1. Ziņas
  2. Gandra kāpšanas sportisti sadarbībā ar Petzl izcīna otro vietu alpīnisma sacensībās Romanova kauss

Gandra kāpšanas sportisti sadarbībā ar Petzl izcīna otro vietu alpīnisma sacensībās Romanova kauss

Publicēts: 31.03.2017

Aizvadītajā nedēļas nogalē spraigā gaisotnē jau četrpadsmito reizi norisinājās vērienīgākās alpīnisma sacensības Baltijā – “Romanova kauss 2017”, kuras tradicionāli organizē alpīnisma klubs Traverss. Arī šogad organizatori bija pacentušies – distances bija sagatavotas gana iespaidīgas un prasīja milzu izturību to paveikšanai.

 

Sacensībās “Romanova kauss 2017” piedalījās arī Gandra pārstāvētie kāpšanas sportisti Kaspars Vilks un Santa Vilka, kā arī Pēteris Meirāns un Artūrs Dombrovskis (Petzl/Latvia).

 

gandra-kapsanas-sportisti-sadarbiba-ar-petzl-izcina-otro-vietu-verienigakajas-alpinisma-sacensibas-romanova-kauss

gandra-kapsanas-sportisti-sadarbiba-ar-petzl-izcina-otro-vietu-verienigakajas-alpinisma-sacensibas-romanova-kauss-2

Sacensības norisinājās kvalifikācijas un fināla posmos. Sākotnēji dalībniekiem, iekļaujoties kontrollaikā 1h 20min, bija jāpārvar daudzveidīgas, dažādu grūtības pakāpju distances – gan alpīnisma, gan sporta kāpšanas, gan tehniskā alpīnisma, speleoloģijas un dry-toolinga kategorijās. Tāpat arī šogad dalībniekiem bija iespēja izmēģināt jaunu kāpšanas paveidu – kāpšanu ar Loop Tool instrumentiem. Šis ir kāpšanas veids, kas atvasināts no dry-tooling tehnikas – cirtņa galā nav metāla āķa, bet gan ādas cilpa, kas meistarīgi jāāķē ap aizķerēm, paļaujoties uz to, ka tā nenoslīdēs.

 

Gandra pārstāvētie kāpēji Kaspars un Santa Vilki, kvalifikācijas distances veica kvalitatīvi un īsā laika periodā, kas deva iespēju apsteigt konkurentus, saglabājot līderu pozīcijas. Savukārt Pēteris ar Artūru, otra Petzl/Latvija komanda, kvalifikācijā ierindojās trešajā vietā.

  

gandra-kapsanas-sportisti-sadarbiba-ar-petzl-izcina-otro-vietu-verienigakajas-alpinisma-sacensibas-romanova-kauss-3

gandra-kapsanas-sportisti-sadarbiba-ar-petzl-izcina-otro-vietu-verienigakajas-alpinisma-sacensibas-romanova-kauss-4

Finālā iekļuva spēcīgākās piecas komandas, tostarp arī abas Petzl/Latvia komandas. Kā pēdējā komanda startēja Kaspars un Santa (Vilku ģimene) un pierādīja, ka pēc neilga pārtraukuma sportā abi ir vadošie un ātrākie alpīnismā, kas pārliecinoši dominēja ātrumā spēka distancēs, taču alpīnismā mazākā kļūda tehniskajā izpildījumā dārgi maksā. Šī mazā kļūda dalībniekus ierindoja otrajā vietā.

 

Gala rezultāti:

  • vieta Nauris Hofmanis un Klāvs Ģermanis (Remoss)
  • vieta Kaspars Vilks un Santa Vilka (Petzl/Latvia)
  • vieta Ēriks Usanovs un Inta Ivanova (BJC Daugmale)
  • vieta Artūrs Dombrovskis un Pēteris Meirāns (Petzl/Latvia)

 

 Lepojamies un priecājamies par mūsu sportistu Kaspara, Santas, Artūra un Pētera augstajiem sasniegumiem. Novēlam turpināt sasniegt augstus rezultātus un realizēt izvirzītos mērķus!

Citas ziņas

Sagatavojies velo pavasarim – Polisport jaunumi un papildinājumi jau Gandrs veikalos

07.04.2017
Pavasarī mostas visa dzīvā radībā. Pavasarī mostas arī riteņbraucēja sirds. Tas ir īstais laiks, kad ekipēt sevi un savu uzticamo velobiedru drošai un komfortablai riteņbraukšanas prieku baudīšanai gan vienatnē, gan kopā ar ģimeni. Mēs esam parūpējušies...

Lasīt tālāk

Kā izvēlēties piemērotāko velodraugu

31.03.2017
Velosipēds ir izcils pārvietošanās līdzeklis ikdienā, kas nodrošina maksimālu mobilitāti un ir gan veselīgs, gan dabai draudzīgs. Tas piedāvā vajadzīgo kustību daudzumu un ir izcils sabiedrotais ceļojot, veidojot un uzturot fizisko formu, kā arī iegūstot...

Lasīt tālāk

Pakāpies augstāk un ieraugi pavasari

29.03.2017
Ar pirmajiem siltās saules stariem un skanīgām putnu dziesmām jaunās krāsās uzziedējis arī Gandra klinšu kāpšanas tornis. Arī šogad, agrāk kā citus gadus, Gandra klinšu kāpšanas tornis uzplaucis jaunajai sezonai. Klinšu kāpšanas tornis šogad sagatavojis...

Lasīt tālāk