Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Pārgājieni

Pārgājiens - Ogres upes spēka gājiens

02. decembris 09:00 2017 Rīga, Dzirnavu iela 127. DUS Neste

pargajiens-ogres-upes-speka-gajiens
  • cena:
  • 23.00 EUR
  • brīvas vietas:
  • 1 no 8

Spēks, kas mājo ūdenī, ir neizstāstāms. Tas nav uzzīmējams vai uzrakstāms. Spēks, kurš brīžiem straujš un nevaldāms, brīžiem rāms un maigs. Tas ir dzīvības spēks! Kas ļauj uzdīgt asnam zemes klēpī, kas padzirda un atjauno. No ūdens varam mācīties straujumu, iemantot krāčainus līkumus un līganu plūdumu. Tas parāda, kā turēties gultnē. Jo ūdens savu gultni zina. Ja viena tam kļūst par šauru, tas rod ceļu citai, dzīslodams, audzēdams un barodams. Ūdens ir dzīvības spēks – iesim to iepazīt!

Šoreiz dosimies iepazīt ūdens dzīvības spēku un krastot Ogres upes krastos. Ogres upe ir 188 km gara, un tā ir straujākā upe Latvijā. Ogres upes krasti bagāti ar daudzveidīgiem mežiem, pļavām, kraujām un avotiem. Ogres upē atrodas arī krāšņās Brāžu krāces, kas stiepjas 2 km garumā un ir iespaidīgākās Latvijā. Tāpat ceļā aplūkosim arī iespaidīgo Akmeņupītes ūdenskritumu.

Maršruts un karte

Daži no pārgājiena pieturas punktiem

Maršruta garums: ~10 km

Pārgājiena ilgums: apmēram 6 stundas, iekļaujot pauzes

Pārgājiena datumi: Pārgājiens šajā maršrutā tiks organizēts 2. decembrī

Sarežģītības pakāpe: Vidēji grūts, maršruta grūtības pakāpe ļoti atkarīga no laika apstākļiem

Transports

Plkst. 09:00 Gandra organizēts transports no Rīgas Dzirnavu iela 127 (DUS Neste) uz pārgājiena starta punktu un plkst. 17:00 no pārgājiena galapunkta atpakaļ uz Rīgu.

Ēšana

Par vēlajām brokastīm, enerģijas uzkodām un našķiem, kā arī pusdienām katrs parūpējas pats. Tāpat neaizmirstam parūpēties par dzeramo ūdeni/tēju termosā.

Nepieciešamais un ieteicamais

Uzticami, mitrumizturīgi pārgājienu apavi, laika apstākļiem atbilstošs apģērbs, pieres lukturītis, dzeramais ūdens. Sekojiet laika prognozei!

Ieteicamais

Trekinga nūjas, ūdensdrošs pārvalks mugursomai, svilpīte.

DALĪBAS MAKSA:  23 eur/pers.

Cenā iekļautas transporta izmaksas, maršruta plānošana, pārgājiena vadītāja pakalpojumi un profesionāla konsultācija par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

Pārgājienu vadīs

Pieredzējis dabā gājējs un dabas mīļotājs Kaspars Pudžs

Pieteikšanās

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties pārgājienam savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Ja pārgājienam piesakās mazāk par 8 dalībniekiem, pārgājiens var tikt atcelts, dalībniekiem par to paziņojot ne vēlāk kā 2 dienas pirms pārgājiena, nosūtot informāciju uz epastu.

Kontaktinformācija