1. Ziņas
  2. Piedzīvojumu sacensību komanda Gandrs poligrāfija 1. kopvērtējumā pēc trim aizvadītiem Triatel xRace posmiem

Piedzīvojumu sacensību komanda Gandrs poligrāfija 1. kopvērtējumā pēc trim aizvadītiem Triatel xRace posmiem

Publicēts: 11.07.2013

komanda-gandrs-poligrafija-1-kopvertejuma-pec-trim-aizvaditiem-triatel-xrace-posmiem-lasi-komandas-kapteina-ulda-stastu-2

Komandas kapteinis Uldis Žimants stāsta par piedzīvoto Ventspilī, Triatel xRace 3.posmā. Sestdienas vakarā atgriezāmies Ventspilī, kur pirms nedēļas viesojāmies pa ceļam uz orientēšanās festivālu Kāpa 2013. Neskatoties uz to, ka netālu pieredzētas divas orientēšanās sacīkstes, kā arī pagājušā gada Līdzsvara posms, īpašas cerības uz pazīstama apvidus apmeklēšanu nebija.

Kā jau šosezon ierasts, sacīkstes sākās ar masu startu – kāju posms pilsētvidē ar papildus uzdevumu. Bez foto-orientēšanās, kas mums parasti labi padodas, tomēr arī šoreiz pirmo posmu veicam visātrāk un, izbraucot no sacensību centra, redzam konkurentus skrienam uz velo parku.

Kartes leģendas posms nedaudz sajauc prātu, un pirmo punktu sākam meklēt priekšlaicīgi, tomēr kopā ar no muguras sekojošu MySport komandu ātri labojam kļūmi un tālāk visai raiti nokļūstam līdz otrajam kāju posmam. Saplānojam distanci un dodamies mežā pretēji iebraukšanas virzienam un redzam konkurentus (Isostar, Montāžnieks-D) traucoties uz starpfinišu. Diemžēl pie otrā KP (KP80) pieļaujam kļūdu - palaižam garām konkurentus, kurus noķeram pa ceļam uz nākamo punktu un pārējo posma distanci veicam kopīgi (precīzāk – sekojam Isostar J). 

komanda-gandrs-poligrafija-1-kopvertejuma-pec-trim-aizvaditiem-triatel-xrace-posmiem-lasi-komandas-kapteina-ulda-stastu-3

Nedaudz kļūdāmies ar ceļa izvēli, izbraucot no SF, tādēļ uz lielceļa iznākam tieši aiz Ebike, kas bija pāris minūtes aiz mums, kamēr M-D un Iso ir jau kādu gabaliņu priekšā. Nākamo posmu katrs ir izplānojis un sapratis savādāk, bet atkal tiekamies ar visiem pie 7. punkta, kas dabā nav atrodams. No turienes arī kopīgi apmeklējam pēdējo punktu un dodamies uz laivu posmu.

Arī šeit viens punkts iztrūkst, kas liek dažiem (ieskaitot mūs) zaudēt vairāk laika, tomēr no ūdens visi iznāk apmēram vienlaicīgi. Starpfinišā neuzturamies ilgi un aizbraucam velo posmā kā pirmie, tomēr pēc laika saprotam, ka īsti neesam pareizi izplānojuši un jāizdomā dalīšanās stratēģija. Aizsūtam Ati vienā virzienā un divatā izbraucam 4. -7. punktu, tomēr pieļaujam nelielu kļūdu starpfiniša meklējumos un ieejam posmā kā otrie.

Posmu veicam precīzi, bet lēni, tādēļ Ebike ir aizbēguši jau krietni uz priekšu, bet apmēram 10 minūtes aiz mums sekojošie Iso un M-D ir krietni pietuvojušies. Pirmos satiekam jau pirmajā velo posma punktā un uz purva kāju posmu tālāk minamies kopā.

komanda-gandrs-poligrafija-1-kopvertejuma-pec-trim-aizvaditiem-triatel-xrace-posmiem-lasi-komandas-kapteina-ulda-stastu-4

Purva posmā ‘beidzot’ sagaidām savu lielo kļūdu: sadalījušies, lai paņemtu punktus ar 2 un 1 atzīmi un satiktos pie KP98 (ar trim atzīmēm), vienlaicīgi pazaudējamies mazajā aerofoto kartē un satiekamies uz ceļa netālu no KP 15 minūtes vēlāk. Skaidrs, ka kļūda maksās dārgi un pametot starpfinišu vairs nav redzami nedz Iso, nedz M-D velosipēdi.

Velo posmam veltām visu enerģiju, ierodamies uz pēdējo kāju posmu un operatīvi sazīmējam punktus kartē. Distance ir īsa, un jau kļuvis gaišs, tādēļ cenšamies izskriet pēc iespējas ātrāk un par pārsteigumu pašiem, atgriežoties starpfinišā, tepat pamanām arī Montāžnieka puišus. Ātri lecam uz velosipēdiem un dodamies velo leģendas posmā, tomēr noķert konkurentus neizdodas. Jau pie vilciena pārbrauktuves mūs aizkavē vilciena ‘stumdīšanās’ un pazaudējam ātrumu.

komanda-gandrs-poligrafija-1-kopvertejuma-pec-trim-aizvaditiem-triatel-xrace-posmiem-lasi-komandas-kapteina-ulda-stastu-5

Pie trešā krustojuma arī leģendas attālumi konfliktē ar GPS nolasāmo distanci, kas izraisa diskusijas vairāku minūšu garumā par uzticamāko ierīci. Šīs minūtes arī pietrūkst, jo M-D vēlreiz redzam tikai pie kāpšanas uzdevuma, kuru viņi jau pabeidz, kad mēs piebraucam. Izpildām uzdevumu ar diviem kāpieniem un dodamies uz finišu. Šoreiz sodu nevienam nav, tādēļ paliekam nepilnu četru minūšu attālumā no pjedestāla.

Atkal jau lasīšanas dēļ zaudēts laiks, lai gan šoreiz apraksts mulsināja vismaz pusi komandu, tomēr šajā posmā tika turēts visai iespaidīgs temps, un līderiem izdevās izvairīties no lielām kļūdām.

Lai gan pēc 3 posmiem esam kļuvuši par seriāla līderiem kopvērtējumā, saprotam, ka rezultātā cīņa par trijnieku būs sīva un godalgas izšķirsies tikai pēdējā posmā. Vēl jācīnās.

Paldies mūsu atbalstītājiem: Gandrs, Gandrs poligrāfija, Lūzumpunkts un Dion.  

Citas ziņas
izmanto-aquapac-udensdrosos-iepakojumus-un-traucies-pa-lietainam-meza-trasem-vai-laivo-bez-liekam-raizem

Izmanto Aquapac ūdensdrošos iepakojumus un traucies pa lietainām meža trasēm vai laivo bez liekām raizēm

11.07.2013
Baudīt laisku ūdens peldi un pa telefonu sazināties ar draugiem, snorkelējot uzņemt pārsteidzošus un neticamus fotouzņēmumus, lietainā laikā traukties pa meža trasēm, kartē meklējot nākamo pagriezienu vai lietus laikā, lēkājot pa peļķēm, neraizēties par...

Lasīt tālāk

brauc-erti-brauc-drosi-brauc-izcili-sezonas-jaunumi-lielajiem-un-mazajiem-velo-braucejiem

Brauc ērti, brauc droši, brauc izcili - sezonas jaunumi lielajiem un mazajiem velo braucējiem

08.07.2013
Northwave – uzņēmums, kas jau 20 gadu garumā palīdzējis velo braucējiem izcīnīt uzvaras, uzstādīt rekordus un uzlabot sniegumu, ar nerimstošu radošumu turpina attīstīt tehnoloģijas, lai atbalstītu braucējus kā trasē, tā ikdienā un ceļojumos. Kaislība...

Lasīt tālāk

perc-velosipedu-un-sanem-davana-lieliskas-velo-lietas

Pērc velosipēdu un saņem dāvanā lieliskas velo lietas

13.06.2013
Līdz pat 7.jūlijam Gandrā pērkot velosipēdu, dāvanā saņemsi noderīgas velo lietas! - Pērkot velo līdz 300 Ls, saņemsi Torch velo lukturu komplektu un SKS vai Polisport dubļusargus. - Pērkot velo virs 300 Ls izvēlies par brīvu sev Northwave velo kreklu...

Lasīt tālāk