1. Ziņas
  2. Gandra divu dienu pārgājiens Lubāna skaņas 27. un 28. jūnijā

Gandra divu dienu pārgājiens Lubāna skaņas 27. un 28. jūnijā

Publicēts: 04.06.2015

Vasarai ir sava burvība, kuru mēs varam ne vien redzēt un sajust, bet arī dzirdēt. Šoreiz dosimies divu dienu pārgājienā Latvijas lielākā ezera un pat Eiropas mērogā nozīmīgā putnu ligzdošanas vietā - Lubāna mitrāja apkārtnē, lai redzētu Latgales mazās upītes, sajustu sauli un Lubāna silto ūdeni, kā arī dzirdētu putnu balsis.

gandra-divu-dienu-pargajiens-lubana-skanas-27-un-28-junija

Par vakara īpašo noskaņu Lubāna ezera krastā parūpēsies mūziķis Kārlis Kazāks, kurš, Velomūzikas projekta ietvaros, sniegs neaizmirstamu koncertu pārgājiena dalībniekiem. Ja laika apstākļi būs labvēlīgi, mūziku varēsim baudīt pie teltīm.

Maršruts:

Iespaidīgā Seldžu ozolu audze, Abaines upe, Latvijā lielākais hidrotehnisko būvju komplekss, Latvijas vienīgais iekšzemes zvejnieku ciems, Pasaules mērogā unikālas putnu ligzdošanas vietas, putnu vērošanas torņi, pilskalni, purva laipas.

Maršruta garums: 1. dienā ~22km, 2. dienā ~18km

Pārgājiens kartē: http://ej.uz/lubans

(Laika apstākļu dēļ iespējamas novirzes no plānotā maršruta)

Pārgājiena datums un ilgums: Pārgājiens notiks no 27. jūnija rīta līdz 28. jūnija vakaram.

gandra-divu-dienu-pargajiens-lubana-skanas-27-un-28-junija-3

Sarežģītības pakāpe: Maršruts ir daudzveidīgs, no viegli ejamām takām un ceļiem, līdz grūti izbrienamiem mežiem. ~80% no maršruta ir vieglas pakāpes (medium easy). Maršruts veicams izturīgos un mitruma drošos pārgājienu zābakos.

Transports: Plkst. 08:00 Gandra organizēts transports no tirdzniecības centra Origo Rīgā uz pārgājiena starta punktu, nākamajā dienā plkst. 18:00 no pārgājiena galapunkta atpakaļ uz Rīgu (laiks ceļā aptuveni 2.5h).

Ēšana

Ņemot vērā pārgājiena specifiku, par ēšanu parūpējas katrs pats. Pārgājiena laikā ugunskuru nekursim, to darīsim tikai nakšņošanas vietā. Tā kā maršrutā nebūs pieejami pārtikas veikali, nepieciešamā pārtika jau savlaicīgi jāsagādā pašu spēkiem/ dalībniekiem pašiem. Dzeramo ūdeni būs iespējams saņemt nakšņošanas vietā. Pārgājiena laikā līdzi ieteicams ņemt ~2 litri šķidrumu, maizītes, šokolādi, riekstus, kādu augli.

Nakšņošana

Dalībnieki nakšņos Latgales lauku mājas pagalmā. Katram dalībniekam jāparūpējas par telti, matracīti un guļammaisu kā arī nakšņošanai nepieciešamajām lietām. Lai atvieglotu pārvietošanos, dalībnieku teltis un guļammaisi ar transportu tiks nogādāti nakšņošanas vietā. Tas nozīmē, ka pārgājiena laikā, mugursomā būs jānes tikai pašas nepieciešamākās lietas.

gandra-divu-dienu-pargajiens-lubana-skanas-27-un-28-junija-2

Obligātais: labi un uzticami pārgājienu apavi ar kvalitatīvu, ūdens drošu membrānu, pārgājienu bikses, piemērots krekls un/vai termoveļa, vēja izturīga virsjaka, maiņas zeķes, pretodu līdzeklis, sauļošanās krēms, dzeramais ūdens, pusdienas, telts, matracītis, guļammaiss.

Ieteicamais: trekinga nūjas, ūdensdrošs pārvalks mugursomai, peldkostīms, svilpīte, šokolādes batoniņi un rieksti enerģijai.

Iesakām: nevilkt džinsu bikses, neelpojošu apģērbu, kedas. 

Dalības maksa:

39.00 EUR /pers.

Ja izmanto personīgo transportu, tad 24.00 EUR/pers.

Cenā iekļautas transporta izmaksas, pārgājiena vadītāja pakalpojumi un profesionālas konsultācijas par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu, nakšņošanas vieta, Kārļa Kazāka Velomūzikas koncerts.

NB! Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pārgājienam pieteikties savlaicīgi. Rakstiet vai zvaniet uz zemāk norādītajiem kontaktiem.

Kontaktinformācija:

Tālrunis: 26411079 (pārgājiena vadītājs)

e-pasts: [email protected]

Citas ziņas
izbaudiet-komfortu-pievilcigajas-teva-sandales-gan-pargajienos-gan-ikdienas-gaitas

Izbaudiet komfortu pievilcīgajās Teva sandalēs gan pārgājienos, gan ikdienas gaitās

27.05.2015
Teva ir zīmols no ASV, kas jau kopš 1984. gada, apvienojot funkcionalitāti, komfortu, pievilcīgu, mūsdienīgu un vienlaicīgi tradicionālu dizainu, piedāvā apavus gan ikdienai, gan neaizmirstamiem brīvdabas piedzīvojumiem. Šīs sezonas jaunums – īpaši...

Lasīt tālāk

baudiet-bezkompromisu-kvalitati-izveloties-vaude-inovativa-dizaina-turisma-inventaru-un-apgerbu

Baudiet bezkompromisu kvalitāti, izvēloties Vaude inovatīvā dizaina tūrisma inventāru un apģērbu

14.04.2015
Vaude ir vācu alpīnisma un kalnu tūrisma inventāra ražotājs, kurš var lepoties gan ar sociālu atbildību, gan atbildību pret vidi – labākais cilvēkam un dabai Vaude klāstā atzīmēts ar īpašu Green Shape zīmi, kas garantē izmantoto materiālu ilgmūžību...

Lasīt tālāk

pinguin-viss-nepieciesamais-aktivitatem-briva-daba

Pinguin – viss nepieciešamais aktivitātēm brīvā dabā

30.03.2015
Sākoties aktīvākajai dabas mīļotāju sezonai, Gandrā atrodami lielāki un mazāki jaunumi no Pinguin –dzeršanas sistēmas, tūrisma apģērbs, gāzes degļi un citi dabas mīļotājiem noderīgi produkti. Pinguin ir viena no vecākajām Čehijas tūrisma inventāra...

Lasīt tālāk