Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Pārgājieni

Nakts pārgājiens. Ar trulīti uz zvaigznēm

04. novembris - 05. novembris 2016 Rīga, pie tirdzniecības centra Origo

nakts-pargajiens-ar-truliti-uz-zvaigznem
  • cena:
  • 23.00 EUR
  • brīvas vietas:
  • 0 no 7

Cilvēkam ir piecas maņas – redze, dzirde, garša, oža un tauste. Turklāt pastāv teorija, ka pastāv arī sestā maņa, un varbūt pat daudzas citas. Kā zināms, tumsā katra maņa kļūst īpaši asa un reaģējoša. Tumsā nepieciešams atmodināt visdziļākos instinktus, zināšanas, priekšnojautas un maņas. Un varbūt tieši tumsa ir tā, kas ļauj mums atklāt un piedzīvot daudz vairāk par piecām maņām. Dosimies tumsā to pārbaudīt – un varbūt ikkatram no mums izdosies pamodināt sevī ko pavisam jaunu un līdz šim vēl snaudošu.

Novembrī dosimies neierastā naksnīgā piedzīvojumā, lai pa vecā zirgu tramvaja pēdām nokļūtu kosmosā.

Sensenos laikos uz 1916. gadā celtās vācu dzelzceļa līnijas tika izveidots zirgu tramvajs maršrutā Ikšķile – Baldone. Tautā tas dēvēts par trulīti. Trulītis bija neliels vagoniņš, kuru pa sliedēm vilka zirgs. Šobrīd gan senā tramvaja ceļš dabā ir tikai nojaušams. Un lai to atrastu un izietu, patiesi jāatmodina visas cilvēkā mītošās maņas.

Zvaigznēm un mēnesim rādot mums ceļu, dosimies tumsā, lai atrastu zirgu tramvaju, kurš šoreiz mūs aizvedīs Visumā - jo pārgājiena noslēgumā dosimies aplūkot LU Observatoriju Baldonē ar tās Šmita teleskops, kas ir unikāls liela redzeslauka instruments, lielākais Baltijā un divpadsmitais lielākais šādas sistēmas teleskops pasaulē. Observatorijā dosimies ekskursijā, kur aplūkosim planetāriju, pētīsim zvaigznājus un noslēgumā baudīsim siltu, sātīgu uz ugunskura gatavotu maltīti, kurai īpašu garšu dos zvaigžņu putekļi un Visuma klātbūtne.

Maršruts un karte:

Pārgājiena svarīgie punkti: Karte

Maršruta garums: ~15 km

Pārgājiena ilgums: Aptuveni 4 – 5 h

Pārgājiena datums: 4. novembris

Sarežģītības pakāpe:

Maršruts vidēji sarežģīts. Papildu sarežģītību piešķirs tas, ka to mērosim tumsā. Maršruts vedīs pa cilvēku neiemītām meža zvēru takām, mežiem, meža ceļiem un nedaudz asfaltu.

Transports:

Plkst. 19:00 Gandra organizēts transports no tirdzniecības centra Origo Rīgā uz pārgājiena starta punktu un plkst. 01:30 no pārgājiena galapunkta atpakaļ uz Rīgu (laiks ceļā aptuveni 1 h).

Ēšana:

Katrs pats parūpējas par dzeramo ūdeni un spēcinošām uzkodām un našķiem. Mēs parūpēsimies par naksnīgām vakariņām, gatavojot uz ugunskura.

Nepieciešamais un ieteicamais:

Lukturītis! Ērti un uzticami pārgājienu apavi vai brīvā laika apavi (ņemot vērā gaidāmos laikapstākļus), pārgājienu bikses, piemērots krekls un/vai termoveļa, virsjaka, cimdi, cepure, dzeramais ūdens, trauki vakariņām. Ieteicams ģērbties slāņos.

Sekojiet laika prognozei!

Ieteicamais:

Ūdensdrošs pārvalks mugursomai, svilpīte, šokolādes batoniņi un rieksti enerģijai. Visu vēlams sapakot nelielā mugursomā.

Dalības maksa: 23 eur/pers

Cenā iekļautas transporta izmaksas, izejvielas maltītei, pārgājiena vadītāja pakalpojumi, observatorijas programmas izmaksas.

Pārgājienu vadīs:

Pieredzes bagāts āra dzīves speciālists Kaspars Pudžs.

Pieteikšanās:

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties pārgājienam savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Kontaktinformācija