Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Atskati

Pārgājiens pa sniegotajām Slovākijas kalnu virsotnēm

20. februāris - 27. februāris 2016 Kalnciema iela 28, Gandrs

pargajiens-pa-sniegotajam-slovakijas-kalnu-virsotnem
  • cena:
  • 390.00 420.00 EUR
  • Dalībnieku skaits:
  • 4 no 7

Sniegotajās Slovākijas Tatru virsotnēs aizvadīts nu jau otrais pārgājiens, kas deva iespēju izpētīt neskarto kalnu burvību un piesnigušās ielejas. Sešu dienu laikā tika sasniegtas četras virsotnes – Krivan (2495m), Rysy (2499m), Slavkovsky štit (2452m) un Lomnicky koga (2340m).

Aizvadītās nedēļas notikums bija otrais Gandra rīkotais brauciens uz Slovākijas Tatriem, kurā neliela kalnu entuziastu grupa Latvijas elites klinšu kāpēja Kaspara Vilka pavadībā devās iekarot sniegotās Slovākijas Tatru virsotnes.

Ceļojums no Rīgas veda uz bāzes nometnes vietu Slovākijas kalnu pilsētiņā Tatranska Lomnica – no tās arī ik dienu devāmies ceļā uz kalnu virsotnēm.

Ikdienas ritms nebūt nebija laisks, jo katru dienu cēlāmies ap pieciem no rīta, pabrokastojām un devāmies iekarot neskartos kalnu apvidus, lai smeltos jaunu pieredzi un neaizmirstamas emocijas. Katra no virsotnēm pārsteidza ar bargiem laikapstākļiem, kas radīja papildus izaicinājumus – lai sasniegtu Slavkovsky štit virsotni, nācās cīnīties ar vēja brāzmām, kas sasniedza pat 100 metrus sekundē.

Kopīgi apspriežoties, tika nolemts, ka nākamā iekarojamā virsotne būs Krivan, kas ir Slovākijas nacionālais simbols un viens no skaistākajiem Slovākijas Tatru kalniem – tas atspoguļots arī uz Slovākijas viena eiro monētas. Šis kalns mūs pārsteidza ar miglu, sniegu, stipru vēju un lietu, kas bija īsts izaicinājums. Lai nokļūtu kalna virsotnē, ceļā tika aizvadītas sešas stundas. Virsotnes sasniegšanai bija nepieciešams izmantot alpīnisma inventāru – dzelkšņus un ledus cirtņus. Dažiem dalībniekiem tā bija pavisam jauna pieredze, taču citiem – tikai iemaņu atsvaidzināšana.

Dienām ejot un laikapstākļiem mainoties ik minūti, dalībnieki lēma, ka nākamā sasniedzamā virsotne būs Rysy. Sniega segas biezums daudzviet pārsniedza 1m, turklāt, dodoties maršrutā uz virsotni, paaugstinājās arī lavīnu bīstamība. Lai sasniegtu Rysy kalna virstoni un atgrieztos mājās, ceļā tika pavadītas 13 stundas, kas bija līdz šim ilgākais ceļā pavadītais laiks. Šajā virsotnē ceļiniekus pārsteidza lielā sniega bagātība – tas deva dalībniekiem iespēju pielietot visu nepieciešamo alpīnisma inventāru, kā arī veidot maršrutu pašu spēkiem.

Kā pēdējā sasniedzamā virsotne tika izvēlēta Gerlachovsky štyt, kas ir augstākais kalns Tatros (2655m). Laika prognozes bija labvēlīgas, tādēļ dalībnieki nolēma doties ceļā. Lai arī sākotnējās prognozes liecināja, ka izvēlētajā dienā (25. februārī) virsotne ir sasniedzama, nonākot tuvāk ielejai pie Gerlachovsky kalna, dalībnieki saprata, ka tas nebūs viegls pārbaudījums – vēja brāzmas svārstījās ap 60 metriem sekundē un gaisa temperatūra noslīdēja zem -10 grādu atzīmes.  Dodoties augšup pa sniega kuluāru līdz korei, pie 2460m augstuma tika nolemts, ka šoreiz Gerlachovsky štyt virsotne paliks neiekarota slikto laikapstākļu dēļ.

Atpūtas dienā dalībnieki devās aplūkot Slovākijas garāko alu Belianska jaskyna, kā arī devās uz Popradas termālajiem avotiem.

Gandrs vēlas teikt lielu paldies dalībniekiem par drosmi, cīņas sparu, neatlaidību, smaidu, kas iedvesmo un dod apņēmību doties jaunos izaicinājumos. Novēlam turpināt meklēt un atklāt aizvien jaunus piedzīvojumus un izaicinājumus, iepazīstot dabu un tās varenību aizvien jaunā vērienā. Tiekamies nākamajos piedzīvojumos!

Visu ceļojuma bilžu stāstu aplūko šeit!