Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Atskati

Gandra Ziemas ekspedīcija Zvēruzvērs

10. februāris - 12. februāris 2017 Naukšēnu vidusskola

gandra-ziemas-ekspedicija-zveruzvers
  • cena:
  • 39.00 49.00 EUR
  • Dalībnieku skaits:
  • 55 no 100

Atrast un iepazīt Zvēruzvēru.

Aizvadītajā nedēļas nogalē jau piekto reizi metām izaicinājumu dabas piedzīvojumiem un tikāmies Gandra Ziemas ekspedīcijā. Šoreiz meklējām, pūlējāmies iepazīt un sevī atklāt Zvēruzvēru.

gandra-ziemas-ekspedicija-zveruzvers-6

Šajā gadā par ekspedīcijas norises vietu izraudzījāmies Ziemeļvidzemi – Naukšēnu pusi. Tur trīs dienas un divas naktis dalībnieki baudīja un piedzīvoja dabas varenību, izaicināja un pārbaudīja paši sevi, kā arī guva neaizmirstamus iespaidus.

Piedzīvojumu sākām 10. februāra vakarā Naukšēnu vidusskolas telpās, tur dalībnieki veica reģistrāciju, saņēma uzdevumu atbilžu lapas un apvidus kartes ar atzīmētiem kontrolpunktiem.

Piektdienas vakarā sals pieņēmās spēkā un dalībniekus gaidīja kārtīgs pārbaudījums – nakšņošana. Taču līdz tam dalībnieki veica vidēji 12 – 15 km garu distanci, pildot dažādus uzdevumus. Par pirmo dalībnieku nakšņošanas vietu izvēlējāmies Ķoņu kalna pakāji. Gaisa temperatūra bija noslīdējusi krietni zem nulle grādu atzīmes, taču, neraugoties uz spirgto gaisu, nakts bija patiess baudījums – zvaigžņots debesjums un spožs pilnmēness.

gandra-ziemas-ekspedicija-zveruzvers-2 gandra-ziemas-ekspedicija-zveruzvers-3 gandra-ziemas-ekspedicija-zveruzvers-4 gandra-ziemas-ekspedicija-zveruzvers-5 

Nākamajā rītā dalībnieki savu celšanās un starta laiku plānoja paši – priekšā bija pārbaudījumiem un piedzīvojumiem pilna diena ar vairākiem desmitiem noietu kilometru un dažnedažādu uzdevumu pildīšanu. Starp dažādiem prāta, atjautības un zināšanu pārbaudes uzdevumiem, dalībnieki tika pārbaudīti arī veiklībā, drošsirdībā un izturībā – piemēram, kāpjot vairāku metru augstā stabā ar leduscirtņu palīdzību, ejot pa kokos augstu novilktu slackline lentu, veicot šķēršļu joslu un pārbaudot pacietību makšķerēšanas uzdevumā. Visas dienas garumā mūs priecēja silti saules stari, apsarmojušu koku skaistums un zilas, zilas debesis.

gandra-ziemas-ekspedicija-zveruzvers-7 gandra-ziemas-ekspedicija-zveruzvers-8 gandra-ziemas-ekspedicija-zveruzvers-9 gandra-ziemas-ekspedicija-zveruzvers-10 gandra-ziemas-ekspedicija-zveruzvers-11 gandra-ziemas-ekspedicija-zveruzvers-12

Sestdienas vakarā visus dalībniekus sagaidījām otrajā nakšņošanas vietā Udzēnos. Tur dalībniekiem bija iespēja mieloties ar siltām vakariņām, kuras mums nodrošināt palīdzēja uzņēmumi Nākotne, Elpa un Dobele Dzirnavnieks.

gandra-ziemas-ekspedicija-zveruzvers-13 gandra-ziemas-ekspedicija-zveruzvers-14

Svētdienas rītā pabrokastojuši dalībnieki jau atkal devās ceļā, lai pēc pāris stundām nokļūtu piedzīvojuma finišā. Tur visus sagaidīja siltas pusdienas un pēc laiciņa arī apbalvošana. Šoreiz apbalvoti tika ne tikai uzvarētāji katrā kategorijā, bet arī citi veiklākie, izturīgākie un saliedētākie. Par balvām parūpējās tādi zīmoli kā Petzl, Julbo, Ortlieb, kā arī mūsu draugi Mangaļi, Dobeles Dzirnavnieks un Nākotne.

gandra-ziemas-ekspedicija-zveruzvers-15 gandra-ziemas-ekspedicija-zveruzvers-17 gandra-ziemas-ekspedicija-zveruzvers-18 gandra-ziemas-ekspedicija-zveruzvers-19

Noguruši, bet priecīgi par piedzīvoto un paveikto – tādi pēc šī trīs dienu piedzīvojuma bija dalībnieki.. un arī mēs. Liels paldies mūsu draugiem Dobeles Dzirnavnieks, Elpa un Nākotne, kas palīdzēja sarūpēt spēcinošas maltītes, un Mangaļi, kas nodrošināja dalībniekus ar ūdeni un enerģiju vairojošām sulām. Liels paldies ikvienam dalībniekam – jūs esat tie, kas arī mums ļauj piedzīvot, pārvarēt un gūt, jūs esat tie, ka mūs iedvesmo un liek mums censties vairāk. Ceram, ka ikvienam izdevās piedzīvot dabas varenību, gūt jaunus iespaidus, pārvarēt, atmodināt un iepazīt Zvēruzvēru sevī.

Bilžu sāstu, rezultātu tabulu un pareizās atbildes vari aplūkot šeit.

Uz tikšanos dabā un jaunos piedzīvojumos!

Gandrs komanda