1. Bilžu un filmu vakari

Dienvidkoreja: ceļojums nākotnē

01. novembris 19:00 Rīga, Kalnciema iela 30, Hartmaņa muiža

dienvidkoreja-celojums-nakotne
  • cena:
  • Bezmaksas
  • brīvas vietas:
  • 16 no 80

Ielūdzam uz stāstu/bilžu vakaru – " Dienvidkoreja: ceļojums nākotnē ", kurā tiksimies ar Alīnu Andrušaiti un Jēkabu Andrušaiti, lai iepazītu un piedzīvotu kādu daļu Dienvidkorejas.

Pasākuma norises vieta un laiks: trešdien, 1. novembrī, plkst. 19.00 Gandrā, Kalnciema ielā 30, Hartmaņa muižas telpās.

Šajā stāstu vakarā mums būs iespēja pāris stundu laikā aizceļot nākotnē, iepazīstot kādu daļu krāšņās Dienvidkorejas.

Alīna stāsta:

“Nolaižoties Inčeonas lidostā pie Seulas, šķiet, ka esmu nokļuvusi nākotnē. Sākot ar to, ka lidostā čemodāni uz lentes izbrauc tā, ka tos viegli paņemt rokās, ar rokturiem uz augšu, līdz sirreālajām mājām, ko redzu pa ceļam uz vienu no Seulas centriem - uz koši zilu debesu fona pelēkās mozaīkas izskatās gluži kā ilustrācijas skiču projektā! 

Pazīstamais korejietis par mani saka "salīdzinot ar citiem eiropiešiem, tu esi ļoti organizēta!", un tas izskaidro, kādēļ gan te jūtos tik omulīgi - jo šeit par visu ir padomāts, un valda kārtība.

Katra Dienvidkorejā pavadītā diena pārsteidz, ar baudu garšoju zaļās tējas saldējumu, viebjos par korejiešu nacionālo ēdienu kimči, brīnos par dīvainajiem fasētajiem ēdieniem lielveikalos un milzīgu ātro nūdeļu daudzumu mazajos veikaliņos! Seula un Busāna žilbina ar tempļiem un debesskrāpjiem vienuviet, bet Džedžu sala, saukta par Korejas Havaju salām, ir īsta pārgājienu mīļotāju paradīze ar neparastu vulkānisku vēsturi, mandarīniem "kā bērnībā" un pastkaršu cienīgām pludmalēm! 

Neparasti, bet Dienvidkoreja patiesībā nebūt nav īpaši orientēta uz tūrismu, tādēļ tās apmeklēšana ir vēl interesantāks piedzīvojums! Lai arī vispirms acīs iekrīt modernās tehnoloģijas un nākotnes sajūta, tomēr ceļojums uz Koreju vienlaikus ir arī iespēja mazliet atgriezties pagātnē - uzzinot vairāk par tautas vēsturi, apmeklējot demilitarizēto zonu ar Ziemeļkoreju un saprotot mazliet vairāk par to, kas šobrīd notiek reģionā. Dzirdot Ziemeļkorejas propagandas ruporus, uzlaikojot korejiešu tautastērpu un paklīstot pa naksnīgajām ielām, es kārtējo reizi apzinos, cik milzīga ir pasaule, cik dažādas ir pasaules kultūras un kādu iespēju tajās ielūkoties paver ceļošana!

Pat ja tikai uz īsu brīdi, Dienvidkoreja ir ceļojuma vērta, un šoreiz stāstu vakarā par mūsu divas nedēļas garo Dienvidkorejas izjušanu Seulā un DMZ, Busānā, Džedžu salā un Inčeonā. Būs Jēkaba Andrušaita fotogrāfijas, praktiski padomi no Alīnas Andrušaites, konkurss ar balvu no Dienvidkorejas, korejiešu tēja un kāda neparasta garduma degustācija!”

 

Uzzini vairāk par Alīnas un Jēkaba (www.sapnumedniece.lv) šīs vasaras braucienu uz Dienvidkoreju stāstu vakarā!

 

Pasākuma norises vieta un laiks: trešdien, 1. novembrī, plkst. 19.00 Gandrā, Kalnciema ielā 30, Hartmaņa muižas telpās.

Ieeja stāstu vakarā ir bez maksas, bet ar iepriekšēju pieteikšanos, lūgums reģistrēties, lapas augšpusē nospiežot pogu PIETEIKTIES, un ar saņemto ieejas biļeti savlaicīgi ierasties uz bilžu vakaru.

Citi pasākumi
apkart-latvijai-arpus-komforta-zonas

Apkārt Latvijai ārpus komforta zonas

Bilžu un filmu vakari
Bezmaksas
brīvas vietas: 35 no 70

Ielūdzam uz stāstu/bilžu vakaru – “Apkārt Latvijai ārpus komforta zonas”, kurā tiksimies ar Dinu Vecānu, kurš dalīsies piedzīvojumu stāstos par to, kā tapusi ideja skrējienam apkārt Latvijai, par sagatavošanos, ceļā pavadītajām dienām un visām citām ar skrējienu saistītajām niansēm.

Pasākuma norises vieta un laiks: trešdien, 21. martā, plkst. 19.00 Gandrā, Kalnciema ielā 30, Hartmaņa muižas telpās.

Šis stāsts būs par to, kā izkāpt no komforta zonas un doties pretī mērķim – apskriet Latviju. Stāsts par ķermeņa apzināšanu, tā resursiem un sevis pārvarēšanu.

no-312-lidz-318-3etaps

No 312 līdz 318 3.etaps

Pārgājieni
Cena: 19.00 EUR
brīvas vietas: 8 no 16

Kā zināms, daba sniedz mums iespēju ne vien veldzēties tās krāšņumā, bet arī augt, pilnveidoties, mācīties, tā mierina, līdzsvaro un piepilda, tā izaicina, ļauj piedzīvot un atklāt, arī pašiem sevi. Tāpēc jaunajā gadā mēs metam jaunu izaicinājumu dabas piedzīvojumiem.

Gandrs ir izstrādājis iespaidīgu pārgājienu maršrutu aptuveni 150 km garumā starp divām augstākajām virsotnēm Baltijā – 312 metru augsto Gaiziņkalnu Latvijā un 318 metru Munameģi Igaunijā. Viss 150 km garais maršruts tiks sadalīts 6 etapos, tos ikvienam piedāvājam kopīgi pieveikt 2018. gada ziemas/pavasara sezonā.

Šo pārgājienu sāksim Druvienā un noslēgsim pie Gaujas Lejasciemā.

velonometne-sicilija-ar-velomenu

Velonometne Sicīlijā ar Velomenu

Ceļojumi
Cena: 690.00 EUR
brīvas vietas: 1 no 11

Gandrs, sadarbībā ar Velomenu, jau ceturto gadu rīko pavasara velo treniņnometni kādā siltā, ainaviskā un sportiskai atpūtai piemērotā galamērķī. Lai ik gadu mēs varētu iepazīt jaunas vietas, ceļus, kalnus un kultūru, 2018. gada velonometni rīkosim Sicīlijā.