Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Bilžu un filmu vakari

4000km cilvēcības. Velomena Transcontinental sacensību stāsts (Valmiera)

07. decembris 19:00 2017 Rīgas iela 27, Valmiera

4000km-cilvecibas-velomena-transcontinental-sacensibu-stasts-valmiera
  • cena:
  • Bezmaksas
  • brīvas vietas:
  • 17 no 35

Ielūdzam uz stāstu/bilžu vakaru Valmierā – "4000km cilvēcības. Velomena Transcontinental sacensību stāsts.", kurā tiksimies ar Krišjāni Jansonu-Ratiniku (Velomenu), kurš pirms dažiem mēnešiem atgriezies no Eiropā grūtākajām velosacīkstēm Transcontinental Race (TCR No.5).

Pasākuma norises vieta un laiks: ceturtdien, 7. decembrī, plkst. 19.00 Rīgas ielā 27, Gandrs  veikala telpās.

Transcontinental Race ir vienas no Eiropā grūtākajām velosacensībām. To garums ir teju 4000 kilometru, kas ved cauri 15 Eiropas valstīm. Velosipēdisti savu maršrutu plāno paši, sacensību nolikums strikti aizliedz izmantot jebkādu palīdzību no malas, kā arī iekļauj citus aizliegumus un ierobežojumus.

Taču šis nebūs stāsts par valstīm un tur redzēto, šis būs stāsts par cilvēku spēju robežu, par cīņu ar sevi, par laiku. Stāsts par garākajām riteņbraukšanas sacensībām Eiropā 4000 km 12,5 dienās - 13 valstis, karstums un nemitīga cīņa ar sevi. Kas ir Transcontinental Race, kā tām sagatavoties, kā nezaudēt sevī cilvēcību, braucot ik dienas 20 stundas.

Krišjānis sacensības uzsāka 28. jūlijā Beļģijā un 300 stundu laikā pabija 13 valstīs, pieveica 4000 kilometru un 40 000 augstummetru. Pēc sacensībām Velomens atklāj, ka visvairāk pārsteigts ir par savām un pārējo sacensību dalībnieku neierobežotajām spējām pavadīt uz velosipēda tik ilgu laiku neatpūšoties un ar niecīgām miega stundām.

Pats Krišjānis saka:

“Nevaru saprast – esmu vai neesmu mazliet jocīgs. Apkārtējie skatās uz mani kā trako varoni. Brauciena laikā centos saglabāt cilvēcību. Gribēju smaidīt, kaut ko redzēt un ar citiem aprunāties, nezaudēt prātu. Pāris reizes sajutos uz robežas, ka esmu par zemu kritis, ka varu gulēt jebkur un izskatīties jebkā. Tie bija brīži, kad gribēju atkal kļūt cilvēks”

Šis būs stāsts par nonākšanu līdz savam kodolam, par izturību un ilgu sarunu ar sevi – stāsts par cilvēcību.

Pasākuma norises vieta un laiks: ceturtdien, 7. decembrī, plkst. 19.00 Rīgas ielā 27, Gandrs veikala telpās.

Ieeja stāstu vakarā ir bez maksas, bet ar iepriekšēju pieteikšanos, lūgums reģistrēties, lapas augšpusē nospiežot pogu PIETEIKTIES, un ar saņemto ieejas biļeti savlaicīgi ierasties uz bilžu vakaru.