Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Pārgājieni

Putna lidojumā. Abuls.

08. aprīlis 09:00 2017 Gandra veikals Valmierā, Rīgas ielā 27

putna-lidojuma-abuls
  • cena:
  • 15.00 EUR
  • brīvas vietas:
  • 6 no 16

Augstāk un augstāk, tur slēpjas brīvības noslēpums. Paceļoties augstāk, iespējams sajust to viegluma garšu, kas piemīt putnam augstu debesīs. Nepieradinātam un brīvam. Tam, kurš pieskaras mākoņiem un saplūst ar vēju, tam, kurš ieelpo un piedzīvo pasauli augstu padebešos. Kā ir būt putnam un sajust to brīvības vēju, kas iemājo to sirdīs, kas paceļas augstāk par zemi? To mums būs iespēja piedzīvot šajā pārgājienā.

Dosimies pārgājienā gar Abula krastiem. Pārgājiena maršruts vedīs pa abiem upes krastiem. Tā kā upi nāksies šķērsot, šoreiz tam izmantosim neierastāku veidu – laidīsimies upei pāri ar virvju nobraucieniem, atklājot un sajūtot to, kā ir būt putna lidojumā un iepazīt lietas no cita skatpunkta.

Abuls ir viena no nedaudzajām upēm Latvijā, kuras nosaukums ir vīriešu dzimtē, kā arī viena no straujākajām upēm. Upes kritums 129 m, augštecē un vidustecē vietām pat 10 m/km. Tā bagāta arī ar ainaviskiem un gleznainiem stāvkrastiem.

Pārgājienu vadīs pieredzes bagāts aktīvās atpūtas piekritējs, Latvijas elites klinšu kāpējs un alpīnists Kaspars Vilks. Viņa virsvadībā būvēsim nobraucienus, ikvienam būs iespēja uzzināt par kāpšanā un alpīnismā izmantotajām ierīcēm, tehnikām u.c., kā arī līdzdarboties nobraucienu uzstādīšanā.

Maršruts un karte

Daži no pārgājiena pieturas punktiem: skatīt šeit!

Maršruta garums: ~ 14 km

Pārgājiena ilgums: ~  8 stundas (iekļaujot pauzes)

Pārgājiena datumi: pārgājiens pa šo maršrutu tiks organizēts 8. aprīlī

Sarežģītības pakāpe: Vidēji sarežģīts (medium hard). Pārgājiens ietver upes šķērsošanu izmantojot virvju elementus, dalībniekiem, pārvietojoties pa dzīvnieku iemītām taciņām, būs jāšķērso krituši koki, stāvi kāpumi un aizas. Pārgājiena laikā būs iespēja saslapināt kājas, tā kā savlaicīgi parūpējamies par maiņas apaviem.

Transports

Tikšanās vieta 9.00 pie Gandra veikala Valmierā, Rīgas ielā 27. No pārgājiena finiša vietas atpakaļ uz Valmieru dosimies ar sabiedrisko transportu Brenguļi 17.51 - Valmieras AO 18.05.

Ēšana

Par vēlajām brokastīm, pusdienām, enerģijas našķiem un uzkodām katram jāparūpējas pašam.

Nepieciešamais un ieteicamais

Mitrumizturīgi apavi, laika apstākļiem atbilstošs apģērbs, dzeramais ūdens/tēja termosā. Ieteicams maiņas apģērbs un apavi. Sekojiet laika prognozei!

Ieteicamais

Ūdensdrošs pārvalks mugursomai, bahilas, svilpīte, trekinga nūjas, šokolādes batoniņi un rieksti enerģijai. Visu vēlams sapakot nelielā mugursomā.

Dalības maksa:  15 EUR / pers.

Cenā iekļautas transporta izmaksas, pārgājiena vadītāja pakalpojumi un profesionālas konsultācijas par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

Pārgājienu vadīs

Pieredzes bagāts āra dzīves speciālists un kāpšanas sporta guru Kaspars Vilks un Toms Treimanis.

Pieteikšanās

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties pārgājienam savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Kontaktinformācija