Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Pārgājieni

Ekspedīcija uz karsta kritenēm

10. februāris 09:30 2018 Skaistkalnes šoseja (P89) 100m aiz tilta pār Iecavas upi

ekspedicija-uz-karsta-kritenem
  • cena:
  • 12.00 EUR
  • brīvas vietas:
  • 6 no 16

Daba – tas ir ceļš uz ko jaunu, vēl neiepazītu un neredzētu. Tas ir ceļš uz piedzīvojumiem un jauniem iespaidiem. Jauns ceļš ir kaut kā jauna sākums. Sākums, kas aiz katra pagrieziena atklāj mums jaunu pasauli, ļauj saskatīt, sagaršot un sasmaržot dzīvi citādu. Tas ir tāds sākums, kas taisnē ļauj ieraudzīt tālu, tālu sev priekšā – uzņemt ātrumu un ieskrieties, lai ar visu sirdi mestos galvu reibinošā piedzīvojumā. Dosimies dabā, lai ar jaunu gadu rastu kādu jaunu ceļu, jaunu sākumu un jaunus piedzīvojumus.

Šoreiz dosimies ekspedīcijā uz Latvijas un Lietuvas pierobežu, lai tur apskatītu kādu neparastu dabas veidojumu – karsta kritenes.

Karsta kritenes veidojas kādā neparastā ģeoloģiskā procesā, ko sauc par karstu. Ūdenim izskalojot iežus, pazemē veidojas tukšumi – piltuves, vagas, kanāli, dobumi un plaisas. Tiem pakāpeniski palielinoties, pienāk diena, kad zemes virsējie slāņi, zaudējuši zem sevis pamatu, iebrūk tukšumā – tā top karsta kritenes. Skaistkalnes apkārtne ir viena no unikālākajām vietām Latvijā, jo šeit iespējams novērot karsta izraisītās pārvērtības.

MARŠRUTS UN KARTE

Daži no pārgājiena pieturas punktiem

Maršruta garums: ~17 km

Pārgājiena ilgums: 9 stundas, iekļaujot pusdienu pauzi

Pārgājiena datumi: Pārgājiens šajā maršrutā tiks organizēts 10. februārī

Sarežģītības pakāpe:  Viegli ejami posmi mijas ar meža takām un mitrām vietām. Apļveida maršruts. Ekspedīcijas tipa pārgājiens.

TRANSPORTS

Tikšanās vieta 09:15 pārgājiena starta un beigu punktā – uz Skaistkalnes šosejas (P89) 100m aiz tilta pār Iecavas upi.

Uz tikšanās vietu iespējams doties ar personīgo transportu vai maršruta autobusu Rīga (07:35)– Skaistkalne, izkāpjot pieturā Ūzas (09:07)

Pārgājienu noslēgsim neilgi pirms autobusa atiešanas 19:18 no minētās autobusa pieturas

Transporta biļetes cenā nav iekļautas.

ĒŠANA

Pusdienas gatavosim kopā labiekārtotā vietā pie karsta kritenēm, par to parūpēsies Gandrs.

Par vēlajām brokastīm katrs parūpējas pats. Tāpat neaizmirstam parūpēties par enerģijas našķiem un uzkodām, kā arī dzeramo ūdeni/tēju termosā.

NEPIECIEŠAMAIS UN IETEICAMAIS

Uzticami, mitrumizturīgi pārgājienu apavi, pusdienu trauki, laika apstākļiem atbilstošs apģērbs, pieres lukturītis, dzeramais ūdens. Sekojiet laika prognozei!

Ieteicamais

Trekinga nūjas, ūdensdrošs pārvalks mugursomai, svilpīte.

DALĪBAS MAKSA:  12 eur/pers.

Cenā iekļauta maršruta plānošana, pusdienas, pārgājiena vadītāja pakalpojumi un profesionāla konsultācija par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

PĀRGĀJIENU VADĪS

Pieredzējis dabā gājējs un dabas mīļotājs Kaspars Pudžs

PIETEIKŠANĀS

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties pārgājienam savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Ja pārgājienam piesakās mazāk par 8 dalībniekiem, pārgājiens var tikt atcelts, dalībniekiem par to paziņojot ne vēlāk kā 2 dienas pirms pārgājiena, nosūtot informāciju uz epastu.

Kontaktinformācija