1. Ziņas
  2. Sāks filmēt iedvesmojošu stāstu par latviešu sportistu Amerikā

Sāks filmēt iedvesmojošu stāstu par latviešu sportistu Amerikā

Publicēts: 18.09.2014

Dokumentālā filma “A to B Rollerski” būs stāsts par ambiciozu un apbrīnojamu 4200 jūdzes garu ceļojumu ar skrituļslēpēm no Arktikas līdz Meksikai 90 dienās, ko 1988. gadā veica latviešu sportists Raimonds Dombrovskis.

saks-filmet-iedvesmojosu-stastu-par-latviesu-sportistu-amerika

Toreiz piedzīvojumā Dombrovski vadīja divi visnotaļ nopietni mērķi: popularizēt tobrīd ne pārāk zināmo biatlonu un pastāstīt pasaulei par Latviju un latviešiem. Pat startējot ASV biatlona izlases sastāvā, Raimonds vienmēr pamanījās sevi „padarīt” par latvieti, piemēram, uz šautenes uzrakstot „latvietis”, bet, saņemot ASV pilsoņa pasi, viņš neļāva tajā ierakstīt, ka dzimis PSRS, bet gan Latvijā, valstī, kas tolaik it kā nemaz neeksistēja.

9.septembrī producentu grupa Look at Riga sadarbībā ar radošo apvienību Moodwork devusies uz ASV, lai kopīgi ar filmas galveno varoni Raimondu Dombrovski vēlreiz izdzīvotu šo pašu piedzīvojumu, apmeklējot tās pašas vietas, atklātu atšķirības un līdzības cilvēkos, vietās un notikumos 26 gadu šķērsgriezumā.

Jāatzīmē, ka augustā filmēšanas komandai pievienojies operators Matīss Spaile, kurš ikdienā sevi apliecina VFS Films, bet dotajā mirklī ir motivēts atrast īstos paņēmienus, lai veiksmīgi spētu vizuāli parādīt Raimonda piedzīvojumus Ziemeļamerikā. “Pats esmu bijis vairākkārtējais Latvijas čempions biatlonā un pārstāvējis Latviju Pasaules čempionātos junioriem. Līdz ar to skrituļslēpošana un garās stundas treniņos man ir labi pazīstamas. Sajūtas un domas, kādas rodas šādos braucienos, centīšos parādīt pēc iespējas labāk, lai cilvēki spētu sajust skrituļslēpošanas burvību. Paralēli tam ar nepacietību gaidu iespēju izdzīvot stāstus un notikumus, kuri mūs gaida nu jau okeāna otrā pusē,” tā Matīss.

Filmēšanas darbi ASV norisināsies no š.g. 11. septembra līdz 15. oktobrim. Uzfilmētais materiāls būs kā papildinājums 1988. gada piedzīvojumam, no kura saglabājušās apmēram 20 stundas video materiāla, kas veidos filmas pamatus.

Filmu plānots nodot skatītāju vērtējumam 2015.gada maijā.

„A to B Rollerski” projekts ir pieteikts starptautiskās finansēšanas vietnē Kickstarter, kur, sākot ar 9. septembri, 30 dienas būs iespējams iesaistīties projektā, ziedojot līdzekļus filmas tapšanai, pretī saņemot dažāda veida pateicības.

Kā vienu no Kickstarter pateicībām filmas veidotāji piedāvā unikālu iespēju pievienoties filmēšanas grupai kādā no vēsturiskā ceļojuma posmiem Ziemeļamerikā vai Kanādā, satikt Raimondu un filmas veidotājus, sagādāt sev neaizmirstamu piedzīvojumu, kļūstot par daļu no komandas, un, iespējams, nokļūt filmas “A to B Rollerski” kadros.

Atbalsti Raimondu šeit. 

Citas ziņas
izvelieties-piemerotus-dublusargus-un-parvietojieties-ar-velosipedu-erti-gada-mitraja-laika

Izvēlieties piemērotus dubļusargus un pārvietojieties ar velosipēdu ērti gada mitrajā laikā

30.09.2014
Velosipēdu dubļusargi ir svarīgs velo piederums mitrā laikā. Pārsvarā tie tiek veidoti no plastikāta. Dubļusargus var iedalīt divās kategorijās: ātri uzstādāmi / noņemami - galvenokārt kalnu velosipēdiem un paredzēti, lai samazinātu iespēju sasmērēt apģērbu...

Lasīt tālāk

izteiksmigums-un-funkcionalitate-lafuma-preces-brivdabas-aktivitasu-milotajiem

Izteiksmīgums un funkcionalitāte – Lafuma preces brīvdabas aktivitāšu mīļotājiem

04.08.2014
Gandra plaukti papildināti ar Lafuma piedzīvojumu sporta apģērbu un apaviem, kā arī plašu tūrisma inventāra klāstu. APĢĒRBS UN APAVI Pārvietojoties pa meža trasēm, lieti noderēs ļoti reaģētspējīgie, komfortablie un vieglie multisporta Speedtrail apavi...

Lasīt tālāk

padomi-ka-izveleties-piemerotus-apavus-pargajieniem-trekingam-klinsu-kapsanai-un-alpinismam

Padomi – kā izvēlēties piemērotus apavus pārgājieniem, trekingam, klinšu kāpšanai un alpīnismam

08.07.2014
Kādi apavi atbilst jūsu iecerēm? Pērkot apavus, visbiežāk uzdotais pircēju jautājums ir: ‘’Kuri ir man piemērotākie zābaki?’’ Šis nav viennozīmīgs jautājums, jo to ietekmē daudzi dažādi faktori. Kādam mērķim jūs apavus izvēlaties? Ir ražotāji, kas...

Lasīt tālāk