Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Pārgājieni

Ciemos pie Pastariņa 8. oktobris

08. oktobris 09:00 2016 Pie tirdzniecības centra Origo

ciemos-pie-pastarina-8-oktobris
  • cena:
  • 29.00 EUR
  • brīvas vietas:
  • 6 no 15

Oktobrī, vasaras sauli, dabas mutuļojošo dzīvību un spēku sasmēlušies, ar jaunu sparu atsāksim pārgājienu sezonu, apceļojot tuvākus un tālākus mīļās Latvijas nostūrus.

Šoreiz dosimies uz Tukuma pusi, kur pa meža takām, pļavām un biezokņiem mērosim ceļu uz Pastariņa muzeju.

Pastariņa muzejs atrodas Tukuma novada Zentenes pagasta Dzirciemā - lauku sētā "Bisnieki", kur dzimis rakstnieks Ernests Birznieks – Upītis (1871-1960). Muzejs veltīts populāram grāmatu tēlam Pastariņam, kā rakstnieks saukts bērnībā.

Atveidojot to laiku, kad savās bērna gaitās skrēja mazais Pastariņš, ābeļdārzā izveidots vecās "Bisnieku" sētas makets. Īstajā lauku sētā ir rindu klēts, kurā zem viena jumta atradās gaļas klēts ar gaļas baļļu un lielajiem svariem, labības klēts ar graudu apcirkņiem un miltu kastēm un rokas dzirnām, mantu klēts ar dažādām iedzīves lietām, kā arī vāgūzis. Dzīvojamā ēka iekārtota tā, kā tas bija rakstnieka brāļa Kārļa Birznieka dzīves laikā.

Pastariņa muzejs ļauj ikvienam iepazīt Ziemeļkurzemes lauku sētas sadzīvi un tradīcijas, izstaigāt Pastariņa taku, iepazīt Birznieku dzimtas vēsturi un apgūt tradicionālās spēles un rotaļas. Kā arī – īpašs piedzīvojums ir īstas lauku rudzu maizes cepšana vecajā maizes krāsnī un sviesta kulšana.

Dosimies apciemot Pastariņu – kopīgi cepsim īstu lauku maizi, kulsim sviestu, vārīsim gardu ugunskura zupu un to visu arī nobaudīsim!

Maršruts un karte:

pārgājiena svarīgie punkti: http://bit.ly/pastarins

Maršruta garums: ~15 km

Pārgājiena ilgums: ~ 5 stundas (iekļaujot pauzes)

Pārgājiena datumi: pārgājiens pa šo maršrutu tiks organizēts 1. un 8. oktobrī

Sarežģītības pakāpe: Vidēji viegls. Maršruta segums: 80% meža ceļi; 20% pļavas, meža takas, upes krasti.

Maršruts ir lineārs – sāksim Ezermuižā un beigsim Dzirciemā, Pastariņa muzejā.

Transports

Plkst. 09:00 Gandra organizēts transports no tirdzniecības centra Origo Rīgā uz pārgājiena starta punktu un plkst. 18:00 no pārgājiena galapunkta atpakaļ uz Rīgu (laiks ceļā aptuveni 1.5h).

Ēšana:

Par vēlajām brokastīm un agrajām pusdienām parūpējamies katrs pats, neaizmirstam par dzeramo ūdeni un enerģijas našķiem.

Par vēlajām pusdienām/vakariņām parūpēsies Gandrs, gatavojot uz ugunskura.

Nepieciešamais un ieteicamais:

Ērti un uzticami pārgājienu apavi vai brīvā laika apavi (ņemot vērā gaidāmos laikapstākļus), pārgājienu bikses, piemērots krekls un/vai termoveļa, virsjaka, cimdi, cepure, dzeramais ūdens, trauki pusdienām. Ieteicams ģērbties slāņos.

Sekojiet laika prognozei!

Ieteicamais:

Ūdensdrošs pārvalks mugursomai, svilpīte, šokolādes batoniņi un rieksti enerģijai. Visu vēlams sapakot nelielā mugursomā.

Dalības maksa:

Cenā iekļautas transporta izmaksas, visas izejvielas pusdienu maltītei, pārgājiena vadītāja pakalpojumi, muzeja un aktivitāšu izmaksas.

Pārgājienu vadīs:

Pieredzes bagāts āra dzīves speciālists Kaspars/Agnese

Pieteikšanās:

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties pārgājienam savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Kontaktinformācija