1. Ziņas
  2. Uzzini par nūjošanas priekšrocībām un iepazīsties ar Komperdell jauno kolekciju

Uzzini par nūjošanas priekšrocībām un iepazīsties ar Komperdell jauno kolekciju

Publicēts: 27.06.2013

Salīdzinot ar parastām pastaigām, nūjošanas laikā ik uz soļa tiek pielietots paaugstināts spēka apjoms. Nūjojot tiek izmantota liela daļa ķermeņa muskuļa grupu ar lielāku intensitāti nekā vienkārši ejot.

Tādējādi tiek stimulēti gan krūšu muskuļi, gan tricepsi, gan bicepsi, tāpat arī plecu, vēdera, muguras un citas pamata muskuļu grupas, kam ir liela nozīme sirdsdarbības veicināšanai. Kamēr ejot tiek izmantoti 70% no ķermeņa muskuļiem, nūjojot jūs izmantojiet aptuveni 90% no muskuļu masas. Nūjošana lieliski noder arī tiem, kas vēlas atbrīvoties no liekā svara – nūjojot sirds ritms paaugstinās par 10-15% salīdzinoši ar parastu staigāšanu, kas nozīmē, ka nūjojot iespējams sadedzināt līdz pat 450 kalorijām stundas laikā.

Vēl pie nozīmīgām nūjošanas pozitīvajām iezīmēm minami šādi fakti:

-      Nūjošanas laikā tiek trenēta gan augšējā, gan apakšējā ķermeņa daļa, īpaši kājas, dibena, krūšu un plecu muskuļi, kā arī roku aizmugurējie muskuļi.

-      Nūjošana samazina sasprindzinājumu ceļos un locītavās.

-      Nūjot var jebkur – gan pilsētā, gan laukos.

-      Nūjošanai nav nepieciešams dārgs ekipējums – nūjas un atbilstoši apavi.

Kā pareizi izvēlēties nūjošanas nūjas

Lai jūs būtu droši, ka patiešām nūjojot strādās visas ķermeņa daļas, ir svarīgi izvēlēties pareizā garuma nūjas. Ir pavisam vienkāršs aprēķins, pēc kā vadīties – jūsu augums centimetros ir jāreizina ar 0.68. Nūjas tiek izgatavotas garumos ar 5cm intervālu, tādējādi sev piemērotākās nūjas iegūsiet, noapaļojot uz tuvāko skaitli, kas beidzas ar „5cm”atzīmi.

Vēl viens vienkāršs noteikums, kam varat sekot – brīdī, kad turat nūjas rokturi, un nūjas gals atduras pret zemi, elkonim ir jābūt 90 grādu leņķī. Protams, ir daudz niansētu faktoru, kā, piemēram, jūsu veselības stāvoklis, iešanas ātrums, ko vēlaties sasniegt nūjojot utt. Par šiem faktoriem un to ievērošanu iesakām jums konsultēties ar nūjošanas treneriem.

Komperdell nūjošanas nūjas Gandra plauktos

Komperdell ir tradīcijām bagāts Austriešu nūju ražotājs, kas savu darbību aizsāka 1922. gadā. Galvenie uzņēmuma mērķi un priekšrocības ir stabilitāte, elastīgums, kvalitāte un dinamika.

Gandrā šajā sezonā iegādājams plašs nūjošanas nūju klāsts. Komperdell nūju lieliska un novērtējama priekšrocība ir rokturu click-in sistēma – ar vienkāršu click paņēmienu ir iespējams izņemt cimdiņu no nūjas roktura, kas ir ļoti parocīgi, ja nūjošanas laikā vēlaties padzerties vai, piemēram, ja jums gaidāms kāds svarīgs telefona zvans, uz kuru steidzami jāatbild.

Kā vienu no spilgtiem modeļiem jāmin Komperdell Ergo Pole nūjas. Šīs nūjas ir unikāla dizaina, tās veidotas īpašā, trīs daļās liektā konstrukcijā - nūju augšējās daļas liekums uzlabo rokas leņķi, tādējādi nodrošinot stabilu pozīciju, rokas atbrīvotību un labāku asins cirkulāciju, apakšējās daļas ieliekums nodrošina to, ka nūjas uzgalis ir novietots taisnā leņķī, tādējādi ir neiespējami paslīdēt, novietojot nūju. Nūjas izgatavotas no viegla un izturīga alumīnija sakausējuma materiāla.

Komperdell Spirit Vario nūjas ir divdaļīgas teleskopiskās nūjošanas nūjas, kuru konstrukcija veidota no divu dažādu diametru caurulēm - 16 mm un 14 mm. Nūjas izgatavotas no viegla un izturīga alumīnija sakausējuma 7075-T6 materiāla.

Tāpat Gandrā iegādājamas arī karbona nūjas, piemēram, Komperdell Carbon Classic modelis. Tās ir vieglas, sver tikai 340 gramus, un ļoti izturīgas.           

Komperdell trekinga nūjas Gandra plauktos

Gandra plauktos atradīsiet arī augstas kvalitātes teleskopiskās Komperdell trekinga nūjas. Šīs nūjas paredzētas pārgājieniem pa kalnainu virsmu, kāpšanai kalnos vai dodoties pārgājienā pa ceļiem un bezceļiem, kur nepieciešams papildus balsts.

Īpaši jāizceļ Wild Rambler modelis, ko raksturo augsta kvalitāte par saprātīgu cenu. Tās ir trīsdaļīgas teleskopiskās trekinga nūjas, kas izgatavotas no viegla un izturīga alumīnija sakausējuma 7075-T6 materiāla. To konstrukcija veidota no trīs dažāda diametra caurulēm.

Vēl noteikti jāpiemin Expedition Vario 4 nūjas – tās ir vieglas, četrdaļīgas teleskopiskās trekinga/ekspedīciju nūjas. Nūju augšējā daļa izgatavota no 100% karbona (oglekļa šķiedras) materiāla, kas ir neticami viegls, apakšējā daļa izgatavota no Titanal HF Rocksleeve materiāla, lai nodrošinātu papildus aizsardzību augstkalnu apvidos. Pateicoties unikālajam savietošanas mehānismam, nūjas ir ļoti kompaktas. 

Ceļotājiem fotogrāfiem īpaši interesanta varētu šķist Traveller Karbon nūja - tā ir kompakti savietojama, četrdaļīga teleskopiskā nūja, kas piemērota pārgājieniem, trekingam, pastaigām u.c. Nūja aprīkota ar unikālu, atjautīgu funkciju - to iespējams ātri un ērti pārvērst par fotoaparāta statīvu, noskrūvējot roktura augšdaļu.

uzzini-par-nujosanas-prieksrocibam-un-iepazisties-ar-komperdell-jauno-kolekciju

Citas ziņas
3-in-1-jakas-perfekts-risinajums-neprognozejamiem-laika-apstakliem

3 in 1 jakas – perfekts risinājums neprognozējamiem laika apstākļiem

08.02.2012
Ārā valda laika apstākļi, kad īsti nevar prognozēt, kādi tie būs pēc minūtes? Ir paredzētas sportiska rakstura aktivitātes, bet negribas ņemt līdzi liekas mantas un apģērbu? Labi zināms ir fakts, ka vairāku slāņu veidošana apģērbā ir viens no veidiem...

Lasīt tālāk

primaloft-materials-kas-nepievil-tas-iestradats-jakas-cimdos-un-apavos

Primaloft – materiāls, kas nepieviļ. Tas iestrādāts jakās, cimdos un apavos

20.01.2012
Ir tik patīkami, ka laukā valda ziema, un, pateicoties atbilstošam materiālam, pat salīgākajiem ir iespēja izbaudīt sniega priekus! Primaloft ir augstas kvalitātes materiāls, kas, pateicoties Primaloft izolācijai, nodrošina apģērba valkātāja aizsardzību...

Lasīt tālāk

kas-ir-cyclocros

Kas ir cyclocros?

20.10.2009
  Gaisā arvien biežāk virmo jautājums - kas ir cyclocross? Tāpēc  nedaudz ieskatam un uzziņai - cyclocross ir sacīkšu velosipēda veids, kura disciplīnā sacīkstes parasti notiek rudenī un ziemā (starptautiskā vai "World Cup" sezona ir no septembra līdz...

Lasīt tālāk