1. Ziņas
  2. Uzzini par nūjošanas priekšrocībām un iepazīsties ar Komperdell jauno kolekciju

Uzzini par nūjošanas priekšrocībām un iepazīsties ar Komperdell jauno kolekciju

Publicēts: 27.06.2013

:image-22766: 

Salīdzinot ar parastām pastaigām, nūjošanas laikā ik uz soļa tiek pielietots paaugstināts spēka apjoms. Nūjojot tiek izmantota liela daļa ķermeņa muskuļa grupu ar lielāku intensitāti nekā vienkārši ejot.

:image-22765:

ādējādi tiek stimulēti gan krūšu muskuļi, gan tricepsi, gan bicepsi, tāpat arī plecu, vēdera, muguras un citas pamata muskuļu grupas, kam ir liela nozīme sirdsdarbības veicināšanai. Kamēr ejot tiek izmantoti 70% no ķermeņa muskuļiem, nūjojot jūs izmantojiet aptuveni 90% no muskuļu masas. Nūjošana lieliski noder arī tiem, kas vēlas atbrīvoties no liekā svara – nūjojot sirds ritms paaugstinās par 10-15% salīdzinoši ar parastu staigāšanu, kas nozīmē, ka nūjojot iespējams sadedzināt līdz pat 450 kalorijām stundas laikā.

Vēl pie nozīmīgām nūjošanas pozitīvajām iezīmēm minami šādi fakti:

-      Nūjošanas laikā tiek trenēta gan augšējā, gan apakšējā ķermeņa daļa, īpaši kājas, dibena, krūšu un plecu muskuļi, kā arī roku aizmugurējie muskuļi.

-      Nūjošana samazina sasprindzinājumu ceļos un locītavās.

-      Nūjot var jebkur – gan pilsētā, gan laukos.

-      Nūjošanai nav nepieciešams dārgs ekipējums – nūjas un atbilstoši apavi.

Kā pareizi izvēlēties nūjošanas nūjas

Lai jūs būtu droši, ka patiešām nūjojot strādās visas ķermeņa daļas, ir svarīgi izvēlēties pareizā garuma nūjas. Ir pavisam vienkāršs aprēķins, pēc kā vadīties – jūsu augums centimetros ir jāreizina ar 0.68. Nūjas tiek izgatavotas garumos ar 5cm intervālu, tādējādi sev piemērotākās nūjas iegūsiet, noapaļojot uz tuvāko skaitli, kas beidzas ar „5cm”atzīmi.

Vēl viens vienkāršs noteikums, kam varat sekot – brīdī, kad turat nūjas rokturi, un nūjas gals atduras pret zemi, elkonim ir jābūt 90 grādu leņķī. Protams, ir daudz niansētu faktoru, kā, piemēram, jūsu veselības stāvoklis, iešanas ātrums, ko vēlaties sasniegt nūjojot utt. Par šiem faktoriem un to ievērošanu iesakām jums konsultēties ar nūjošanas treneriem.

Komperdell nūjošanas nūjas Gandra plauktos

Komperdell ir tradīcijām bagāts Austriešu nūju ražotājs, kas savu darbību aizsāka 1922. gadā. Galvenie uzņēmuma mērķi un priekšrocības ir stabilitāte, elastīgums, kvalitāte un dinamika.

Gandrā šajā sezonā iegādājams plašs nūjošanas nūju klāsts. Komperdell nūju lieliska un novērtējama priekšrocība ir rokturu click-in sistēma – ar vienkāršu click paņēmienu ir iespējams izņemt cimdiņu no nūjas roktura, kas ir ļoti parocīgi, ja nūjošanas laikā vēlaties padzerties vai, piemēram, ja jums gaidāms kāds svarīgs telefona zvans, uz kuru steidzami jāatbild.

:image-22772:

Kā vienu no spilgtiem modeļiem jāmin Komperdell Ergo Pole nūjas. Šīs nūjas ir unikāla dizaina, tās veidotas īpašā, trīs daļās liektā konstrukcijā - nūju augšējās daļas liekums uzlabo rokas leņķi, tādējādi nodrošinot stabilu pozīciju, rokas atbrīvotību un labāku asins cirkulāciju, apakšējās daļas ieliekums nodrošina to, ka nūjas uzgalis ir novietots taisnā leņķī, tādējādi ir neiespējami paslīdēt, novietojot nūju. Nūjas izgatavotas no viegla un izturīga alumīnija sakausējuma materiāla.

Komperdell Spirit Vario nūjas ir divdaļīgas teleskopiskās nūjošanas nūjas, kuru konstrukcija veidota no divu dažādu diametru caurulēm - 16 mm un 14 mm. Nūjas izgatavotas no viegla un izturīga alumīnija sakausējuma 7075-T6 materiāla.

Tāpat Gandrā iegādājamas arī karbona nūjas, piemēram, Komperdell Carbon Classic modelis. Tās ir vieglas, sver tikai 340 gramus, un ļoti izturīgas.           

Komperdell trekinga nūjas Gandra plauktos

Gandra plauktos atradīsiet arī augstas kvalitātes teleskopiskās Komperdell trekinga nūjas. Šīs nūjas paredzētas pārgājieniem pa kalnainu virsmu, kāpšanai kalnos vai dodoties pārgājienā pa ceļiem un bezceļiem, kur nepieciešams papildus balsts.

uzzini-par-nujosanas-prieksrocibam-un-iepazisties-ar-komperdell-jauno-kolekciju-6

Īpaši jāizceļ Wild Rambler modelis, ko raksturo augsta kvalitāte par saprātīgu cenu. Tās ir trīsdaļīgas teleskopiskās trekinga nūjas, kas izgatavotas no viegla un izturīga alumīnija sakausējuma 7075-T6 materiāla. To konstrukcija veidota no trīs dažāda diametra caurulēm.

Vēl noteikti jāpiemin Expedition Vario 4 nūjas – tās ir vieglas, četrdaļīgas teleskopiskās trekinga/ekspedīciju nūjas. Nūju augšējā daļa izgatavota no 100% karbona (oglekļa šķiedras) materiāla, kas ir neticami viegls, apakšējā daļa izgatavota no Titanal HF Rocksleeve materiāla, lai nodrošinātu papildus aizsardzību augstkalnu apvidos. Pateicoties unikālajam savietošanas mehānismam, nūjas ir ļoti kompaktas. 

Ceļotājiem fotogrāfiem īpaši interesanta varētu šķist Traveller Karbon nūja - tā ir kompakti savietojama, četrdaļīga teleskopiskā nūja, kas piemērota pārgājieniem, trekingam, pastaigām u.c. Nūja aprīkota ar unikālu, atjautīgu funkciju - to iespējams ātri un ērti pārvērst par fotoaparāta statīvu, noskrūvējot roktura augšdaļu.

 Izmantotie avoti: www.komperdell.comwww.nordicwalkingonline.comnordicwalkingforhealth.co.ukhttp://www.go-nordicwalking.com

Citas ziņas

Gandra interneta veikala priekšrocības - tā, lai vienmēr ērti pirkumi

28.06.2013
image-22779: Gandra interneta veikals ir kā trīs veikali vienā - šeit atradīsit visas Gandra veikalu klāstā esošās preces. Tās ir kopā vairāk nekā 7000 preces tūrismam un aktīvai atpūtai. Veicot pirkumu Gandra interneta veikalā virs Ls 30.00, nodrošinām...

Lasīt tālāk

Julbo saulesbrilles – ideāla aizsardzība jebkuros apstākļos

25.06.2013
image-22737: Julbo ir franču briļļu ražotājs ar 120 gadu pieredzi un, uzņēmumam attīstoties, noris nebeidzami uzlabojumi, lai atrastu labāko risinājumu acu aizsardzībai un ļautu ieraudzīt labāku pasauli. Julbo briļļu lēcas veidotas no NXT materiāla...

Lasīt tālāk

Kaspars Vilks un Santa Grigorjeva izcīna augsto otro vietu kāpšanas sporta sacensībās bolderingā Igaunijā

19.06.2013
No 8.līdz 9.jūnijam Igaunijas galvaspilsētā Tallinā norisinājās atklātās kāpšanas sporta sacensības bolderingā. Sacensības norisinājās elites grupā, kur sieviešu konkurencē piedalījās 28 dalībnieces, bet vīriešu grupā 37 dalībnieki. Šajās bolderinga sacensībās...

Lasīt tālāk