Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Atskati

Gandra Vasaras ekspedīcija Brīnumzieds

12. augusts - 14. augusts 2016 Irbenes Radioteleskops

gandra-vasaras-ekspedicija-brinumzieds
  • cena:
  • 49.00 EUR
  • Dalībnieku skaits:
  • 96 no 150

Aizvadītajā nedēļas nogalē no 12. līdz 14. augustam Ventspils apkaimē pulcējās īsteni meža gari un dabas mīļotāji, lai visi kopā uzsāktu neaizmirstamu piedzīvojumu – gājienu pēc dabas varenuma – Gandra Vasaras ekspedīcijā „Brīnumzieds”. Trīs dienas un divas naktis brīvā dabā ar sauli, lietu, krītošām zvaigznēm, nepieradinātiem mežiem, upes straujumu un jūras varenumu – tas viss, lai palūkotos pāri savu spēju robežām, jaunatklātu, piedzīvotu, baudītu neskarto Latvijas dabu un kopā būšanu.

Ekspedīcija „Brīnumzieds” ir otrā vasaras un kopumā jau ceturtā Gandra rīkotā ekspedīcija, kas šogad startā pulcēja 35 komandas divu cilvēku sastāvā.

Piektdienas vakarā ekspedīciju sākām pasaules mērogā nozīmīgā Ventspils radioastronomijas centra teritorijā, kur jau pašā startā dalībniekus pārsteidza kāds negaidīts uzdevums – lai iegūtu karti un atbilžu lapas, dalībnieki devās tumšā, 700 m garā pazemes tunelī, kas virszemē izved pie radioteleskopa mazās antenas. Iznākuši virszemē un saņēmuši kartes, brīnišķīga saulrieta pavadīti, dalībnieki devās pretī vēl nezināmajam. Un arī mēs apjautām – arī mūsu piedzīvojums ir sācies!

atrasts-gandrs-vasaras-ekspedicijas-brinumzieds atrasts-gandrs-vasaras-ekspedicijas-brinumzieds-2 atrasts-gandrs-vasaras-ekspedicijas-brinumzieds-3 atrasts-gandrs-vasaras-ekspedicijas-brinumzieds-4

Piektdienas nakti dalībnieki aizvadīja nakšņojot brīvi izvēlētā vietā – teltīs, zem nojumēm vai klajas debess, lai uzkrātu spēku nākamās dienas gājienam. Kopumā piektdienas un sestdienas laikā dalībniekiem bija jāmēro apmēram 50 km gara distance, kas iekļāva vairākkārtēju Irbes upes šķērsošanu un dažnedažādu uzdevumu un šķēršļu pievarēšanu. Jāpiebilst, ka, ņemot vērā ekspedīciju dalībnieku ieteikumus, šogad ievērojami palielinājām kontakt - kontrolpunktu skaitu, lai ar ikkatru komandu pavadītu vairāk laika kopā, vairāk sajustu dalībnieku noskaņojumu un sajūtas.

atrasts-gandrs-vasaras-ekspedicijas-brinumzieds-5 atrasts-gandrs-vasaras-ekspedicijas-brinumzieds-6 atrasts-gandrs-vasaras-ekspedicijas-brinumzieds-7 atrasts-gandrs-vasaras-ekspedicijas-brinumzieds-8

Sestdienas vakarā visi dalībnieki atkal satikās vienuviet. Šoreiz par starpfiniša naktsmītni izvēlējāmies Rindas skolu. Starpfinišā, iesniedzot aizpildītās atbilžu lapas un reģistrējoties, komandas sagaidīja jau iztālēs smaržojoša ugunskura un silta ēdiena aromāts. Milzīgs paldies par to mūsu atbalstītājiem – Dobeles Dzirnavniekam, Elpai un GPK Nākotne, kas parūpējās par to, lai mēs varētu nodrošināt sātīgas maltītes gan piektdienas vakara līdzņemšanas paciņām, gan sestdienai un svētdienai. Savukārt uzņēmums Mangaļi parūpējās par to, lai dalībnieki visa ceļa garumā varētu veldzēt slāpes ar dzidrāko un gardāko ūdeni, kā arī atspirdzināties ar gardām sulām.

Pie vakariņu galda dalībnieki draudzīgi un labprāt dalījās piedzīvotajā, dažs stāstīja, kā piektdienas vakarā salasījis sēnes, lai brokastīs pagatavotu gaileņu un siera mērci. Un ticiet vai nē – pāri nogurumam, nespēkam un sāpīgajām kājām, dalībnieku sejas rotāja patiess smaids un prieks. Pēc baudītām siltām vakariņām un mājīgām sarunām, dalībniekus priecēja un aizmirsties ļāva mūziķis Kārlis Kazāks. Ugunskurs, ģitāra, skaista un skanīga mūzika, uzkodas un silta tēja – tāda bija mūsu brīvdabas pasaka!

atrasts-gandrs-vasaras-ekspedicijas-brinumzieds-9 atrasts-gandrs-vasaras-ekspedicijas-brinumzieds-10 atrasts-gandrs-vasaras-ekspedicijas-brinumzieds-11 atrasts-gandrs-vasaras-ekspedicijas-brinumzieds-12

Ak, jā, un jāteic, ka šis bija nebijis gadījumus – mēs visi stāvējām, ēdām, baudījām un pat gulējām Rindā.

Sestdienas nakti aizvadījām ar lietu, kāds komandas dalībnieks bija pamodies pavisam slapjā guļammaisā, sapratis, ka tā gulēšana nesanāks nekāda, pārcēlies uz nakšņošanu zem uzslietā tenta, ietinoties folija segā.

Agrā svētdienas rītā mūsu komanda aicināja dalībniekus uz rīta rosmi, lai izkustinātu nogurušās kājas un muguras, atmodinātu organismu un sveiktu jauno dienu. Pēc rīta rosmes dalībniekus jau gaidīja klāts brokastu galds ar pašgatavotu musli, jogurtu, siltu tēju, sulām un maizītēm. Labi iestiprinājušies, reģistrācijā saņēmuši svētdienas kartes un atbilžu lapas, dalībnieki jau atkal devās ceļā. Šoreiz jau pretī finišam.

Svētdienas pēcpusdienā finiša vietu – Ventspils radioastronomijas centra teritorijā - sasniedza 31 komanda. Noguruši, mazliet klibojoši, taču priecīgi par paveikto! Arī finišā visus gaidīja sagatavota silta maltīte un saldi našķi!

Kad iesniegtās atbilžu lapas bija pārbaudītas, rezultāti saskaitīt un zināmi ekspedīcijas galveno balvu ieguvēji, bija pienācis laiks kam ļoti svarīgam – apbalvošanai! Šogad komandas cīnījās par EUR 500 vērtu Gandra dāvanu karti Millet un Lafuma produkcijas iegādei, kā arī par aizraujošu ceļojumu uz Somijas ziemeļiem, kas tika izlozēts visu komandu starpā, kuras trīs dienu laikā bija apmeklējušas vismaz 50% kontrolpunktu.

Šogad sieviešu konkurencē labākā bija komanda ar nosaukumu “Inārs”, jaukto komandu konkurencē uzvaras laurus plūca komanda ar nosaukumu “Namaste”, bet par labākajiem vīriešu komandu starpā kļuva komanda ar nosaukumu “Ceha priekšnieki”.

Visus rezultātus apskatīt šeit.

Ak, un patiesi neviltots bija prieks un pārsteigums komandas “Divi čiekuri” sejās, kad laimīgā mūsu fotogrāfa roka ceļojumam izlozēja tieši šo komandu!

atrasts-gandrs-vasaras-ekspedicijas-brinumzieds-13 atrasts-gandrs-vasaras-ekspedicijas-brinumzieds-14

Dažam tā bija pirmā reize ekspedīcijā, dažam jau bagātīgas pieredzes uzkrāta ceturtā, bet visiem kopā laimīga! Ikkatrs no Jums ir uzvarētājs! Un ceram, ka ikkatrs no Jums sevī atrada Brīnumziedu un piekļuva dabai par soli tuvāk!

Gandra komanda vēlas teikt milzīgu paldies visiem mūsu atbalstītājiem, mūziķim Kārlim Kazākam un, protams, ikvienam no jums, mīļie dalībnieki! Jūs esat tie, kas mūs iedvesmo, ļauj uzdrīkstēties un īstenot, ļauj atklāt un piedzīvot. Emocijas, kuras saņemam, ir neatsveramas!

Mūsu prātos jau rosās domas par nākamo ekspedīciju ziemā – ar prieku gaidīsim Jūs arī tur!

 

Gandra komanda

Foto: Māris Zaķis, visas fotogrāfijas: šeit