Ūdensdrošs pārvalks mugursomai, svilpīte, šokolādes batoniņi un rieksti enerģijai, maiņas apavi un apģērbs. Visu vēlams sapakot nelielā mugursomā.

DALĪBAS MAKSA: 23 eur/pers.

Cenā iekļautas transporta izmaksas, maršruta plānošana un vadīšana, pusdienas, kas gatavotas uz ugunskura, profesionāla konsultācija par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

Iespējams doties uz pārgājienu arī ar savu transportu, tad dalības maksa ir 10 eur/pers.

PĀRGĀJIENU VADĪS

Pieredzes bagāts āra dzīves speciālists Kaspars Pudžs.

PIETEIKŠANĀS

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties pārgājienam savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Ja pārgājienam piesakās mazāk par 8 dalībniekiem, pārgājiens var tikt atcelts, dalībniekiem par to paziņojot ne vēlāk kā 2 dienas pirms pārgājiena.

Kontaktinformācija