1. Ziņas
  2. Gandrs Poligrāfija komandas kapteinis Uldis Žimants dalās ar piedzīvoto Triatel xRace 2.posmā Mazsalacā

Gandrs Poligrāfija komandas kapteinis Uldis Žimants dalās ar piedzīvoto Triatel xRace 2.posmā Mazsalacā

Publicēts: 11.06.2013

gandrs-poligrafija-komandas-kapteinis-uldis-zimants-dalas-ar-piedzivoto-triatel-xrace-2posma-mazsalaca-2

Sestdien, 1.jūnijā, Mazsalacā norisinājās otrais Triatel xRace piedzīvojumu sacensību posms. Ar analītisku skatījumu par piedzīvoto trasē dalās Gandrs-Poligrāfija kapteinis Uldis Žimants.

Neskatoties uz to, ka 2. Triatel xRace posmā konkurence tikai palielinājās, uz Mazsalacu devāmies ar pārliecību, ka viss ir pašu rokās. Kā izrādījās, tieši pašu rokas (vai pārāk sakarsusī galva) arī laupīja iespējamo uzvaru šajā posmā (tāpat, kā abām par mums ātrākajām komandām).

Startā, līdzīgi kā Jelgavā, pūlis traku skrējēju un posms ar pilsētas iepazīšanu un foto-O. uzdevums, šķiet, nedaudz vieglāks un konkurenti arī mazāk apjukuši, tādēļ upē ielecam pāris minūtes pēc ātrajiem Isostar puišiem un pa ceļu aizskrējušo (nu jau bēdīgi slaveno) Ebike-Kryptonite komandu.

gandrs-poligrafija-komandas-kapteinis-uldis-zimants-dalas-ar-piedzivoto-triatel-xrace-2posma-mazsalaca-4

Laivu posms izrādās visai liktenīgs, kas lielā mērā nosaka arī turpmākās sacensības dinamiku. Posma vidū pazaudējam vienu no kartēm, bet tikai pēc posma atskāršam, ka neesam īsti izpratuši posma būtību ar foto objektu vērošanu upes krastos. Tas mums maksā 10 minūtes, lai saprastu situāciju, kā arī papildus laiku mežā, vairākkārtīgi koriģējot stratēģiju un ejot pēc kontrolpunkta pēc laivu posma pareizajām atbildēm. Rezultātā esam nokrituši par vairākām vietām un Gleznu posma startā redzam, kā grupiņa konkurentu (abi Ebike un Gandrs) aiziet jau nākamajā posmā.

Tā kā vienas kartes mums trūkst, sadalāmies tā, lai velo posmā lielāko daļu varētu braukt kopā, un izdalām Gatim punktus, kas ir tuvu posma finišam un viegli paņemami arī bez kartes, tomēr arī šeit rodas misēklis, un pēc 46. KP paņemšanas Atis ar Gati pabrauc garām vietai, kur jāmeklē 52. punkts. Tādēļ Atim nākas atgriezties atpakaļ, un steigā tiek nodotas nepilnīgas instrukcijas Gatim. Kamēr visi sabraucam norunātajā krustojumā un savācam pareizos punktus, esam vēl krietni iekavējuši un, lai arī saglabājam 5. vietu, tomēr konkurenti aizskrien vēl tālāk priekšā (un sekojošie Montāžnieks un Isostar) sadeldē mūsu pārsvaru, kas radies iepriekšējo posmu laikā.

gandrs-poligrafija-komandas-kapteinis-uldis-zimants-dalas-ar-piedzivoto-triatel-xrace-2posma-mazsalaca

Īsais upes ‘forsēšanas’ posms gan padodas visai ātrs un atsvaidzinošs, pēc kura atgūstam 3. vietu un esam noskaņoti dzīties abām Ebike komandām pa pēdām, tomēr Kryptonite puišu aizbraukšana it kā ‘pretējā virzienā’  (un visai aizaugušais ceļš uz obligāto KP 54) mūs samulsina un liek nostāvēt pļavā vairākas minūtes, kamēr izlemjam, ka tomēr brauksim pa maz pamanāmo ceļu. Ceļš tomēr izrādās atpazīstams (arī Ebike komandas iebraukts), kam seko ātrs pārbrauciens uz pārceltuvi, pa ceļam  pie 56. KP satiekot Montāžnieku, kuri izvēlējušies citu stratēģiju. Piebraucot pie piepūšamajiem plostiem, otrā krastā redzam gan Ebike, kas jau veic kāju posmu, gan Kryptonite komandu, kas tikko izkāpuši no plosta. Skaidrs, ka pirmos sadzīt būs ļoti grūti, bet otrie ir tepat-tepat. Un te seko mūsu lielākā kļūda – karstuma, steigas un pazaudētās kartes kopsumma. Lasot karjeru posma uzdevumu, palaižam garām nosacījumu, ka minētā punktu summa jāsavāc apmeklējot tieši 8us KP un, lai gan variants pavīd arī tāds, tomēr sākot skriet, pieņemam lēmumu neapmeklēt 6., 1., un 3. KP.

gandrs-poligrafija-komandas-kapteinis-uldis-zimants-dalas-ar-piedzivoto-triatel-xrace-2posma-mazsalaca-5 gandrs-poligrafija-komandas-kapteinis-uldis-zimants-dalas-ar-piedzivoto-triatel-xrace-2posma-mazsalaca-3 

Posms aiziet raiti ar nelielām kļūmēm, bet atgriežoties starpfinišā konkurentus neredzam. Palicis tikai velo posms ar sagrozīto karti, kurā 91.KP atrodam bez sarežģījumiem, bet tad nespējam vienoties, kā īsti kopā ‘līmējas’ nākamie kartes fragmenti, un nostāvam lauka malā barojot odus vairākas minūtes. Tad nolemjam sekot Ata sajūtām un aizbraucam pa taku mežā, kas vēlāk viegli nolasās un izved tieši vajadzīgajā virzienā. Arī tālāk viss raiti – 93. KP un uz velo parku. Aizskrējuši līdz tiltam redzam Kryptonite komandu skrienam prom – ir skaidrs, ka noķert nevienu neizdosies. Veicam SU un finišējam kā trešie.

Finišā uzzinām, ka abām Ebike komandām ir piešķirti sodi, kas dod mums reālu iespēju uzvarai, bet nepriecājamies, pirms nav nolasīta informācija no SI kartēm. Tur arī atklājās mūsu problēma ar lasīšanu un arī mums 45. min. sods. Rezultātā 8. vieta, kas kopvērtējumā dod 2. vietu aiz mūsu mix komandas, bet nesola nekādu atpūtu turpmākajos posmos.

Paldies atbalstītājiem Gandrs Poligrāfija, Gandrs, Lūzumpunkts un Dion.

Tiekamies trasē jau nākamajā Triatel xRace posmā, kas norisināsies Ventspils apkārtnē 6.jūlijā.

Citas ziņas
kaspars-vilks-un-santa-grigorjeva-izcina-augsto-pirmo-vietu-krievijas-cempionata-klinsu-kapsana-paru-sasaisu-disciplina

Kaspars Vilks un Santa Grigorjeva izcīna augsto pirmo vietu Krievijas čempionātā klinšu kāpšanā pāru sasaišu disciplīnā

11.06.2013
No 18.maija līdz 27.maijam norisinājās treniņu nometne klinšu kāpšanas un alpīnisma tehnikas pilnveidošana Krievijā, Karēlijas rajonā pie Ladogas ezera. Treniņu nometnes laikā no 25.maija līdz 26. maijam norisinājās starptautiskās Krievijas čempionāta...

Lasīt tālāk

edzus-treimanis-uzvar-eiropas-bmx-cempionata-posma-mezaparka

Edžus Treimanis uzvar Eiropas BMX čempionāta posmā Mežaparkā

10.06.2013
Svētdien, 9.jūnijā, noslēdzoties Eiropas BMX čempionāta desmitajam posmam, par tā uzvarētāju Mežaparka trasē kļuva Edžus Treimanis. Latviju finālā pārstāvēja četri sportisti. Attiecīgi otro vietu ieguva Māris Štrombergs, Rihards Veide, savukārt ierindojās...

Lasīt tālāk

gandrs-komandai-absoluts-triumfs-piedzivojumu-sacensibu-triatel-xrace-otraja-posma

Gandrs komandai absolūts triumfs piedzīvojumu sacensību Triatel xRace otrajā posmā

04.06.2013
Noslēdzies piedzīvojumu sacensību seriāla Triatel xRace 2.posms, kurā Gandra mix komanda uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpj divreiz – gan savā mix grupā, gan uzņēmumu komandu vērtējumā, iegūstot pirmo vietu arī absolūtajā vērtējumā. 1.jūnijā starts...

Lasīt tālāk