Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Pārgājieni

No 312 līdz 318 5.etaps

21. aprīlis 08:00 2018 Dzirnavu iela 127, Rīga, DUS Neste

no-312-lidz-318-5etaps
  • cena:
  • 19.00 EUR
  • brīvas vietas:
  • 0 no 16

Kā zināms, daba sniedz mums iespēju ne vien veldzēties tās krāšņumā, bet arī augt, pilnveidoties, mācīties, tā mierina, līdzsvaro un piepilda, tā izaicina, ļauj piedzīvot un atklāt, arī pašiem sevi. Tāpēc jaunajā gadā mēs metam jaunu izaicinājumu dabas piedzīvojumiem.

Gandrs ir izstrādājis iespaidīgu pārgājienu maršrutu aptuveni 150 km garumā starp divām augstākajām virsotnēm Baltijā – 312 metru augsto Gaiziņkalnu Latvijā un 318 metru Munameģi Igaunijā. Viss 150 km garais maršruts tiks sadalīts 6 etapos, tos ikvienam piedāvājam kopīgi pieveikt 2018. gada ziemas/pavasara sezonā.

Šo pārgājienu sāksim Ādamā un noslēgsim Kornetos, Drusku pilskalnā.

Katrs no 6 etapiem būs neaizmirstams gājiens ar dažādiem apskates objektiem - mežiem, laukiem, upēm un kalniem. Pārgājiena laikā varēs redzēt tādas ievērojamas vietas kā Vidzemes augstienes augstākos kalnus, Ogres upes izteku, senus tiltus pāri upēm, bijušo pilsētu, purvus, gravas, ielejas, pilskalnus, Kornetu meža takas un, protams, Gaiziņkalnu un Munameģi.

Kopumā maršruts vedīs pa meža un grants ceļiem, stigām un takām, nereti arī pa grūtāk ejamām vietām, lai redzētu skaistākās dabas ainavas.

Katrs no sešiem etapiem būs 25-30km garš. No Rīgas uz pārgājiena sākuma punktu mūs nogādās organizēts transports, kas beigu punktā mūs sagaidīs un nogādās atpakaļ mājās. Pārgājiena dalībniekiem nebūs jādomā par maršrutu un orientēšanos mežā, par to padomās šī pārgājiena vadītājs – Kaspars Pudžs, kurš ir aktīvs ceļotājs un vadījis pārgājienus vairākās valstīs.

Ikvienam iet gribētājam būs iespēja izvēlēties doties vienā, divos vai varbūt visos sešos pārgājiena etapos, kas tiks organizēti sestdienās sekojošos datumos: 24.02., 10.03., 24.03.,07.04., 21.04. un 12.05.2018.

Maršrutu sāksim baltā, skaistā ziemā Gaiziņkalnā un noslēgsim plaukstošā pavasarī Munameģī.

Ikviens, kurš būs, nogājis kaut daļu no šī maršruta, būs piedalījies Latvijā vienā no garākā (un kalnainākā) pārgājiena maršruta veidošanā.

MARŠRUTS UN KARTE

Daži no pārgājiena pieturas punktiem

Maršruta garums: ~30 km

Pārgājiena ilgums: 8 stundas, iekļaujot pauzes

Pārgājiena datumi: Pārgājiens šajā maršrutā tiks organizēts 21. aprīlī

Sarežģītības pakāpe:  Pārvietošanās galvenokārt pa meža ceļiem, tomēr atsevišķi posmi būs grūtāk izejami. Papildus grūtības var sagādāt reljefs un sniegs.

TRANSPORTS

Uz pārgājiena sākuma punktu mūs nogādās mikroautobuss, kurš mūs arī sagaidīs pārgājiena beigu punktā.

Tikšanās vieta 08:00 Dzirnavu ielā 127, Rīgā.

Plānotā atgriešanās Rīgā ap 21:00.

Iespējams doties uz pārgājienu arī ar savu transportu, tad dalības maksa ir 10 eur/pers.

ĒŠANA

Par ēdienu katram jāparūpējas pašam. Tāpat neaizmirstam parūpēties par enerģijas našķiem un uzkodām, kā arī dzeramo ūdeni/tēju termosā.

NEPIECIEŠAMAIS UN IETEICAMAIS

ID karte/Pase, uzticami, mitrumizturīgi pārgājienu apavi, laika apstākļiem atbilstošs apģērbs, pieres lukturītis, dzeramais ūdens, termoss. Sekojiet laika prognozei!

Ieteicamais

Trekinga nūjas, ūdensdrošs pārvalks mugursomai, svilpīte.

DALĪBAS MAKSA: 19 eur/pers.

Cenā iekļauta maršruta plānošana, transports, pārgājiena vadītāja pakalpojumi un profesionāla konsultācija par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

PĀRGĀJIENU VADĪS

Pieredzējis dabā gājējs un dabas mīļotājs Kaspars Pudžs

PIETEIKŠANĀS

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties pārgājienam savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Ja pārgājienam piesakās mazāk par 8 dalībniekiem, pārgājiens var tikt atcelts, dalībniekiem par to paziņojot ne vēlāk kā 2 dienas pirms pārgājiena, nosūtot informāciju uz epastu.

Kontaktinformācija