1. Ziņas
  2. Piedzīvojumu sporta komanda Gandrs Poligrāfija izcīna 1.vietu xRace 4.posmā Rīgā

Piedzīvojumu sporta komanda Gandrs Poligrāfija izcīna 1.vietu xRace 4.posmā Rīgā

Publicēts: 25.08.2014

Rīgas svētku ietvaros jau piekto reizi Rīgā notika xRace sacensību ceturtais posms. Šogad pēc pavisam jauna principa, dodot startu trijos pēcpusdienā un ievelkot dalībniekus uz finišu vakarā tieši pašā Rīgas sirdī, kas padarīja posmu ļoti pilsētniecisku un ļoti ātru.

piedzivojumu-sporta-komanda-gandrs-poligrafija-izcina-1vietu-xrace-4posma-riga

Gandrs komandai (mix grupā ar Daci un abiem Jāņiem) gadījās pa mazām kļūdiņām gan pirmajā velo posmā, gan kāju-peldēšanas posmā, kas maksāja minūtes 10-15, bet ar veiksmīgu velo posmu apkārt Spilves lidostai atkal izdevās "pievilkt" klāt tā brīža mix komandu līderiem - B3, Briksnim un igauņiem. Tomēr spraigā dzīšanās pakaļ konkurentiem sagādāja jaunas nepatikšanas - mazliet pirms vanšu tilta sanāca kritiens, un Dace pārsita riepu pret Jāņa Blanka zobratu. Aizķeršanās un stress lika kļūdīties, ieejot nākamajā posmā, un netika pamanīta aizliegtā teritorija. Šoreiz trešā vieta grupā, tomēr par noteikumu pārkāpumu piešķirtais sods lika komandai noslīdēt zemāk vēl par pāris pozīcijām un rezultātā 10. vieta (5. vieta mix komandu konkurencē).

piedzivojumu-sporta-komanda-gandrs-poligrafija-izcina-1vietu-xrace-4posma-riga-2

Nedaudz līdzīgs scenārijs arī Gandrs Poligrāfija puišiem, kuriem tomēr veiksme un apdomība trasē ļāva sasniegt pavisam citu rezultātu.

Puiši pēc pirmā īsā orientēšanās posma Imantas mežā nepamanīja velo līnijas saderību ar orientēšanās karti un, vēloties ātrumā veikt kādu viltīgu manevru, zaudēja 10 minūtes, meklējot pirmo velo posma punktu, tādējādi atkrītot uz 26 vietu sporta klasē. Tomēr ātri sarēķinot vajadzīgo punktu skaitu un izskrienot orientēšanās posmu pie Vārnukroga, nākamā velo posma vidū puiši panāk konkurentus - Ebike, ABC un ACB komandas. Komanda šķērso vēl vienu šoseju un sasniedz Beberbeķu ezera orientēšanās posmu negaisā un krusā, kur dodas

piedzivojumu-sporta-komanda-gandrs-poligrafija-izcina-1vietu-xrace-4posma-riga-3

peld/orient posmā nedaudz aiz abiem konkurentiem. Mežā tiek pamanīta komanda B3 (kas šo starpfinišu sasniedza kā pirmie) un Isostar (kuri iepriekš nekur netika redzēti un tika pieņemts, ka viņi ir jau krietni priekšā). Gandrs-Poligrāfija cenšas noturēt spraigu tempu, lai panāktu tuvākos konkurentus, tas izdodas veiksmīgi – uz velo tiek kāpts kopā ar ABC puišiem un pie pirmā velo posma pretī brauc Ebike, kas nozīmē, ka kāju posmā izdevies viņus apsteigt. Te seko tehniskās ķibeles laiks, un Gatim riepa izlaiž gaisu. Kamēr pa dubļiem tiek mainīta riepa, garām pasteidzas gan ABC, gan Ebike komandas. Gandrs-Poligrāfija komandas puiši kāpj uz velo pēc 10 minūtēm – vienlaicīgi ar ACB puišiem. Vēl jāpaņem viens KP, pie kura tiek sastapta komanda B3, abas komandas vienlaicīgi dodas atpakaļ pilsētā uz mazo spec-punktu, izbrauc velo leģendu un nonāk vecpilsētā.

piedzivojumu-sporta-komanda-gandrs-poligrafija-izcina-1vietu-xrace-4posma-riga-5

 Rēbuss puišiem liek pamežģīt galva, starpfinišā tiek pavadīts salīdzinoši ilgs laiks, pēcāk tiek veikts laivu posms un pēdējais kāju skrējiens caur pārpildīto Doma laukumu, Gandrs-Poligrāfija komanda finišē kā ceturtā komanda (aiz Isostar, Ebike un ABC). Nolasot rezultātus, tiek paziņots, ka kļūdas trasē pieļāvušas gan Isostar, gan ABC komanda, kas nodrošina otro vietu posmā, bet trīs dienas vēlāk, uzzinot galējos rezultāts, kļūst skaidrs, ka Gandrs-Poligrāfija komanda ir kļuvusi arī par šo sacensību uzvarētājiem (Ebike komandai tiek piešķirts sods par aizliegtās teritorijas šķērsošanu).

Komandas kapteinis Uldis Žimants par uzvaru: „Šis ir jocīgs veids, kā uzvarēt, tomēr jau pagājušajā gadā iemācījāmies, ka pārlasīt un pārrēķināt uzdevumus atmaksājas.

piedzivojumu-sporta-komanda-gandrs-poligrafija-izcina-1vietu-xrace-4posma-riga-6

 Jāpiebilst, ka šoreiz ar uzviju! Pēc Rīgas posma negaidīti esam izvirzījušies sporta klases kopvērtējuma galvgalī un gatavojamies spraigam noslēguma posmam Ērgļos.”

Citas ziņas

Gandra kāpšanas tornis izaicina ar jauniem maršrutiem

25.08.2014
image-27442: Vasara šogad pārsteidza gan ar karstām dienām, gan nokrišņu bagātību, kas ļāva mest jaunus izaicinājumus arī Gandra kāpšanas tornim. Šobrīd uz Gandra kāpšanas torņa ir pieejami vairāki jauni, krāsaini un tehniski daudzveidīgi maršruti...

Lasīt tālāk

Apsteidz slāpes ar Contigo!

20.08.2014
image-27414: Contigo – ražotājs, kas piedāvā 100% pret noplūdēm drošas un hermētiski noslēgtas pudeles un termokrūzes – izcilas kvalitātes produktus, kas ietver gan novatoriskas tehnoloģijas, gan rūpes par vidi. Contigo produktiem, pateicoties to izskatam...

Lasīt tālāk

50 Continental riepu pāru izlozes rezultāti

18.08.2014
Paldies visiem, kas piedalījās Gandra organizētajā 50 Continental riepu pāru izspēles konkursā sociālajos tīklos facebook un draugiem.lv. Skatieties izlozes norisi: Zemāk ir publicēts 50 Continental Grand Sport Race 700x25C šosejas velosipēdu riepu...

Lasīt tālāk