Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Pārgājieni

Pārgājiens – Līgatnes upes piedzīvojumi

25. novembris 08:00 2017 Līgatnes dzelzceļa stacija

pargajiens-ligatnes-upes-piedzivojumi
  • cena:
  • 12.00 EUR
  • brīvas vietas:
  • 0 no 16

Skanot lietus mūzikai, daba gatavojas ziemai. Zemi, kā ar rakstainu seģeni, apsedz rudenīgas lapas, sasildot koku sirdis. Mazpamazām dabā iemājo nesteidzīgs miers. Pēc pavasara uzplaukšanas un vasaras ziedēšanas pļavas un meži izstaipa rokas un ar vieglu nopūtu gatavojas mierpilnām ziemas dienām, lai atjaunotu spēkus jaunajai ziedēšanai. Bet vai arī upes iztaisno savus līkumus un nopūšas pirms rāmās ziemas guļas?

Lai mēģinātu noskaidrot, kā upes sagatavojas ziemai, apciemosim kādu no tām. Šoreiz dosimies apciemot Līgatnes upi. Līgatnes upe ir viena no visstraujākajām vidējā garuma upēm Latvijā. Tās garums ir 31 km un vidējais kritums ir 5,8 m/km, bet lejas posmā - 6,6 m/km. Upē ietek daudz avotu, tās ūdens ir tīrs un auksts. Līgatnes upes krasti visā tās garumā ir krāšņi, iežiem un kraujām bagāti. Ceļā aplūkosim Vienkoču dabas taku un Līgatnes dabas taku, kā arī savdabīgu labirintu mežā.

Maršruts un karte

Daži no pārgājiena pieturas punktiem

Maršruta garums: ~15 km

Pārgājiena ilgums: 9 stundas, iekļaujot pauzes

Pārgājiena datumi: Pārgājiens šajā maršrutā tiks organizēts 25. novembrī

Sarežģītības pakāpe: Vidēji grūts. Viegli ejami ceļi mijas ar meža biezokņiem.

Transports

Tikšanās vieta pārgājiena starta punktā – Līgatnes dzelzceļa stacijā 8.00.

Iespējamā nokļūšana uz starta vietu ar vilcienu 6.21 (Rīga – Līgatne). No pārgājiena beigu punkta atpakaļ uz starta vietu mūs nogādās autobuss. Iespējamā izbraukšana atpakaļ uz Rīgu ar vilcienu 18.35. Vilciena biļešu cena nav iekļauta pārgājiena cenā.

Ēšana

Par vēlajām brokastīm un pusdienām katrs parūpējas pats. Tāpat neaizmirstam parūpēties par enerģijas našķiem un uzkodām, kā arī dzeramo ūdeni/tēju termosā.

Nepieciešamais un ieteicamais

Uzticami, mitrumizturīgi pārgājienu apavi, laika apstākļiem atbilstošs apģērbs, pieres lukturītis, dzeramais ūdens. Sekojiet laika prognozei!

Ieteicamais

Trekinga nūjas, ūdensdrošs pārvalks mugursomai, svilpīte.

DALĪBAS MAKSA:  12 eur/pers.

Cenā iekļauta autobusa biļete no pārgājiena beigu punkta atpakaļ uz Līgatnes dzelzceļa staciju, maršruta plānošana, pārgājiena vadītāja pakalpojumi un profesionāla konsultācija par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

Pārgājienu vadīs

Pieredzējis dabā gājējs un dabas mīļotājs Kaspars Pudžs

Pieteikšanās

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties pārgājienam savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Ja pārgājienam piesakās mazāk par 8 dalībniekiem, pārgājiens var tikt atcelts, dalībniekiem par to paziņojot ne vēlāk kā 2 dienas pirms pārgājiena, nosūtot informāciju uz epastu.

Kontaktinformācija