Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Pārgājieni

Pavasara kāpu gājiens 4. marts (Liepājas pārgājiens)

04. marts 09:00 2017 Liepāja, Bāriņu iela 14.

pavasara-kapu-gajiens-4-marts-liepajas-pargajiens
  • cena:
  • 15.00 EUR
  • brīvas vietas:
  • 4 no 16

Tā kā Gandrs nu apmeties uz dzīvi arī Liepājā, Bāriņu ielā 14, jaunajā gadā uzsāksim jaunu tradīciju – dosimies dabā Liepājā un tās tuvumā esošajā apkaimē.

Zem rāmās ziemas klusēšanas dusošajā dabā lēni sāk pukstēt un mosties dzīvība. Ikkatrā dzīvā radībā mostas jauna elpa, ikkatrā dzīslā ieplūst strauja un možuma pilna uzplaukšana un ziemas lēnprātību nomaina jauns spars un junda. Arī jūra, liedags un smilgas sāk dziedāt putniem līdzi... Dosimies kāpās, lai klausītos jūras un mežu dziesmās, smeltos spēku un uzplauktu kopā ar dabu.

Šoreiz mūsu ceļi vedīs uz Papes dabas parku. Starp Papes ezeru un jūru izvietojusies apmēram 1–2 km plata kāpu grēda, no kurām lielākās ir Kupu kāpa, Lāvas kalns un Pāļu kalns. Kāpas vietumis sedz vērtīgas mežaudzes, nogāzēs redzamas arī ainaviskas priežu retaines. Pa kāpu mežiem un ārēm dosimies uz Bernātu dabas parka pusi, kur pārgājienu noslēgsim vienā no augstākajām kāpām Latvijā – Pusēnu kāpā. Pusēnu kāpa veidojusies pirms pāris gadsimtiem. Tas noticis pēc lielā ugunsgrēka, kad nopostīta zemsedze tādējādi paverot ceļu smilšu staigāšanai. Pēc šī ugunsgrēka esot veidojušās vairākas no Liepājas apkārtnē esošajām kāpām. Savos klejojumos Pūsēnu kalns apracis aptuveni 80 mājas. Šobrīd tā kustība ir apturēta, jo lielāko tā daļu klāj priežu mežs. Tā ir viena no augstākajām kāpām Latvijā – virs jūras līmeņa tā paceļas 37 metru augstumā. Arī relatīvais augstums ir vērā ņemams – 31 metrs, gluži kā deviņstāvu dzīvojamai ēkai. Lai gan padomju gados Pūsenu kalnu izmantoja kā smilšu ieguves vietu un šeit tika ierīkots karjers, kāpas virsotne ir palikusi neskarta. Rakšanas darbi ir pārtraukti, nu jau vairāk nekā divdesmit gadus. Kāpas iepazīšanai izveidota dabas taka, kas uzvedīs līdz pašai kāpas virsotne.

Ieelposim dabu – tā atmodinās un piepildīs ikkatru šūnu ar dzirkstošu dzīvīgumu!

Maršruts un karte

Daži no pārgājiena pieturas punktiem: Skatīt šeit!

Maršruta garums: ~24 km

Pārgājiena ilgums: ~ 7 stundas (iekļaujot pauzes)

Pārgājiena datumi: pārgājiens pa šo maršrutu tiks organizēts 4. martā

Sarežģītības pakāpe: vidēji viegls. Maršruta segums: 70% meža ceļi/takas/kāpas; 30% jūras krasts.

Maršruts ir lineārs – sāksim Papē un beigsim Jūrmalciemā pie Pusēnu kāpas.

Transports

Plkst. 09.00 Gandra organizēts transports no Gandra veikala Liepājā, Bāriņu ielā 14 uz pārgājiena starta punktu un plkst. 17:30 no pārgājiena galapunkta atpakaļ uz Liepāju (laiks ceļā aptuveni 40 min).

Ēšana

Šoreiz katram pašam jāparūpējas par pusdienu pauzi. Vēlams katram pašam paņemt līdzi maizītes, nelielas uzkodas, našķus enerģijai un dzeramo ūdeni.

Nepieciešamais un ieteicamais

Mitrumizturīgi apavi, laika apstākļiem atbilstošs apģērbs, dzeramais ūdens. Ieteicams maiņas apģērbs un apavi. Sekojiet laika prognozei!

Ieteicamais

Ūdensdrošs pārvalks mugursomai, svilpīte, šokolādes batoniņi un rieksti enerģijai. Visu vēlams sapakot nelielā mugursomā.

Dalības maksa: 15.00 EUR / pers.

Cenā iekļautas transporta izmaksas, pārgājiena vadītāja pakalpojumi un profesionālas konsultācijas par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

Pārgājienu vadīs

Pieredzes bagāta āra dzīves speciāliste Agnese Bernāte.

Pieteikšanās

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties pārgājienam savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Kontaktinformācija