Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Atskati

Velorealitāte 350km 48h

27. jūlijs - 29. jūlijs 2018 Zilupe

velorealitate-350km-48h
  • cena:
  • 49.00 EUR
  • Dalībnieku skaits:
  • 99 no 107

Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 27. jūlija līdz 29. jūlija vakaram norisinājās vērienīgais, Latvijā vēl nebijušais garās distances velobrauciens Velorealitāte 350km 48h, kura laikā dalībnieku uzdevums bija mērot ceļu no Zilupes uz Rīgu, iekļaujoties 48 h kontrollaikā.

Brauciena starts tika dots siltā, vēlā 27. jūlija vakarā, kad sauli jau bija nomainījis mēness. Turklāt tieši šajā vakarā bija vērojama tāda dabas parādība kā mēness aptumsums. Mums liekas, tā nav tikai likumsakarība – tas bija zīmīgs starts kādam ļoti īpašam pasākumam, kurā 99 drosmīgi, varonīgi un spēcīgi dalībnieki devās ceļā, lai izaicinātu paši sevi, pārbaudītu savas spējas un pierādītu paši sev to, ka nekas nav neiespējams!

1. kontrolpunkts bija izvietot Liepukalnā, kas atradās 48 km attālumā no starta vietas. Lai gan mēs – organizatori – bijām plānojuši, ka noteikti būs dalībnieki, kas pirmo nakti aizvadīs nakšņojot starta vietā vai sasniedzot 1. kontrolpunktu. Mēs rūgti maldījāmies – dalībnieku cīņasspars un apņēmība bija apbrīnas vērta. 1. kontrolpunktu apmeklēja un uzreiz pēc tam ceļā devās visi dalībnieki.

2. kontrolpunktā pie Tīrumnieku purva pirmie dalībnieki ieradās jau ap sestdienas pulksten trijiem naktī. Saņēmuši tālākajam ceļam nepieciešamo atspirdzinājuma un spēka devu (kontrolpunktos tika nodrošināts gan dzeramais ūdens, gan kola, kā arī augļi), bez ilgām atpūtas pauzēm, riteņbraucēja devās ceļā. Viņiem sekoja arī pārējie. Daļa dalībnieku bija nolēmuši starp kontrolpunktiem arī ieturēt atpūtas pauzes un ceļu aizvadīt nesteidzīgi, baudot procesu, dabu un brīnišķīgo laiku.

3. un 4. kontrolpunktus Gaiziņā un Elkas kalnā steidzīgākie sasniedza jau pavisam ātri, neatpūšoties un neguļot ne mirkli, pauzes izmantojot vien tam, lai raiti atzīmētos punktā, iemalkotu dzērienus un apēstu kādu augli. Tostarp citi dalībnieki savā izvēlētajā tempā, izmantojot arī neilgus miega un atpūtas brīžus, apmeklēja kontrolpunktus visā to darbības laikā.

Laikapstākļi velobrauciena laikā lutināja. Neraugoties uz augsto gaisa temperatūru, laiks bija patiesi pateicīgs – naktis siltas, nebija nepieciešams papildus apģērbs, un visu ceļu riteņbraucēji varēja baudīt jauku pavēju, kas ievērojami atviegloja ceļu uz Rīgu.

Pirmie dalībnieki – Kaspars Škinčs un Kaspars Garda - finišu Gandrā sasniedza 13 h un 25 minūtēs. Bez miega, bez atpūtas pauzēm, kontrolpunktos pavadot vien tikai tik daudz laika, lai piereģistrētos, steigā ko iekostu un dotos tālāk cīņā ar sevi. Pirmā sieviete, kura pieveica visu ceļu no Zilupes līdz Rīgai, bija Zanda Rutkovska, kura ceļā pavadīja 23 h un 53 minūtes – turklāt šajā laikā pat paspējot arī nosnausties.

Visi rezultāti aplūkojami šeit

Kopumā piektdienas vakarā ceļā no Zilupes uz Rīgu devās 99 apņēmības pilni riteņbraucēji. Un mums par lielu prieku finišu sasniedza 91 dalībnieks.

Vēlamies teikt lielu paldies visiem, visiem dalībniekiem – par jūsu izturību, vienmēr patīkamo satikšanos kontrolpunktos, par to, ka pat lielais nogurums netraucēja jums būt atsaucīgiem un laipniem, paldies, ka piedalījāties, paldies, ka iedvesmojāt mūs un patiesi ļāvāt pašiem savām acīm piedzīvot to, ka it nekas nav neiespējams!

Jūsu veikums ir patiešām apbrīns vērts!

Protams, lielu paldies sakām arī Pasažieru vilcienam, kas nodrošināja dalībnieku un viņu velosipēdu transportēšanu no Rīgas uz Zilupi, atvēlot tiem veselus divus vagonus. Tāpat lielu paldies sakām arī Zilupes un citām pašvaldībām par atsaucību, kā arī saimniekiem no mājām Bites, kas laipni mūs uzņēma startā.

Viss ir tikai sācies – pateicoties jums, mūsos jau rosās vēlme un iecere šāda tipa braucienu padarīt par ikgadēju pasākumu! Tāpēc pucējam velosipēdus, minam pedāļus un tiekamies nākamajā Velorealitātē!

velorealitate-350km-48h-5