Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Pārgājieni

Pierobežas bagātības Kornetu apkārtnē

29. oktobris - 30. oktobris 2016 Gandrs, Kalnciema ielā 28

pierobezas-bagatibas-kornetu-apkartne
  • cena:
  • 49.00 EUR
  • brīvas vietas:
  • 0 no 8

Laikā, kad daba tērpusies košākajās rotās, dosimies mežos un pļavās, lai sasveicinātos ar rudeni un novērotu pārmaiņas dabā.

Šoreiz oktobra nogalē dosimies iepazīt Latvijas – Igaunijas pierobežu Alūksnes un Apes novados divu dienu pārgājienā ar nakšņošanu un pēršanos lauku pirtiņā.

Pārgājienu sāksim un beigsim Jaunlaicenē, pārgājiena maršrutā aplūkosim dažādus apskates objektus, tostarp Dēliņkalnu, kas ir Alūksnes augstienes augstākais paugurs, kura absolūtais augstums sasniedz 271,5 m, relatīvais augstums - vairāk nekā 70 m, no kalna dienvidu nogāzes paveras skaista mežiem apaugušu pauguru un pļavu mozaīkainava, Sauleskalnu, Pleskavas šoseju un zirgu pasta stacijas vietu - Sauleskalns ir otrs augstākais Alūksnes augstienes paugurs – 267 m vjl., kalna dienvidu nogāzē iztek avots, pāri šim pauguram ved autoceļš A2 Rīga-Veclaicene - padomju gados to dēvēja par Pleskavas šoseju. Apskatīsim arī Drusku pilskalnu, Kornetu ciemu, Kornetu gravu un Dievakalnu.

Pēc bagātīgas un piesātinātas pirmās pārgājiena dienas baudīsim mierpilnu atpūtu Zemnieku saimniecībā “Mauriņi”, kur mūs gaidīs lauku pirts, nesteidzīgas sarunas un saimnieces sarūpētas vakariņas.

Nākamās dienas rītā – iestiprināsimies ar saimnieces sarūpētām brokastīm un dosimies ceļā uz pārgājiena noslēguma punktu.

Maršruts un karte:

Daži no pārgājiena pieturas punktiem: Skatīt šeit!

Maršruta garums: 1. dienā ~25km 2. dienā ~18km

Pārgājiena ilgums: 2 dienas

Pārgājiena datumi: 29.10.2016 - 30.10.2016

Sarežģītības pakāpe: Vidēji grūts. Galvenokārt pārvietošanās notiks pa meža ceļiem, takām, tomēr var būt arī grūtāk izejami posmi. Maršrutā ir izteikts reljefs!

Transports:

Plkst. 09:00 Gandra organizēts transports no Gandra teritorijas Kalnciema ielā 28, Rīgā, uz pārgājiena starta punktu un nākamās dienas plkst. 18:00 no pārgājiena galapunkta atpakaļ uz Rīgu (laiks ceļā aptuveni 2h).

Ēšana:

Par vēlajām pirmās dienas brokastīm, pusdienām, spēcinošiem našķiem un dzeramo ūdeni/tēju termosā katrs parūpējas pats.

Nakšņošanas vietā Z/S "Mauriņi" mūs sagaidīs saimnieces sarūpētas vakariņas.

Arī ar otrās dienas brokastīm mūs palutinās saimniece. Pašiem jāparūpējas par otrās dienas pusdienām un spēka našķiem.

Nepieciešamais un ieteicamais:

ID vai pase, ērti un uzticami pārgājienu apavi (ņemot vērā gaidāmos laikapstākļus), pārgājienu bikses, piemērots krekls un/vai termoveļa, silts džemperis vai jaka, mitrumizturīga virsjaka, cimdi, cepure, pirtslietas, dzeramais ūdens. Ieteicams ģērbties slāņos.

Sekojiet laika prognozei!

Ieteicamais:

Ūdensdrošs pārvalks mugursomai, svilpīte, šokolādes batoniņi un rieksti enerģijai, trekinga/pārgājienu nūjas.

Dalības maksa:

Cenā iekļautas transporta izmaksas, vakariņas, brokastis, pirts izmantošana, nakšņošana, pārgājiena vadītāja pakalpojumi.

Pārgājienu vadīs:

Pieredzes bagāts āra dzīves speciālists Kaspars Pudžs.

Pieteikšanās:

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties pārgājienam savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Kontaktinformācija