1. Bilžu un filmu vakari

Dienvidkoreja: ceļojums nākotnē

01. novembris 19:00 Rīga, Kalnciema iela 30, Hartmaņa muiža

dienvidkoreja-celojums-nakotne
  • cena:
  • Bezmaksas
  • brīvas vietas:
  • 41 no 80

Ielūdzam uz stāstu/bilžu vakaru – " Dienvidkoreja: ceļojums nākotnē ", kurā tiksimies ar Alīnu Andrušaiti un Jēkabu Andrušaiti, lai iepazītu un piedzīvotu kādu daļu Dienvidkorejas.

Pasākuma norises vieta un laiks: trešdien, 1. novembrī, plkst. 19.00 Gandrā, Kalnciema ielā 30, Hartmaņa muižas telpās.

Šajā stāstu vakarā mums būs iespēja pāris stundu laikā aizceļot nākotnē, iepazīstot kādu daļu krāšņās Dienvidkorejas.

Alīna stāsta:

“Nolaižoties Inčeonas lidostā pie Seulas, šķiet, ka esmu nokļuvusi nākotnē. Sākot ar to, ka lidostā čemodāni uz lentes izbrauc tā, ka tos viegli paņemt rokās, ar rokturiem uz augšu, līdz sirreālajām mājām, ko redzu pa ceļam uz vienu no Seulas centriem - uz koši zilu debesu fona pelēkās mozaīkas izskatās gluži kā ilustrācijas skiču projektā! 

Pazīstamais korejietis par mani saka "salīdzinot ar citiem eiropiešiem, tu esi ļoti organizēta!", un tas izskaidro, kādēļ gan te jūtos tik omulīgi - jo šeit par visu ir padomāts, un valda kārtība.

Katra Dienvidkorejā pavadītā diena pārsteidz, ar baudu garšoju zaļās tējas saldējumu, viebjos par korejiešu nacionālo ēdienu kimči, brīnos par dīvainajiem fasētajiem ēdieniem lielveikalos un milzīgu ātro nūdeļu daudzumu mazajos veikaliņos! Seula un Busāna žilbina ar tempļiem un debesskrāpjiem vienuviet, bet Džedžu sala, saukta par Korejas Havaju salām, ir īsta pārgājienu mīļotāju paradīze ar neparastu vulkānisku vēsturi, mandarīniem "kā bērnībā" un pastkaršu cienīgām pludmalēm! 

Neparasti, bet Dienvidkoreja patiesībā nebūt nav īpaši orientēta uz tūrismu, tādēļ tās apmeklēšana ir vēl interesantāks piedzīvojums! Lai arī vispirms acīs iekrīt modernās tehnoloģijas un nākotnes sajūta, tomēr ceļojums uz Koreju vienlaikus ir arī iespēja mazliet atgriezties pagātnē - uzzinot vairāk par tautas vēsturi, apmeklējot demilitarizēto zonu ar Ziemeļkoreju un saprotot mazliet vairāk par to, kas šobrīd notiek reģionā. Dzirdot Ziemeļkorejas propagandas ruporus, uzlaikojot korejiešu tautastērpu un paklīstot pa naksnīgajām ielām, es kārtējo reizi apzinos, cik milzīga ir pasaule, cik dažādas ir pasaules kultūras un kādu iespēju tajās ielūkoties paver ceļošana!

Pat ja tikai uz īsu brīdi, Dienvidkoreja ir ceļojuma vērta, un šoreiz stāstu vakarā par mūsu divas nedēļas garo Dienvidkorejas izjušanu Seulā un DMZ, Busānā, Džedžu salā un Inčeonā. Būs Jēkaba Andrušaita fotogrāfijas, praktiski padomi no Alīnas Andrušaites, konkurss ar balvu no Dienvidkorejas, korejiešu tēja un kāda neparasta garduma degustācija!”

 

Uzzini vairāk par Alīnas un Jēkaba (www.sapnumedniece.lv) šīs vasaras braucienu uz Dienvidkoreju stāstu vakarā!

 

Pasākuma norises vieta un laiks: trešdien, 1. novembrī, plkst. 19.00 Gandrā, Kalnciema ielā 30, Hartmaņa muižas telpās.

Ieeja stāstu vakarā ir bez maksas, bet ar iepriekšēju pieteikšanos, lūgums reģistrēties, lapas augšpusē nospiežot pogu PIETEIKTIES, un ar saņemto ieejas biļeti savlaicīgi ierasties uz bilžu vakaru.

Citi pasākumi
velomena-transcontinental-sacensibu-stasts-4000km-cilvecibas-riga

Velomena Transcontinental sacensību stāsts 4000 km cilvēcības (Rīga)

Bilžu un filmu vakari
Bezmaksas
brīvas vietas: 40 no 80

Tiem, kuri netiek uz stāstu 27. septembrī, piedāvājam vēl vienu stāstu/bilžu vakaru – "4000 km cilvēcības. Velomena Transcontinental sacensību stāsts.", kurā tiksimies ar Krišjāni Jansonu-Ratiniku (Velomenu), kurš pavisam nesen atgriezies no Eiropā grūtākajām velosacīkstēm Transcontinental Race (TCR No.5).

Pasākuma norises vieta un laiks: trešdien, 25. oktobrī plkst. 19.00 Gandrā, Kalnciema ielā 30, Hartmaņa muižas telpās. 

meklejot-speku-robezas-ar-velosipedu-pari-amerikam-liepaja

Meklējot spēku robežas. Ar velosipēdu pāri Amerikām (Liepāja)

Bilžu un filmu vakari
Bezmaksas
brīvas vietas: 3 no 40

Ielūdzam uz stāstu/bilžu vakaru – "Meklējot spēku robežas. Ar velosipēdu pāri Amerikām", kurā tiksimies ar Mariku Latsoni, kura divarpus gadus pavadīja ceļojot ar velosipēdu pāri Amerikām.

Pasākuma norises vieta un laiks: ceturtdien, 26. oktobrī, plkst. 19.00, Bāriņu ielā 14, Gandrs veikala telpās.

pargajiens-kumadas-amatnieks

Pārgājiens - Kumadas Amatnieks

Pārgājieni
Cena: 21.00 EUR
brīvas vietas: 7 no 16

Ar rudenīgām vēsmām daba mums sūta pirmās dzeltenās vēstules, vēstot par rudens atnākšanu. Mežos un dārzos nobrieduši vasaras izauklētie augļi un debesīs mākoņi skrienas ar putniem. Dabā sākušās pārmaiņas. Tāpēc dosimies tur, lai tās sajustu, ieraudzītu un varbūt iepazītu, kā līdz ar dabas pārmaiņām maināmies mēs paši.