Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Pārgājieni

Pārgājiens - Pusnakts gājiens Sedā

09. decembris - 10. decembris 2017 Rīga, T/C Origo

pargajiens-pusnakts-gajiens-seda
  • cena:
  • 12.00 EUR
  • brīvas vietas:
  • 2 no 16

Naktī daba runā citā valodā. Tad tā mums izstāsta noslēpumainus stāstus un paver ceļu uz citādu pasauli. Tie stāsti ir par zvaigžņu ceļiem, mēness meitiņām, naktstauriņu dejām un noslēpumu, kas mīt tur - aiz nākamā pagrieziena. Nakts tad runā meža zvēru valodā, tā čukst klusus ūdeņu čukstus un dungo koku dziesmā. Iesim mežā tumsā, lai saklausītu citādu dabas valodu un uzklausītu tās naksnīgos stāstus!

Šoreiz to, kas mūs sagaida tumsas apskāvienos dosimies ieraudzīt Sedā. Seda ir neliela pilsētiņa, kas izveidojusies pie 1953. gadā dibinātas kūdras fabrikas. 1953. gadā, vienlaikus ar kūdras fabrikas būvniecību, Sedas tīreļa dienvidu malā izveidojās ciemats. Vēlāk tam piešķīra strādnieku ciemata statusu, pēcāk strādnieku ciemats tika pārdēvēts par pilsētciematu, un tikai 1991. gadā ciemats ieguva Sedas pilsētas ar lauku teritoriju statusu.

Uz ziemeļiem no pilsētas atrodas Sedas tīrelis. Visu Sedas tīreli caurvij dzelzceļš, kas ir garākais šāda tipa dzelzceļš Latvijā. Dabiskais kūdras purvs izstrādes rezultātā ir izzudis, taču tā vietā izveidojies jauns mitrāju komplekss, kas sezonas laikā nodrošina mājvietu ligzdojošajiem putniem, kā arī ir īpaši nozīmīgs migrējošajiem ūdensputniem.

Dosimies uz Sedu, lai tur aplūkotu pilsētiņas padomju mantojuma eksotiku, kā arī iepazītos ar Sedas purvu un mežiem un klausītos to naksnīgajā valodā.

Maršruts un karte

Daži no pārgājiena pieturas punktiem

Maršruta garums: ~20 km

Pārgājiena ilgums: apmēram 9 stundas, iekļaujot pauzes

Pārgājiena datumi: Pārgājiens šajā maršrutā tiks organizēts naktī no 9. uz 10. decembri

Sarežģītības pakāpe: Vidēji grūts. Viegli ejami ceļi mijas ar meža biezokņiem.

Transports

Ceļā no Rīgas uz Sedu dosimies ar vilcienu 18.10, taču no stacijas Saule agrā rīta stundā atpakaļ uz Rīgu dosimies ar vilcienu 5.33 (biļešu cenas pārgājiena cenā nav iekļautas).

Tikšanās vieta 17.40 pie TC Origo (iepretim bijušajai pasta ēkai).

Ēšana

Par vakariņām un naksniņām katrs parūpējas pats. Tāpat neaizmirtam parūpēties par enerģijas našķiem un uzkodām, kā arī dzeramo ūdeni/tēju termosā.

Nepieciešamais un ieteicamais

Uzticams un jaudīgs pieres lukturis, uzticami, mitrumizturīgi pārgājienu apavi, laika apstākļiem atbilstošs apģērbs, dzeramais ūdens. Sekojiet laika prognozei!

Ieteicamais

Trekinga nūjas, ūdensdrošs pārvalks mugursomai, svilpīte.

DALĪBAS MAKSA:  12 eur/pers.

Cenā iekļauta maršruta plānošana, pārgājiena vadītāja pakalpojumi un profesionāla konsultācija par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

Pārgājienu vadīs

Pieredzējis dabā gājējs un dabas mīļotājs Kaspars Pudžs

Pieteikšanās

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties pārgājienam savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Ja pārgājienam piesakās mazāk par 8 dalībniekiem, pārgājiens var tikt atcelts, dalībniekiem par to paziņojot ne vēlāk kā 2 dienas pirms pārgājiena, nosūtot informāciju uz epastu.

Kontaktinformācija