Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Bilžu un filmu vakari

Arktiskā Svalbāra

26. septembris 19:00 2018 Rīga, Kalnciema iela 30, Hartmaņa muiža

arktiska-svalbara
  • cena:
  • Bezmaksas
  • brīvas vietas:
  • 0 no 75

Sākot jau astoto "Gandrs" stāstu vakaru sezonu, ielūdzam uz stāstu/bilžu vakaru – "Arktiskā Svalbāra ", kurā tiksimies ar Alīnu Andrušaiti un Jēkabu Andrušaiti, lai iepazītu un piedzīvotu balto lāču zemi – Svalbāru.

Pasākuma norises vieta un laiks: trešdien, 26. septembrī plkst. 19.00 "Gandrs" teritorijā, Kalnciema ielā 30, Hartmaņa muižas telpās.

Kur ir šis arktiskais skaistums:

"Svalbāra (Svalbard) ir arhipelāgs tālu ziemeļos uz 78. paralēles vien 1300 km no Ziemeļpola. Šeit valda gan īsta polārā nakts, gan polārā diena, bet to starplaikos vērojami skaistākie saulrieti visas dienas garumā, kad balti zilajos ledājos un biezajā sniegā atspīd debesis. Izmēra ziņā arhipelāgs ir pielīdzināms Īrijai, tajā dzīvo aptuveni 3500 balto lāču un vien 2500 cilvēku! Galvenais pārvietošanās līdzeklis te ir sniega motocikls, bet atstāt Longjerbīenes robežas drīkst tikai tad, ja tev ir šaujamais, jo balto lāču uzbrukuma risks te ir īsts. Tik īsts, ka durvis mājās netiek slēgtas, lai vajadzības gadījumā aiz tām varētu paslēpties jebkurš cilvēks.

Kā ir redzēt tūkstošiem gadus vecus ledājus, kuri sasniedzami ar sniega motociklu, braucot vairākas stundas no vietas? Kā ir iekāpt ledāja plaisā un kāpt pa to trīsdesmit metru dziļumā? Kā ir doties pārgājienā pa sasalušas upes gultni, kad spēcīgās vēja brāzmas ieskauj tevi sniega miglā līdz ceļiem? Un, protams, arī par to, kā šādam ceļojumam sagatavoties, ko noteikti paņemt līdzi, kā to saplānot un cik tāds ceļojums maksā! Uz Svalbāru "arktiskā ekspedīcijā" var aizbraukt jebkurš – neesot ne zinātniekam, ne īpaši rūdītam ceļotājam, pietam, tā ir viegli aizsniedzama no Latvijas! Ledainā Svalbāra pārsteigs pat tos, kas paviesojušies daudzās valstīs, un tā patiesi ir viena no vietām, kas vēl nav pilnībā tūristu pārņemta."

Uzzini vairāk par Svalbāru! Stāstu vakaru ar ļoti arktiskām fotogrāfijām vadīs Alīna un Jēkabs Andrušaiti (www.sapnumedniece.lv)

Pasākuma norises vieta un laiks: trešdien, 26. septembrī plkst. 19.00 "Gandrs" teritorijā, Kalnciema ielā 30, Hartmaņa muižas telpās.

Ieeja stāstu vakarā ir bez maksas, bet ar iepriekšēju pieteikšanos, lūgums reģistrēties, lapas augšpusē, nospiežot pogu PIETEIKTIES, un ar saņemto ieejas biļeti savlaicīgi ierasties uz bilžu vakaru. (Biļeti var nedrukāt, pie ieejas to var uzrādīt telefonā vai nosaukt savu vārdu/uzvārdu.)