Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Pārgājieni

Gar Šķērveli uz pavasara pusi (Liepāja)

03. marts 09:00 2018 Liepāja, Bāriņu iela 14. Gandrs

gar-skerveli-uz-pavasara-pusi-liepaja
  • cena:
  • 21.00 EUR
  • brīvas vietas:
  • 0 no 16

Ar katru dienu gaisma pie mums uzkavējas par kripatiņu ilgāk. Ar gaismu sākas atmošanās. Mostas cilvēki, mostas daba un visa dzīvā radība. Gaisma ļauj acīm ātrāk atdarīties un ilgāk palikt atvērtām. Lai redzētu un piedzīvotu, kā atmoda ienāk dabā, lai sajustu un notvertu mirkli, kad zemes siltajā klēpī arī sēklas sāk domāt par uzdīgšanu un putni sāk vīterot skaļāk. Gaisma ļauj mums saskatīt vairāk, skatīties dziļāk. Līdz sīkākajam smilgas pavedienam, līdz sīkākajam sūnas dzīpariņam un rasas pilienam - ieskatīt to pavisam tuvu, pavisam dziļi. Notver mirkli un noglabāt. Tāpēc dosimies dabā – saskatīt dabu līdz sīkumiem un sveikt gaismas atnākšanu!

Šajā piedzīvojumā dosimies uz Nīkrāci, lai tur sastaptos ar upi Šķērvelis un, gaismas pavadīti, dotos aplūkot tās mežainos krastus.

Šķērvelis (arī Nīkrāce vai Šķērdule) ir 15 km gara Ventas kreisā krasta pieteka. Tā ir visai strauja upīte, viena no retajām upēm Latvijā, kuras nosaukums ir vīriešu dzimtē. Šķērveļa krastos apskatīsim Vormsātes muižu, Vormsātes pilskalnu, Šķērveļa akmeni un Zoslēnu atsegumus. Kad mūsu ceļš pievedīs pie Ventas, tur aplūkosim Ventas stāvkrastu, Ātro klinti un Lēnu muižu.

MARŠRUTS UN KARTE 

Daži no pārgājiena pieturas punktiem: skatīt šeit!

Maršruta garums: 14 km

Pārgājiena ilgums: 7 stundas, iekļaujot pauzes.

Pārgājiena datumi: pārgājiens šajā maršrutā tiks organizēts 3. martā

Sarežģītības pakāpe: vidēji sarežģīts. Daļa no maršruta vedīs pa meža ceļiem, tomēr daļa būs gar upēm, bez takām ar izteiktu reljefu.

TRANSPORTS

9.00 ar Gandra organizētu mikroautobusu no Gandrs veikala Liepājā, Bāriņu ielā 14 uz pārgājiena sākuma punktu un ap 17.30 atpakaļ uz Liepāju.

ĒŠANA

Par brokastīm, pusdienām, kā arī enerģijas našķiem un ūdeni vai tēju termosā katrs parūpējas pats.

NEPIECIEŠAMAIS UN IETEICAMAIS

Mitrumizturīgi apavi, laika apstākļiem atbilstošs apģērbs, dzeramais ūdens. Ieteicams ģērbties slāņos. Sekojiet laika prognozei!

Ieteicamais

Ūdensdrošs pārvalks mugursomai, svilpīte, šokolādes batoniņi un rieksti enerģijai, maiņas apavi un apģērbs. Visu vēlams sapakot nelielā mugursomā.

DALĪBAS MAKSA: 21 eur/pers.

Cenā iekļautas transporta izmaksas, maršruta plānošana un vadīšana, profesionāla konsultācija par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

Iespējams doties uz pārgājienu arī ar savu transportu, tad dalības maksa ir 10 eur/pers.

Ņemiet vērā, ka maršruts ir lineārs, pārgājienu sāksim Nīkrācē un beigsim Lēnās.

PĀRGĀJIENU VADĪS

Pārgājienu vadīs pieredzes bagāta āra dzīves speciāliste Agnese Bernāte

PIETEIKŠANĀS

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties pārgājienam savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Ja pārgājienam piesakās mazāk par 8 dalībniekiem, pārgājiens var tikt atcelts, dalībniekiem par to paziņojot ne vēlāk kā 2 dienas pirms pārgājiena.

Kontaktinformācija