1. Ziņas
  2. Aizvadīta Gandra Ziemas ekspedīcija – 3dienas, 60km un nakšņošana āra apstākļos

Aizvadīta Gandra Ziemas ekspedīcija – 3dienas, 60km un nakšņošana āra apstākļos

Publicēts: 17.02.2015

aizvadita-verieniga-ziemas-ekspedicija-3dienas-60km-un-naksnosana-ara-apstaklos-2 

Aizvadītajā nedēļas nogalē no 13. līdz 15.februārim aktīvās atpūtas uzņēmums Gandrs sadarbībā ar pazīstamo zviedru tūrisma zīmolu Fjällräven aicināja uz vēl nebijuša formāta piedzīvojumu sacensībām vienā no gleznainākajām Latvijas teritorijām - Vecpiebalgas apkaimē. 

Sacensību maršruts veda pa neskartiem Latvijas apvidiem, bieziem mežiem, stāviem pakalniem un piesnigušiem ceļiem. Ziemas ekspedīcijas dalībnieki startēja 2 cilvēku komandās un 3 dienās veica aptuveni 60 km garu distanci - ikdienas patstāvīgi plānojot un izvēloties labākos ceļus iešanai, risinot prāta uzdevumus un veicot fiziskus pārbaudījumus, lai savas zināšanas un prasmes parādītu šādās, ar dabu saistītās, kategorijās: meži, ūdeņi, kalni un dzīvās radības. Katrai komandai tika piešķirts GPS raidītājs, komandu izvēlētos maršrutus un virzību variet aplūkot www.mansgps.lv


aizvadita-verieniga-ziemas-ekspedicija-3dienas-60km-un-naksnosana-ara-apstaklos-6

Ekspedīcijas dalībnieki nakšņoja āra apstākļos, paši iekārtojot savu naktsmītni - sniegā tika ierīkotas gan teltis, gan atvērta tipa nojumes. Laikapstākļi turējās -1 līdz -8 grādu robežās, bija gan ledus, gan sērsna, gan spēcīgs ziemeļvējš un iespaidīgi saulrieti, ļaujot dalībniekiem izjust ziemu visā tās krāšņumā.

Sacensības uzsāka 36 komandas. Neskatoties uz salu, mitrām kājām, tulznām, novirzīšanos no maršruta un fizisku spēku izsīkumu, finišu godam sasniedza 31 komanda. Šīs nebija ātruma sacensības, šis bija gājiens pēc dabas varenuma, un ziemas ekspedīcijas uzvarētāju titulu ieguva izturīgākie, saliedētākie un dabu izprast spējīgākie dalībnieki Māris Sumčenko un Mārtiņš Lācis, saņemot ekspedīcijas galveno balvu - ceļojumu uz leģendāro 5 dienu Karaļa takas gājienu Fjällräven  Classic Zviedrijā, kā arī Fjällräven tūrisma ekipējumu.

aizvadita-verieniga-ziemas-ekspedicija-3dienas-60km-un-naksnosana-ara-apstaklos-8 

Piedzīvojuma finišs norisinājās vienā no skaistākajām pilīm Latvijā – Cesvaines pilī, ļaujot komandām atgūt spēkus un atskatīties uz piedzīvoto. Ekspedīcijas dalībnieku acīs bija jaušams aizvadīto dienu nogurums, taču smaidi, saliedētība un labestība, kas virmoja visapkārt, pildīja ikvienu ar prieku par ceļā piedzīvoto, izjusto un pieredzēto.

Dalībnieki par piedzīvoto - Māris: „Gājiens bija super. Paldies par organizēšanu. Paldies par ziemu un smaidiem visapkārt. Paldies dabiņai!”. Varis: „Paldies visiem par foršo kompāniju - tulznas pazudīs, bet lieliskas atmiņas paliks!”. Līva: „Paldies, jums, mīļie draugi par iespēju elpot, just un būt! Par tik foršu piedzīvojumu un tik pozitīviem cilvēkiem! Esmu sajūsmā!”.  Ļuba: „Visai patīkama pēcgarša un, protams, atsevišķs paldies par finiša vietu Cesvaines pilī. Jau sen bija doma uz šejieni atbraukt. Atbraukt nav sanācis, bet atnākt gan!”

aizvadita-verieniga-ziemas-ekspedicija-3dienas-60km-un-naksnosana-ara-apstaklos-4

Ekspedīcijas bilžu stāstu aplūkojiet šeit.

Visas Ziemas ekspedīcijas laikā uzņemtās bildes pieejamas šeit. /Foto: Māris Zaķis/

Rezultātu kopvērtējuma tabula ir šeit.

Rezultāti katrā no četrām kategorijām – ūdens, kalni, dzīvā daba un mežs – atrodami šeit.

Organizatori vēlas pateikties visiem dalībniekiem par drosmi, izturību un priekpilnām emocijām, kas valdīja visu šo trīs dienu garumā, un novēl neapstāties un turpināt meklēt arvien jaunus izaicinājumus, atklājot un piedzīvojot dabas varenību.

Ekspedīcijas oficiālais mediju partneris ir Delfi. Garšīgai un pilnvērtīgai maltītei nepieciešamo ekspedīcijas laikā nodrošināja gaļas pārstrādes uzņēmums Nākotne.  Savukārt, par viesmīlīgu uzņemšanu nakšņošanas vietā rūpējās Vanagkalns - brīvdienu vieta kustīgam dzīvesveidam. 

Citas ziņas
esbit-trauki-un-galda-piederumi-edieniem-dzerieniem-un-gatavosanai-noderes-aktivai-atputai-daba

Esbit trauki un galda piederumi ēdieniem, dzērieniem un gatavošanai noderēs aktīvai atpūtai dabā

10.02.2015
Vācu ražotājs Esbit ir sevi pierādījis daudzu gadu garumā, spēlējot nozīmīgu lomu brīvdabas aktivitāšu tirgū jau kopš pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem. Esbit inovatīvie un tajā pašā laikā vienkāršie, lietotājam draudzīgie produkti nodrošinās...

Lasīt tālāk

alpina-sports-ziemas-sporta-veidu-brilles-funkcionalas-un-gaumigas

Alpina sports ziemas sporta veidu brilles – funkcionālas un gaumīgas

23.01.2015
ALPINA SPORTS ir viens no vadošajiem ziemas sporta ķiveru un briļļu ražotājiem pasaules tirgū. Uzņēmums aizsācis darbību 1980.gadā Bavārijā, Vācijā un veiksmīgi darbojas nu jau vairāk nekā 30 gadus, eksportējot produkciju uz vairāk nekā 35 valstīm visā...

Lasīt tālāk

northwave-snovborda-zabaki-atziti-par-vieniem-no-ertakajiem-pasaules-tirgu

Northwave snovborda zābaki atzīti par vieniem no ērtākajiem pasaules tirgū

15.01.2015
Northwave ir spēcīgs un kvalitatīvs itāļu zīmols – snovborda zābaku ražotājs, kas radījis visus priekšnosacījumus, lai braucējs uz kalna varētu radīt perfektu saskaņu ar sniegu. Viss, ko Northwave dara – dizains, tehnoloģiju inovācijas, produktu konstrukcija...

Lasīt tālāk