Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Atskati

Velorealitāte 330km 42h

26. jūlijs - 28. jūlijs 2019 Liepāja, Bāriņu iela 14

velorealitate-330km-42h
  • cena:
  • 49.00 EUR
  • Dalībnieku skaits:
  • 171 no 171

Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 26. līdz 28. jūlija vakaram norisinājās vasaras viens no gaidītākajiem velo notikumiem – jau otrais garās distances velobrauciens Velorealitāte 330km 42h, kura laikā dalībnieku uzdevums bija mērot ceļu (šoreiz) no Liepājas uz Rīgu, ceļā apmeklējot 4 kontrolpunktus un distanci veicot tā, lai iekļautos 42h kontrollaikā.

velorealitate-330km-42h-11

Šoreiz starts tika dots Liepājā, kur mājvietu radis arī viens no Gandra veikaliem. Jāteic, ka arī šajā gadā laikapstākļi mūs lutināja – vakars bija silts, patīkams un bez lietus. Uz startu Liepājā ieradās 171 drosmīgs, apņēmības pilns un spēcīgs velobraucējs, tostarp 21 sieviete, kuri bija gatavi pieņemt šo izaicinājumu, lai pārbaudītu sevi – gan fiziski, gan emocionāli, pierādītu paši sev to, ka nekas nav neiespējams – viss sākas mūsos!
Arī šogad, pateicoties lieliskajai sadarbībai un attieksmei no AS Pasažieru vilciens puses, dalībniekiem bija iespēja ierasties Liepājā ar īpaši Velorealitātei nodrošinātiem 3 vilciena vagoniem reisā Rīga-Liepāja.

velorealitate-330km-42h-5

Starts tika dots 23.00 – pēc laika atskaites – 3, 2, 1 – bākugunīm mirgojot, prāvo pulku velosipēdistu cauri pilsētai droši izveda Valsts policijas konvojs. Tālāko ceļu dalībnieki plānoja un veidoja paši – svarīgākais bija apmeklēt 4 kontrolpunktus to darba laikā. Kontrolpunkti tika izvietoti tā, lai dalībnieku plānotie maršruti, galvenokārt, vestu pa mazas nozīmes ceļiem ar zemu satiksmes intensitāti.

velorealitate-330km-42h-6

Pirmais kontrolpunkts bija izvietots Mušu kalna pakājē, kas ir otrs augstākais paugurs Kurzemē (aiz Krievukalna). Tas ir 182 m augsts. Viss noritēja pēc plāna – pirmie dalībnieki punktu sasniedza jau 1.30 naktī.

Ceļā uz otro kontrolpunktu, kas bija izvietots Virsnieku kurgānā, mūs, organizatorus, sāka biedēt zibeņu gaismām izgaismotās debesis Lietuvas pusē. Neviens nebija rēķinājies un gaidījis, ka šajās dienās varētu būt lietus, to nesolīja arī sinoptiķi. Taču ap pulksten četriem no rīta, kopā ar pirmajiem dalībniekiem, mūs sasniedza zibeņojošie negaisa mākoņi. Sākās pamatīga 30-40 minūšu ilga lietusgāze, kas grants ceļus padarīja par dubļu un ūdens upēm, dalībnieki bija pilnībā izmirkuši un dubļaini. Sāpīgi pat domā, kā šādā laikā ir turpināt mīties bez apstājas, cenšoties noturēties uz velo, nepaslīdēt, nenokrist.. un kas notiek ar pašu velosipēdu.

Laimīgā kārtā lietus mitējās. Pēc pārējo dalībnieku stāstiem zinām, ka ik pa brīdim tas gan uzlijis vēl mazliet.

Trešo un ceturto kontrolpunktu Silenes Augstajā kalnā un Riekstukalnā steidzīgākie sasniedza pavisam ātri – neatpūšoties, neguļot un nelielās pauzes kontrolpunktos izmantojot vien tam, lai ātri padzertos vai iemestu mutē kādu augli (arī šogad nodrošinājām dzeramo ūdeni, atspirdzinošo kolu, banānus un arbūzus). Taču daļa dalībnieku vēlējās šo procesu izbaudīt savā izplānotajā tempā un veidā – atvēlot laiku gan miegam, gan maltītēm, baudot ceļus, brīnišķīgo dabu, dienas un nakts pārvērtības – ļaujoties piedzīvojumam.

Pirmie dalībnieki - Kaspars Škinčs, Kaspars Garda un Juris Skrebels finišu Gandrā, Kalnciema ielā 28, sasniedza jau sestdienas rītā pusē, ceļā pavadot 12 stundas un 34 minūtes. Viņi laiku neziedoja nedz atpūtai, nedz maltītēm, īsie atelpas brīži bija vien kontrolpunktos – un arī tur tikai tik daudz, lai laikā, kamēr tiesneši veic ierakstus, ātri atspirdzinātos, ko iekostu un atkal dotos cīņā! Ātrākās sievietes šogad bija Zanda Rutkovska un Lauma Čerņevska, kopā dāmas sasniedza finišu 20 stundās un 58 minūtēs.

Visi izturības brauciena rezultāti aplūkojami šeit.

velorealitate-330km-42h-9

26. jūlija vakarā uz startu Liepājā devās 171 apņēmības pilns riteņbraucējs! Finišu līdz svētdienas vakaram Rīgā sasniedza 142 dalībnieki, tostarp 14 sievietes.

Mēs vēlamies teikt vislielāko paldies visiem, visiem Velorealitātes dalībniekiem par izturību, vienmēr patīkamo tikšanos kontrolpunktos, par prieka smaidiem finišā – pat neraugoties uz milzīgo nogurumu! Paldies, ka jau atkal ļāvāt mums piedzīvot savām acīm to, cik daudz nozīmē apņēmība un gribasspēks. Paldies, ka varam lepoties!

Mīļš paldies arī Pasažieru vilcienam, kas nodrošināja dalībnieku un viņu spēkratu transportēšanu uz Liepāju, paldies Liepājas un citām pašvaldībām, paldies Valsts policijai par drošu dalībnieku izvešanu cauri pilsētai.

Šī gada Velorealitāte noslēgusies – taču mēs jau esam domās par nākamo! Jūs, dalībnieki, esat mūsu iedvesma! Tāpēc turpinām mīt pedāļus un tiekamies nākamajā Velorealitātē!

Bilžu stāstu aplūkot vari šeit.

Ar mīļiem sveicieniem,

Velorealitātes komanda!