Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Pārgājieni

Aizved mani uz Munameģi

21. janvāris - 22. janvāris 2017 Gandrs, Kalnciema iela 28, Rīga

aizved-mani-uz-munamegi
  • cena:
  • 59.00 EUR
  • brīvas vietas:
  • 2 no 7

Lai arī meži, pļavas un ielejas vēl tērpušies ziemas mierpilnajā svētsvinīgumā, ūdeņos vēl vēdī klusuma skaņa, ir sācies jauns cikls. Pavisam nemanot, dienas kļūst garākas, un klusi dabas sirdī aizvien lielāka aug jaunā pavasara dzīvība!

Un vislabākā vieta, kur pēc rosīgā svētku mēneša atjaunot spēkus un harmoniju, un sasmelties dzīvīgumu, lai ar sparu uzsāktu jaunā gada ceļu, ir mūsu daba!

Tāpēc dosimies dabā arī janvārī! Un mēs uz Munameģi nedosimies blakusvāģī, mēs dosimies ar kājām!

Pirmās dienas plānā ir izpētīt un iziet Rõuge senleju. Ielejā atrodas 7 ezeri, un tā ir bagāta ar avotiem. Pie Liinjärv ezera atrodas ūdenstriece - ūdens sūknis, kas, izmantojot dabisko ūdens plūsmu, spēj uzpumpēt ūdeni pat 10 m augstumā. Apskatīsim Rõuge Suurjärv ezeru, kas ir dziļākais ezers Igaunijā. Nonāksim Hinni kanjonā.

Apskatīsim arī Vällamägi kalnu, kuram ir vislielākais relatīvais augstums – 84 m. Munameģim tikai 64 m, lai gan tā augstums virs jūras līmeņa ir 318 m. Tuvējā purvā ir visdziļākais zināmais kūdras slānis - veseli 17 m.

Nakšņosim meža namiņā. Namiņā ir malkas krāsns, galdi un lāvas, kur gulēt. Tādēļ pašiem nepieciešams parūpēties par komfortablai nakšņošanai nepieciešamajām lietām – matracīti un guļammaisu. Vakarā pērsimies un sildīsimies igauņu pirtiņā.

Otrajā dienā iziesim 15 km pārgājiena taku Piusa upes ielejā, kur apskatīsim Vecās-Vastseliinas pilsdrupas un vecu dzirnavu paliekas. Aplūkosim skaistus iežu atsegumus un baudīsim ziemīgi skaistās Igaunijas dabas ainavas.

Maršruts un karte:

Daži no pārgājiena pieturas punktiem: Skatīt šeit!

Maršruta garums: 1. dienā ~20km 2. dienā ~15km

Pārgājiena ilgums: 2 dienas

Pārgājiena datumi: 21.01.2017 - 22.01.2017

Sarežģītības pakāpe: Vidēji grūts. Galvenokārt pārvietošanās notiks pa meža ceļiem, takām, tomēr var būt arī grūtāk izejami posmi. Sniegs var radīt papildus grūtības. Maršrutā ir izteikts reljefs!

Transports:

Plkst. 07:00 Gandra organizēts transports no Gandra teritorijas Kalnciema ielā 28, Rīgā, uz pārgājiena starta punktu un nākamās dienas plkst. 18:00 no pārgājiena galapunkta atpakaļ uz Rīgu (laiks ceļā līdz 3h). Personīgās mantas nakšņošanai nebūs jānes līdzi dienas pārgājienā, tās uz naktsmītni tiks nogādātas ar mūsu transportu.

Nakšņošana: 

Nakšņosim meža namiņā. Namiņā ir malkas krāsns, galdi un lāvas, kur gulēt, līdz ar to ir nepieciešams guļammaiss un matracītis. Vakarā pērsimies igauņu pirtiņā. Namiņā nav pieejama elektrība, toties to var sakurināt siltāku par Rīgas dzīvokli.

Ēšana:

Par vēlajām pirmās dienas brokastīm, pusdienām, spēcinošiem našķiem un dzeramo ūdeni/tēju termosā katrs parūpējas pats.

Nakšņošanas vietā kopīgi gatavosim vakariņas un brokastis uz uguskura.

Pašiem jāparūpējas par otrās dienas pusdienām un spēka našķiem.

Nepieciešamais un ieteicamais:

ID vai pase, ērti un uzticami pārgājienu apavi (ņemot vērā gaidāmos laikapstākļus), pārgājienu bikses, piemērots krekls un/vai termoveļa, silts džemperis vai jaka, mitrumizturīga virsjaka, cimdi, cepure, pirtslietas, dzeramais ūdens. Ieteicams ģērbties slāņos.

Sekojiet laika prognozei!

Ieteicamais:

Ūdensdrošs pārvalks mugursomai, svilpīte, šokolādes batoniņi un rieksti enerģijai, trekinga/pārgājienu nūjas.

Dalības maksa:

Cenā iekļautas transporta izmaksas, vakariņas, brokastis, pirts izmantošana, nakšņošana, pārgājiena vadītāja pakalpojumi.

Pārgājienu vadīs:

Pieredzes bagāts āra dzīves speciālists Kaspars Pudžs.

Pieteikšanās:

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties pārgājienam savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Kontaktinformācija