1. Ziņas
  2. Gandra divu dienu pārgājiens Lubāna skaņas 27. un 28. jūnijā

Gandra divu dienu pārgājiens Lubāna skaņas 27. un 28. jūnijā

Publicēts: 04.06.2015

Vasarai ir sava burvība, kuru mēs varam ne vien redzēt un sajust, bet arī dzirdēt. Šoreiz dosimies divu dienu pārgājienā Latvijas lielākā ezera un pat Eiropas mērogā nozīmīgā putnu ligzdošanas vietā - Lubāna mitrāja apkārtnē, lai redzētu Latgales mazās upītes, sajustu sauli un Lubāna silto ūdeni, kā arī dzirdētu putnu balsis.

gandra-divu-dienu-pargajiens-lubana-skanas-27-un-28-junija

Par vakara īpašo noskaņu Lubāna ezera krastā parūpēsies mūziķis Kārlis Kazāks, kurš, Velomūzikas projekta ietvaros, sniegs neaizmirstamu koncertu pārgājiena dalībniekiem. Ja laika apstākļi būs labvēlīgi, mūziku varēsim baudīt pie teltīm.

Maršruts:

Iespaidīgā Seldžu ozolu audze, Abaines upe, Latvijā lielākais hidrotehnisko būvju komplekss, Latvijas vienīgais iekšzemes zvejnieku ciems, Pasaules mērogā unikālas putnu ligzdošanas vietas, putnu vērošanas torņi, pilskalni, purva laipas.

Maršruta garums: 1. dienā ~22km, 2. dienā ~18km

Pārgājiens kartē: http://ej.uz/lubans

(Laika apstākļu dēļ iespējamas novirzes no plānotā maršruta)

Pārgājiena datums un ilgums: Pārgājiens notiks no 27. jūnija rīta līdz 28. jūnija vakaram.

gandra-divu-dienu-pargajiens-lubana-skanas-27-un-28-junija-3

Sarežģītības pakāpe: Maršruts ir daudzveidīgs, no viegli ejamām takām un ceļiem, līdz grūti izbrienamiem mežiem. ~80% no maršruta ir vieglas pakāpes (medium easy). Maršruts veicams izturīgos un mitruma drošos pārgājienu zābakos.

Transports: Plkst. 08:00 Gandra organizēts transports no tirdzniecības centra Origo Rīgā uz pārgājiena starta punktu, nākamajā dienā plkst. 18:00 no pārgājiena galapunkta atpakaļ uz Rīgu (laiks ceļā aptuveni 2.5h).

Ēšana

Ņemot vērā pārgājiena specifiku, par ēšanu parūpējas katrs pats. Pārgājiena laikā ugunskuru nekursim, to darīsim tikai nakšņošanas vietā. Tā kā maršrutā nebūs pieejami pārtikas veikali, nepieciešamā pārtika jau savlaicīgi jāsagādā pašu spēkiem/ dalībniekiem pašiem. Dzeramo ūdeni būs iespējams saņemt nakšņošanas vietā. Pārgājiena laikā līdzi ieteicams ņemt ~2 litri šķidrumu, maizītes, šokolādi, riekstus, kādu augli.

Nakšņošana

Dalībnieki nakšņos Latgales lauku mājas pagalmā. Katram dalībniekam jāparūpējas par telti, matracīti un guļammaisu kā arī nakšņošanai nepieciešamajām lietām. Lai atvieglotu pārvietošanos, dalībnieku teltis un guļammaisi ar transportu tiks nogādāti nakšņošanas vietā. Tas nozīmē, ka pārgājiena laikā, mugursomā būs jānes tikai pašas nepieciešamākās lietas.

gandra-divu-dienu-pargajiens-lubana-skanas-27-un-28-junija-2

Obligātais: labi un uzticami pārgājienu apavi ar kvalitatīvu, ūdens drošu membrānu, pārgājienu bikses, piemērots krekls un/vai termoveļa, vēja izturīga virsjaka, maiņas zeķes, pretodu līdzeklis, sauļošanās krēms, dzeramais ūdens, pusdienas, telts, matracītis, guļammaiss.

Ieteicamais: trekinga nūjas, ūdensdrošs pārvalks mugursomai, peldkostīms, svilpīte, šokolādes batoniņi un rieksti enerģijai.

Iesakām: nevilkt džinsu bikses, neelpojošu apģērbu, kedas. 

Dalības maksa:

39.00 EUR /pers.

Ja izmanto personīgo transportu, tad 24.00 EUR/pers.

Cenā iekļautas transporta izmaksas, pārgājiena vadītāja pakalpojumi un profesionālas konsultācijas par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu, nakšņošanas vieta, Kārļa Kazāka Velomūzikas koncerts.

NB! Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pārgājienam pieteikties savlaicīgi. Rakstiet vai zvaniet uz zemāk norādītajiem kontaktiem.

Kontaktinformācija:

Tālrunis: 26411079 (pārgājiena vadītājs)

e-pasts: pargajiens@gandrs.lv

Citas ziņas

Gandra atbalstītie kāpēji Santa Grigorjeva un Kaspars Vilks izcīna 1. vietu Latvijas atklātajā čempionātā

12.06.2015
image-30980: Ir noslēdzies Latvijas atklātais čempionāts - Zelmas Bej-Mamikonjanas kausa izcīņa alpīnisma tehnikā 2015. Sacensības norisinājās no 5.-7. jūnijam. Latvijas pirmās alpīnistes Zelmas Bej-Mamikonjanas vārdu šīs alpīnisma sacensības nes jau...

Lasīt tālāk

Gandrs-Merida komanda gan ar panākumiem, gan starpgadījumiem aizvadījusi velo seriālu Vivus MTB un Baloži pēdējos posmus

01.06.2015
image-30871: 23. maijā norisinājās Baložu velokrosa 3. posms, ar labiem panākumiem tajā startēja arī Gandrs-Merida komandas pārstāvji: V-21 grupā 1.vieta Krišjānim Jansonam-Ratinikam, S-35 grupā 1.vieta Marinai Barzilovai, V-35 grupā otrā vieta Edgaram...

Lasīt tālāk

Polisport – augstvērtīgi velosipēdu piederumi drošībai un komfortam

25.06.2015
image-30800: Polisport ir augstvērtīgi velosipēdu piederumi drošībai, komfortam un labsajūtai - dubļusargi, aizsargķiveres un bērnu sēdeklīši. Polisport starptautiskajā tirgū darbojas jau kopš tālā 1978. gada, kompānijas panākumi ir balstīti uz vairākiem...

Lasīt tālāk