Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Pārgājieni

Desertā pārgājiens. Raunis.

01. aprīlis 09:00 2017 Rīga, pie Origo tirdzniecības centra

deserta-pargajiens-raunis
  • cena:
  • 25.00 EUR
  • brīvas vietas:
  • 0 no 16

Zem ziemas platajiem pleciem mierpilni klusējošā daba mostas – ar možu dzīvību caurstrāvojas ik koks un krūms, ik zemes pleķītis un ūdens lāse. Augsni lauž zaļu asnu galvas un putni atgriežas mājās, ar skaņām dziesmām sveicot mūs pavasarī. Tās ir dabas lielās svinības – viss ir pilns jaunas dzīvības un enerģijas, visā jūtama jauna elpa. Un tas ir īstais laiks, lai dotos dabā ieelpot mežus un pļavas, iegūt dabas maģisko enerģiju un spēku pavasara uzplaukšanai un nosvinētu šīs dabas dzīres!

Tāpēc aicinām mums pievienoties īpašā pārgājienā pa upi Raunis, lai tur svinētu pavasara atnākšanu ar gardu saldo ēdienu un karstu kakao!

Upe Raunis ir viena no retajām upēm Latvijā, kuras nosaukums ir vīriešu dzimtē. Tā ir 22 km gara, ārkārtīgi ainaviska un strauja upe. Upe ir līkumaina un sekla - dziļums nepārsniedz 50 cm līdz 1 m. Upes krastos vērojami iespaidīgi smilšakmens atsegumi, kuru augstums lejtecē sasniedz pat 30 m. Apskatāms arī Rauņa Skaņaiskalns (kalns ar atbalsi), kur atrastas senu dzīvnieku fosilijas. Rauņa upes ieleja ir grūti pieejama, tāpēc cilvēku ietekme uz to ir bijusi niecīga.

Šajā deserta pārgājienā svinēsim pavasari Rauņa upes gleznainajā un nepieradinātajā apvidū, baudot, piedzīvojot un smeļoties sparu pavasara uzplaukšanai!

Maršruts un karte

Daži no pārgājiena pieturas punktiem: skatīt šeit!

Maršruta garums: ~15 km

Pārgājiena ilgums: ~ 7 stundas (iekļaujot pauzes)

Pārgājiena datumi: pārgājiens pa šo maršrutu tiks organizēts 1. aprīlī

Sarežģītības pakāpe: Sarežģīts, pārgājiens vedīs pa upes gūltni, kur būs jāpārvar krituši koki, akmens krāvumi, upes pietekas, kraujas un stāvkrasti. Izvērtējot laikapstākļus jāizvērtē arī apģērbs, jo apavus noteikti būs iespējams saslapināt, tapēc parūpējamies par rezerves apaviem.

Transports

Plkst. 09:00 Gandra organizēts transports no tirdzniecības centra Origo Rīgā uz pārgājiena starta punktu un plkst. 19.00 no pārgājiena galapunkta (Vaives dzirnavas) atpakaļ uz Rīgu.

Ēšana

Atbilstoši pārgājiena nosaukumam - pusdienu pauzē baudīsim desertu un karstu kakao. Katram pašam jāparūpējas par vēlajām brokastīm, uzkodām pa ceļam.

Nepieciešamais un ieteicamais

Mitrumizturīgi apavi (vēlams augstie. Der arī gumijas zābaki, BET esam uzmanīgi, jo tajos pastiprināti svīst kājas, tie neelpo, kā rezultātā var saberzt pēdu, kā arī, potīte nav tik stingri balstīta kā pārgājienu zābakos), laika apstākļiem atbilstošs apģērbs, dzeramais ūdens/tēja termosā, trauki un galda piederumi. Ieteicams maiņas apģērbs un apavi. Sekojiet laika prognozei!

Ieteicamais

Ūdensdrošs pārvalks mugursomai, ūdensdrošs iepakojums telefonam, fotoaparātam, naudas makam, bahilas, svilpīte, trekinga nūjas, šokolādes batoniņi un rieksti enerģijai. Visu vēlams sapakot nelielā mugursomā.

Dalības maksa: 25.00 EUR / pers.

Cenā iekļautas transporta izmaksas, pārgājiena vadītāja pakalpojumi un profesionālas konsultācijas par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

Pārgājienu vadīs

Pieredzes bagāts āra dzīves speciālists un kāpšanas sporta guru Kaspars Vilks

Pieteikšanās

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties pārgājienam savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Kontaktinformācija