1. Ziņas
  2. Piedzīvojumu komanda Gandrs Poligrāfija X-Race sezonas kopvērtējumā 3.labākie sporta klasē

Piedzīvojumu komanda Gandrs Poligrāfija X-Race sezonas kopvērtējumā 3.labākie sporta klasē

Publicēts: 25.09.2012

piedzivojumu-komanda-gandrs-poligrafija-x-race-sezonas-kopvertejuma-3labakie-sporta-klase

Sarežģītais sezonas sākums netraucēja komandai saņemt spēkus un X-Race pēdējos posmus pievārēt uz urrā, izcīnot augsto 1.vietu pēdējā X-Race 2012. sezonas posmā. Kopvērtējumā piedzīvojumu komanda „Gandrs Poligrāfija”, sastāvā – Uldis Žimants, Atis Krūmiņš, Toms Mežotnis - 3.labākie sporta klasē. Lai saliedētība, meistarība un pareizā stratēģijas izvēle vienmēr ar viņiem!

Par emocijām pēdējā X-Race posmā un X-Race 2012.sezonas seriālu kopumā stāsta komandas kapteinis Uldis Žimants:

Pēdējam xRace sezonas startam centāmies pieiet ar vēsu galvu, jo sezonas laikā bijām pārliecinājušies, ka labākais rezultāts nāk tad, kad to gaida vismazāk. Nolēmām saglabāt mieru un nestrīdēties, kas gan izdevās tikai daļēji, jo jau pēc īsā starta uzdevuma palaidām garām veloparka kontrolpunktu, pēc kura nācās atgriezties pāris simtu metru atpakaļ, tomēr bijām uzsākuši gana labā tempā un pēc 3 punktu paņemšanas velo posmā, Līgatnes starpfinišu sasniedzām pirmie.

piedzivojumu-komanda-gandrs-poligrafija-x-race-sezonas-kopvertejuma-3labakie-sporta-klase-2

Ātri uzkodām šokolādi specuzdevumā un devāmies Līgatnes „kultūras” posmā, kur neveiksmīgi izvēlējāmies iet virzienā, kurš neļāva ne mirkli sadalīties, jo slēpto KP sasniedzām kā pirmspēdējo. Tomēr uzturētais temps un KP izvietojums bija labvēlīgs, lai kā pirmie atgrieztos pie saviem velosipēdiem starpfinišā. Nākamo KP, kas atrodas slēpošanas kalna galā, izvēlējāmies ņemt no apakšas. Nokāpjot no kalna, nevienu konkurentu neredzējām, kas nozīmē - konkurenti izvēlējušies citu stratēģiju, tādēļ savu pozīciju noteikt ir grūti. Konkurentus sastopam, braucot uz otro KP, kas noslēpts ceļa malā, un tam sākotnēji pabraucam garām. Savu pozīciju saprotam, nonākot nākamajā starpfinišā, kur pamanām Līksna-V komandas velosipēdus un ACB puišus, ar kuriem apmēram vienlaikus dodamies mežā, bet pašķiramies dažādo stratēģiju dēļ. Šajā kāju posmā pieļaujam vienu kļūdu un, krustām šķērsām skrienot, redzam vēl virkni citu komandu, kā arī to, ka Isostar komandai ir gadījusies ķibele, un viens no dalībniekiem ir izstājies.

piedzivojumu-komanda-gandrs-poligrafija-x-race-sezonas-kopvertejuma-3labakie-sporta-klase-3

Izskrienot no meža redzam, kā Ebike, Kāpa un ACB pamet veloparku, un kopā ar Līksnu dzenamies tiem pakaļ. Veiksmīgā kārtā uz specuzdevumu ar vingrošanas elementiem ierodamies, kad visi vēl atrodas uz vietas, ātri izpildām to un nu jau kopīgā bariņā braucam gar Gauju uz laivu posmu. Laivu posmā nekādi pārsteigumi nenotiek, un viss četrinieks kopīgi ‘izbrien’ upi pret straumi un izlien krastā apmēram vienlaicīgi. Ātri noorientējamies, atzīmējam ņemamos punktus kartē un dodamies pēdējā velo posmā. Šķiet, ka konkurentiem šeit gāja grūtāk ar savas vietas noteikšanu kartē, tādēļ pazaudējam Ebike un ACB komandas no redzesloka, bet OK Kāpa puiši izmanto mūsu pārliecinošo virzību un seko līdzi. Turpmākie 5 punktu nāk visai smagi, jo spēku paliek arvien mazāk, bet kalnu ar vien vairāk, un redzam, ka ar katru punktu Kāpa’s puiši attālinās, tomēr liels ir mūsu pārsteigums, kad, iebraucot virvju specuzdevumā, neredzam nedz velosipēdus, nedz konkurentus.

piedzivojumu-komanda-gandrs-poligrafija-x-race-sezonas-kopvertejuma-3labakie-sporta-klase-4

Ātri gan noskaidrojās, ka esam izlaiduši veloparku, tādēļ steigšus nesam velosipēdus uz velo parku un tur jau arī pamanām konkurentus. Atgriežamies pie virvēm un veikli tiekam galā ar uzdevumu. Atis ir sarēķinājis vajadzīgos punktus pirms laika, tādēļ ieskrienam mežā kā pirmie. Ar katru nākamo punktu spēka paliek arvien mazāk, un Atis mežā dabon pavilkt gan Tomu, gan mani. Pie otrā kontrolpunkta pazib OK Kāpa skrējēju treniņtērpi, pie pirmspēdējā pamanām arī Ebike puišus. Ir skaidrs, ka katram ir savādāka stratēģija, bet spēku mums ir vismazāk. Mierinām sevi ar domu, ka esam apmēram vienu KP priekšā un ka kalni visiem ir vienādi augsti. Izskrienot no meža aiz kompleksa un dodoties uz 100. punktu, zīlējam, vai kāds no konkurentiem neizskries no meža tieši priekšā, bet tas nenotiek un finišā esam kā pirmie, pēc trasē pavadītām 5h un 5 minūtēm.

piedzivojumu-komanda-gandrs-poligrafija-x-race-sezonas-kopvertejuma-3labakie-sporta-klase-6

Tomēr vajadzēja paiet vēl 5ām stundām, līdz varēja sākt priecāties, jo sava mežā izcīnītā vieta bija jāizcīna vēlreiz pie tiesnešu galdiņa, tomēr viss labs, kas labi beidzas, un izcīnīta pirmā uzvara xRace seriāla sacensībās. Papildus prieku dāvāja fakts, ka pateicoties lieliskajam sniegumam un konkurentu neveiksmēm Līgatnes posmā, izdevās pacelties par 11 vietām kopvērtējumā un ieņemt 3. vietu sezonas vērtējumā, kas, pirms pēdējā posma, likās iespējams tikai teorijā.

Milzīgs prieks, ka izdevās lauzt iepriekšējo gadu tradīciju, kad pēdējos posmos tiek zaudētas augstas vietas un cīņas par tituliem, un ka šoreiz noslēdzošajā posmā esam sasnieguši sezonas labāko rādītāju. Līdz ar to, atskatoties uz sezonu kopumā, viennozīmīgi var teikt, ka Līgatnes posms ir bijis veiksmīgākais šogad, lai gan prieks ir arī par sasniegto Valgā un Rīgā, kas, pateicoties daudzajiem papildus uzdevumiem, varētu būt bijis šīs sezonas sarežģītākais posms.

piedzivojumu-komanda-gandrs-poligrafija-x-race-sezonas-kopvertejuma-3labakie-sporta-klase-7

Lai gan xRace seriāls ir noslēdzies, sezona nebūt nav galā. Kamēr Toms nododas savai ziemas florbola sezonai, dažādu komandu sastāvos Dace, abi Jāņi un Uldis gatavojās startēt Tautas rogainingā jau šo svētdien, bet pēc nedēļas Līdzsvara piedzīvojumu sacensību seriāla noslēdzošajā posmā Dace pievienosies Raid.lv komandai, bet Uldis startēs kopā ar Jāni B. Tālāk seko obligātā rudens ekspedīcija BAR veidolā, pēc kā atliks pievilkt astīti sezonai, noskrienot Siguldas maratonu un sezonas pēdējo sacensību – Remoss.

Liels paldies par atbalstu visas sezonas garumā Gandram un Dion. 

Citas ziņas
praktiska-klasika-tas-ir-fjallraven-pargajienu-preces

Praktiska klasika – tās ir Fjallraven pārgājienu preces

24.08.2012
Zviedru uzņēmums Fjällräven piedāvā augstas kvalitātes, izturīgas pārgājienu preces, kas veidotas, vadoties pēc jaunākajām modes tendencēm. Jakas, bikses, somas un vēl daudz dažādu lietu, lai Tu justos lieliski, lai kurp arī dotos. Pirms...

Lasīt tālāk

augstas-kvalitates-francu-razotaja-julbo-saulesbrilles-udenssportam-alpinismam-velosportam-skriesanai-vai-ikdienai

Augstas kvalitātes franču ražotāja Julbo saulesbrilles – ūdenssportam, alpīnismam, velosportam, skriešanai vai ikdienai

01.08.2012
Julbo ir kvalitatīvas saulesbrilles ūdenssportam, alpīnismam, velosportam un skriešanai, kā arī ikdienai. Gandrā nopērkamas gan pieaugušo, gan bērnu brilles, ar iespēju pielāgot brilles arī tiem cilvēkiem, kuriem nepieciešamas optiskās...

Lasīt tālāk

kvalitativas-augstas-klases-velo-lietas-kas-padaris-brauksanu-ipasi-komfortablu-un-patikamu-disku-bremzes-sedekli-un-riepas

Kvalitatīvas, augstas klases velo lietas, kas padarīs braukšanu īpaši komfortablu un patīkamu: disku bremzes, sēdekļi un riepas

29.06.2012
Bremzē bez bēdu ar Hygia disku bremzēm, izvēlies ērtu sēdekli par ļoti pieejamu cenu no itāļu zīmola Selle Monte Grappa klāsta, un, protams, augstākā braukšanas klase ar Continental riepām. Hygia disku bremzes Tagad Gandrā plašs Hygia...

Lasīt tālāk