1. Ziņas
  2. Aizvadīta Gandra Ziemas ekspedīcija – 3dienas, 60km un nakšņošana āra apstākļos

Aizvadīta Gandra Ziemas ekspedīcija – 3dienas, 60km un nakšņošana āra apstākļos

Publicēts: 17.02.2015

aizvadita-verieniga-ziemas-ekspedicija-3dienas-60km-un-naksnosana-ara-apstaklos-2 

Aizvadītajā nedēļas nogalē no 13. līdz 15.februārim aktīvās atpūtas uzņēmums Gandrs sadarbībā ar pazīstamo zviedru tūrisma zīmolu Fjällräven aicināja uz vēl nebijuša formāta piedzīvojumu sacensībām vienā no gleznainākajām Latvijas teritorijām - Vecpiebalgas apkaimē. 

Sacensību maršruts veda pa neskartiem Latvijas apvidiem, bieziem mežiem, stāviem pakalniem un piesnigušiem ceļiem. Ziemas ekspedīcijas dalībnieki startēja 2 cilvēku komandās un 3 dienās veica aptuveni 60 km garu distanci - ikdienas patstāvīgi plānojot un izvēloties labākos ceļus iešanai, risinot prāta uzdevumus un veicot fiziskus pārbaudījumus, lai savas zināšanas un prasmes parādītu šādās, ar dabu saistītās, kategorijās: meži, ūdeņi, kalni un dzīvās radības. Katrai komandai tika piešķirts GPS raidītājs, komandu izvēlētos maršrutus un virzību variet aplūkot www.mansgps.lv


aizvadita-verieniga-ziemas-ekspedicija-3dienas-60km-un-naksnosana-ara-apstaklos-6

Ekspedīcijas dalībnieki nakšņoja āra apstākļos, paši iekārtojot savu naktsmītni - sniegā tika ierīkotas gan teltis, gan atvērta tipa nojumes. Laikapstākļi turējās -1 līdz -8 grādu robežās, bija gan ledus, gan sērsna, gan spēcīgs ziemeļvējš un iespaidīgi saulrieti, ļaujot dalībniekiem izjust ziemu visā tās krāšņumā.

Sacensības uzsāka 36 komandas. Neskatoties uz salu, mitrām kājām, tulznām, novirzīšanos no maršruta un fizisku spēku izsīkumu, finišu godam sasniedza 31 komanda. Šīs nebija ātruma sacensības, šis bija gājiens pēc dabas varenuma, un ziemas ekspedīcijas uzvarētāju titulu ieguva izturīgākie, saliedētākie un dabu izprast spējīgākie dalībnieki Māris Sumčenko un Mārtiņš Lācis, saņemot ekspedīcijas galveno balvu - ceļojumu uz leģendāro 5 dienu Karaļa takas gājienu Fjällräven  Classic Zviedrijā, kā arī Fjällräven tūrisma ekipējumu.

aizvadita-verieniga-ziemas-ekspedicija-3dienas-60km-un-naksnosana-ara-apstaklos-8 

Piedzīvojuma finišs norisinājās vienā no skaistākajām pilīm Latvijā – Cesvaines pilī, ļaujot komandām atgūt spēkus un atskatīties uz piedzīvoto. Ekspedīcijas dalībnieku acīs bija jaušams aizvadīto dienu nogurums, taču smaidi, saliedētība un labestība, kas virmoja visapkārt, pildīja ikvienu ar prieku par ceļā piedzīvoto, izjusto un pieredzēto.

Dalībnieki par piedzīvoto - Māris: „Gājiens bija super. Paldies par organizēšanu. Paldies par ziemu un smaidiem visapkārt. Paldies dabiņai!”. Varis: „Paldies visiem par foršo kompāniju - tulznas pazudīs, bet lieliskas atmiņas paliks!”. Līva: „Paldies, jums, mīļie draugi par iespēju elpot, just un būt! Par tik foršu piedzīvojumu un tik pozitīviem cilvēkiem! Esmu sajūsmā!”.  Ļuba: „Visai patīkama pēcgarša un, protams, atsevišķs paldies par finiša vietu Cesvaines pilī. Jau sen bija doma uz šejieni atbraukt. Atbraukt nav sanācis, bet atnākt gan!”

aizvadita-verieniga-ziemas-ekspedicija-3dienas-60km-un-naksnosana-ara-apstaklos-4

Ekspedīcijas bilžu stāstu aplūkojiet šeit.

Visas Ziemas ekspedīcijas laikā uzņemtās bildes pieejamas šeit. /Foto: Māris Zaķis/

Rezultātu kopvērtējuma tabula ir šeit.

Rezultāti katrā no četrām kategorijām – ūdens, kalni, dzīvā daba un mežs – atrodami šeit.

Organizatori vēlas pateikties visiem dalībniekiem par drosmi, izturību un priekpilnām emocijām, kas valdīja visu šo trīs dienu garumā, un novēl neapstāties un turpināt meklēt arvien jaunus izaicinājumus, atklājot un piedzīvojot dabas varenību.

Ekspedīcijas oficiālais mediju partneris ir Delfi. Garšīgai un pilnvērtīgai maltītei nepieciešamo ekspedīcijas laikā nodrošināja gaļas pārstrādes uzņēmums Nākotne.  Savukārt, par viesmīlīgu uzņemšanu nakšņošanas vietā rūpējās Vanagkalns - brīvdienu vieta kustīgam dzīvesveidam. 

Citas ziņas

Pieaug ziemā uz darbu ar divriteni braucošo skaits

20.02.2015
Latvijas Riteņbraucēju apvienība šī gada oficiālajā "Bike To Work" dienā rīkoja ikgadējo uz darbu ar divriteni braucošo Rīgas iedzīvotāju skaitīšanu. Kā vēsta dati, ziemā ikdienas riteņbraucēju skaits pieaudzis par aptuveni 10%, salīdzinot ar 2014. gada...

Lasīt tālāk

gandra-piedzivojumu-sacensibu-komanda-izcina-pirmo-vietu-sacensibas-mamutu-medibas

Gandra piedzīvojumu sacensību komanda izcīna pirmo vietu sacensībās - Mamutu Medības

12.02.2015
  Pagājušajā nedēļā jau 13to reizi norisinājās organizācijas Jaunie Vanagi rīkotās sacensības Mamutu medības, arī Gandra komanda devās trasē, lai aizstāvētu pagājušajā gadā izcīnīto titulu. Šogad tika palielināts sacensību kontrolpunktu skaits, tādējādi...

Lasīt tālāk

stokholma-no-cita-skatupunkta-tallink-velokruiza-no-14lidz-16maijam

Stokholma no cita skatupunkta Tallink Velokruīzā no 14.līdz 16.maijam

17.02.2015
Vēlaties redzēt citādu Stokholmu un lieliski pavadīt laiku kopā ar velosporta, aktīvās atpūtas un veselīga dzīvesveida piekritējiem? Tad Tallink Velokruīzs ir domāts tieši Jums. Tallink Velokruīza laikā Jūs sagaida dažādi Gandra radīti pārsteigumi un...

Lasīt tālāk