Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Pārgājieni

Mūžseno akmeņu stāsti

11. marts 09:00 2017 Rīga, pie Origo tirdzniecības centra

muzseno-akmenu-stasti
  • cena:
  • 21.00 EUR
  • brīvas vietas:
  • 0 no 16

Vai esi kādreiz domājis, kāds ir mūžīgi klusējošā akmens stāsts? Ko tas ir redzējis un pieredzējis, ko dzirdējis, ko piedzīvojis.. Kāda ir akmens mierpilnā stāva atdzimšana pavasara elpā. Vai esi kādreiz domājis, kāda bija jūra pirms visiem kuģiem? Joprojām varena un nesatricināma, joprojām noslēpumaina un dziedinoša. Toreiz, tagad un vienmēr jūra maigi pieglaužas vai spēji uzbango liedagam, noglāstot akmens silto vaigu. Toreiz, tagad un vienmēr tā aicina klausīties un ieklausīties – jo dabai ir mums ko pavēstīt. Daba mums pastāsta un iemāca visvairāk.

Tāpēc martā dosimies apciemot Vidzemes akmeņaino jūrmalu, lai tur smeltos jūras spēku, mēģinātu sajust to, kāda bijusi jūra pirms visiem kuģiem, mācītos sevi un pūlētos saklausītu mūžseno akmeņu stāstus.

Maršrutā gar akmeņaino pierasti no Vitrupes līdz Tūjai šķērsosim jūrā ietekošās upītes, aplūkosim Veczemju klintis, kas ir iespaidīgākā un krāšņākā smilšakmens klinšu grupa Vidzemes piekrastē, viļņi te ir izveidojuši līdz 6 m augstu stāvkrastu, kur vairāku simtu metru garumā atsedzas sarkanas smilšakmens klintis ar seklām abrāzijas alām, nišām, grotām un citiem veidojumiem, kā arī aplūkosim Ķurmraga bāku, kas celta 1923. gadā pēc vairākkārtējām vietējo zvejnieku prasībām kā orientieri starp Ainažu un Rīgas ostām. Sākumā tā stāvēja pļavā netālu no piekrastes kraujas. 1967. gada orkāna laikā bāku nopostīja un uguns tika nodzēsta, 2005. gada orkāns bāku ieskaloja jūrā, un nu tā sašķiebta atrodas jūrā pāris metrus no krasta.

Maršruts un karte

Daži no pārgājiena pieturas punktiem: Skatīt šeit!

Maršruta garums: ~18 km

Pārgājiena ilgums: ~ 7 stundas (iekļaujot pauzes un pusdienas)

Pārgājiena datumi: pārgājiens pa šo maršrutu tiks organizēts 11. martā.

Sarežģītības pakāpe: vidēji viegls. Maršruta segums: 60% jūras krasts; 40% meža takas/ceļi.

Maršruts ir lineārs – sāksim pie Vitrupes un beigsim Tūjā

Transports

Plkst. 09:00 Gandra organizēts transports no tirdzniecības centra Origo Rīgā uz pārgājiena starta punktu un plkst. 18:00 no pārgājiena galapunkta atpakaļ uz Rīgu (laiks ceļā aptuveni 1h).

Ēšana

Pārgājiena vidusdaļā atpūtīsimies pie ugunskura, cepot desiņas un piekožot maizītes. Katram pašam jāparūpējas vien par sev vēlamajām uzkodām, kā arī dzeramo ūdeni/tēju termosā.

Nepieciešamais un ieteicamais

Mitrumizturīgi apavi, laika apstākļiem atbilstošs apģērbs, dzeramais ūdens, trauki pusdienām. Ieteicams maiņas apģērbs un apavi. Sekojiet laika prognozei!

Ieteicamais

Ūdensdrošs pārvalks mugursomai, svilpīte, šokolādes batoniņi un rieksti enerģijai. Visu vēlams sapakot nelielā mugursomā.

Dalības maksa: 21.00 EUR / pers.

Cenā iekļautas transporta izmaksas, visas izejvielas pusdienām, pārgājiena vadītāja pakalpojumi un profesionālas konsultācijas par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

Pārgājienu vadīs

Pieredzes bagāts āra dzīves speciālists Kaspars Pudžs.

Pieteikšanās

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties pārgājienam savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Ja pārgājienam piesakās mazāk par 8 dalībniekiem, pārgājiens var tikt atcelts.

Kontaktinformācija