1. Bilžu un filmu vakari

Dienvidkoreja: ceļojums nākotnē

01. novembris 19:00 Rīga, Kalnciema iela 30, Hartmaņa muiža

dienvidkoreja-celojums-nakotne
  • cena:
  • Bezmaksas
  • brīvas vietas:
  • 16 no 80

Ielūdzam uz stāstu/bilžu vakaru – " Dienvidkoreja: ceļojums nākotnē ", kurā tiksimies ar Alīnu Andrušaiti un Jēkabu Andrušaiti, lai iepazītu un piedzīvotu kādu daļu Dienvidkorejas.

Pasākuma norises vieta un laiks: trešdien, 1. novembrī, plkst. 19.00 Gandrā, Kalnciema ielā 30, Hartmaņa muižas telpās.

Šajā stāstu vakarā mums būs iespēja pāris stundu laikā aizceļot nākotnē, iepazīstot kādu daļu krāšņās Dienvidkorejas.

Alīna stāsta:

“Nolaižoties Inčeonas lidostā pie Seulas, šķiet, ka esmu nokļuvusi nākotnē. Sākot ar to, ka lidostā čemodāni uz lentes izbrauc tā, ka tos viegli paņemt rokās, ar rokturiem uz augšu, līdz sirreālajām mājām, ko redzu pa ceļam uz vienu no Seulas centriem - uz koši zilu debesu fona pelēkās mozaīkas izskatās gluži kā ilustrācijas skiču projektā! 

Pazīstamais korejietis par mani saka "salīdzinot ar citiem eiropiešiem, tu esi ļoti organizēta!", un tas izskaidro, kādēļ gan te jūtos tik omulīgi - jo šeit par visu ir padomāts, un valda kārtība.

Katra Dienvidkorejā pavadītā diena pārsteidz, ar baudu garšoju zaļās tējas saldējumu, viebjos par korejiešu nacionālo ēdienu kimči, brīnos par dīvainajiem fasētajiem ēdieniem lielveikalos un milzīgu ātro nūdeļu daudzumu mazajos veikaliņos! Seula un Busāna žilbina ar tempļiem un debesskrāpjiem vienuviet, bet Džedžu sala, saukta par Korejas Havaju salām, ir īsta pārgājienu mīļotāju paradīze ar neparastu vulkānisku vēsturi, mandarīniem "kā bērnībā" un pastkaršu cienīgām pludmalēm! 

Neparasti, bet Dienvidkoreja patiesībā nebūt nav īpaši orientēta uz tūrismu, tādēļ tās apmeklēšana ir vēl interesantāks piedzīvojums! Lai arī vispirms acīs iekrīt modernās tehnoloģijas un nākotnes sajūta, tomēr ceļojums uz Koreju vienlaikus ir arī iespēja mazliet atgriezties pagātnē - uzzinot vairāk par tautas vēsturi, apmeklējot demilitarizēto zonu ar Ziemeļkoreju un saprotot mazliet vairāk par to, kas šobrīd notiek reģionā. Dzirdot Ziemeļkorejas propagandas ruporus, uzlaikojot korejiešu tautastērpu un paklīstot pa naksnīgajām ielām, es kārtējo reizi apzinos, cik milzīga ir pasaule, cik dažādas ir pasaules kultūras un kādu iespēju tajās ielūkoties paver ceļošana!

Pat ja tikai uz īsu brīdi, Dienvidkoreja ir ceļojuma vērta, un šoreiz stāstu vakarā par mūsu divas nedēļas garo Dienvidkorejas izjušanu Seulā un DMZ, Busānā, Džedžu salā un Inčeonā. Būs Jēkaba Andrušaita fotogrāfijas, praktiski padomi no Alīnas Andrušaites, konkurss ar balvu no Dienvidkorejas, korejiešu tēja un kāda neparasta garduma degustācija!”

 

Uzzini vairāk par Alīnas un Jēkaba (www.sapnumedniece.lv) šīs vasaras braucienu uz Dienvidkoreju stāstu vakarā!

 

Pasākuma norises vieta un laiks: trešdien, 1. novembrī, plkst. 19.00 Gandrā, Kalnciema ielā 30, Hartmaņa muižas telpās.

Ieeja stāstu vakarā ir bez maksas, bet ar iepriekšēju pieteikšanos, lūgums reģistrēties, lapas augšpusē nospiežot pogu PIETEIKTIES, un ar saņemto ieejas biļeti savlaicīgi ierasties uz bilžu vakaru.

Citi pasākumi
velorealitate-vilciens-riga-zilupe

Velorealitāte. Vilciens Rīga-Zilupe

Velobraucieni
Cena: 12.00 EUR
brīvas vietas: 3 no 90

Ja uz Velorealitātes startu Zilupē plāno doties ar vilcienu no Rīgas, tad izlasi visu informāciju, piesakies braucienam un apmaksā rēķinu.

Lai Tu ar velosipēdu varētu ērti nokļūt līdz starta vietai Zilupē, mēs ar A/S Pasažieru Vilciens esam vienojušies par dalībnieku nogādāšanu no Rīgas uz Zilupi.

velorealitate-350km-48h

Velorealitāte 350km 48h

Velobraucieni
Cena: 49.00 EUR
brīvas vietas: 9 no 150

Informācija angļu valodā/Info in English

Ar prieku ziņojam, ka Latvijas garo distanču izturības gājieniem, skrējieniem un laivu braucieniem pievienojas vēl nebijis velobrauciens – Velorealitāte, kurā dalībniekiem 48 stundu laikā būs jāveic posms no Zilupes līdz Rīgai, apmeklējot 4 kontrolpunktus.

Šajā velopiedzīvojumā dalībniekiem būs iespēja pārbaudīt ne vien savas fizisko spēju robežas, bet arī pārbaudīt emocionālo izturību, izbaudīt riteņbraukšanas prieku, jaunatklāt un iepazīt Latvijas dabu, pilsētas un nomales. Šīs nebūs ātruma sacīkstes, tas būs izturības pārbaudījums, kura laikā dalībniekiem būs iespēja parādīt un pierādīt, ka ceļš nekad nebeidzas, kur šķietami beidzas viens, sākas nākamais, mēs esam mūsu ceļš, mēs esam tie, kas ceļu rada.

zviedrijas-veloture

Zviedrijas Velotūre

Ceļojumi
Cena: 169.00 EUR
brīvas vietas: 3 no 11

Augustā debesīs vērpjas pērļaini gubu mākoņi, kas šķiet aizsniedzami ar roku, un putni vācas baros, lai plānotu ceļu uz siltajām zemēm. Ar nobriedušiem labības laukiem, sulīgiem āboliem ābelēs un bagātīgām dārza un meža veltēm vasara klāj galdu rudens sveikšanai.

Tad svarīgi to vasaras saules siltumu, dzīvības enerģiju un piedzīvojumu garu notvert sevī. Lai tā pietiek gan rudenim, gan ziemai – līdz nākamajam pavasarim. Un vislabākais veids, kā saglabāt piedzīvojuma garu, ir metoties aizvien jaunos.