Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Pārgājieni

Pārgājiens Jumpravmuižas klintīs - dabas noslēpumus meklējot

07. oktobris 09:00 2017 Rīga, Dzirnavu iela 127, DUS Neste

pargajiens-jumpravmuizas-klintis-dabas-noslepumus-meklejot
  • cena:
  • 21.00 EUR
  • brīvas vietas:
  • 3 no 16

Daba slēpj brīnumus un noslēpumus. Zem katras meža sūnas slēpjas noslēpumaina, dzīvības pilna pasaule, ūdens dzelmē klusa un rāma plūst nepieradināta dzīvība, koku galotnēs vēja auklēta mīt brīvība. Katra pasaule sastāv no neskaitāmiem elementiem, bet tomēr.. tā pulsē vienā ritmā, elpo vienā elpā.

Atverot acis un sirdis, dabā mēs varam ieraudzīt simtiem pasauļu, kas aizrauj, apbur un liek no jauna ieraudzīt un spēt skatīties dziļāk.

Tāpēc dosimies dabā, lai atrastu ceļu uz kādu no tām – šoreiz uz brīnumainajām un diženajām Jumpravmuižas klintīm.

 Jumpravmuižas klintis ir ainaviskas, līdz 5 m augstas un kopumā ap 1,5 kilometrus garas dolomīta klintis Lielupes krastā. Majestātiskie klinšu atsegumi rada sajūtu, ka aiz lielajām sienām slēpjas kāda pasakaina, mums nezināma valstība.

Klinšu vidusdaļu šķērso grava, kurā ir 1,5 m augsta ūdenskritumu kaskāde, kas šobrīd gan ir visai aizaugusi, turklāt ūdenskritumam ir sezonāla daba – vasarā tas ir sauss. Lejpus ūdenskritumam ir neliels kanjons. Klinšu pakājē DA no gravas ir arī neliels avotiņš – Mīlestības avots, kurš pēc dažiem metriem ieplūst Lielupē.

Tāpat aplūkosim arī Jumpravmuižas parku un Jumpravas pili, ceļā redzēsim arī Bauskas pili, Mežotnes pili. Tā kā lielās lietavas ir aizskalojušas gājēju tiltu pār Lielupi, mēs noorganizējām lielisku alternatīvu - iespēju šķērsot upi īstā zvejnieku laivā. Pārgājienu noslēgsim pie Rundāles pils.

Maršruts Pārgājiena pieturas punkti

Maršruta garums: 16 km

Pārgājiena ilgums: 7 stundas, iekļaujot pauzes

Pārgājiena datumi: pārgājiens šajā maršrutā tiks organizēts 7. oktobrī

Sarežģītības pakāpe: vidēji viegls. Maršruts ir izejams kopā ar bērniem no 10 g. v.

Transports

Plkst. 09:00 Gandrs organizēts transports no Rīgas, Dzirnavu ielas 127 (DUS Neste) uz pārgājiena starta punktu un plkst. 19:00 no pārgājiena galapunkta atpakaļ uz Rīgu.

Ēšana

Par vēlajām brokastīm, enerģijas uzkodām un našķiem, kā arī pusdienām katrs parūpējas pats. Tāpat neaizmirstam parūpēties par dzeramo ūdeni/tēju termosā.

Nepieciešamais un ieteicamais

Uzticami, mitrumizturīgi pārgājienu apavi, laika apstākļiem atbilstošs apģērbs, dzeramais ūdens. Sekojiet laika prognozei!

Ieteicamais

Trekinga nūjas, ūdensdrošs pārvalks mugursomai, svilpīte.

DALĪBAS MAKSA:  

cenā iekļautas transporta izmaksas, pārgājiena vadītāja pakalpojumi un profesionāla konsultācija par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

Pārgājienu vadīs

Latvijas izlases kāpējs, pieredzējis pārgājienu vadītājs Kaspars Vilks

Pieteikšanās

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties pārgājienam savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Ja pārgājienam piesakās mazāk par 8 dalībniekiem, pārgājiens var tikt atcelts, dalībniekiem par to paziņojot ne vēlāk kā 2 dienas pirms pārgājiena, nosūtot informāciju uz e-pastu.

Kontaktinformācija