1. Ziņas
  2. Piedzīvojumu komanda Gandrs Poligrāfija saglabā 1.vietu kopvērtējumā pēc aizvadītiem 4 xRace posmiem

Piedzīvojumu komanda Gandrs Poligrāfija saglabā 1.vietu kopvērtējumā pēc aizvadītiem 4 xRace posmiem

Publicēts: 18.09.2013

piedzivojumu-komanda-gandrs-poligrafija-saglaba-1vietu-kopvertejuma-pec-aizvaditiem-4-xrace-posmiem

xRace Rīgas posms, kas, nu jau pēc tradīcijas, notiek Rīgas svētku laikā, šoreiz raisīja vēl lielāku interesi un gaidas, jo bija paredzēts tieši pilsētas centrā pašā svētku karstākajā laikā. Pēc pieredzes Rīgas posmos mums ir gājis visai labi, tādēļ vēlējāmies šo tradīciju turpināt.

Starts pie Kongresa nama sākās haotiski, jo kāršu maiņas uzdevums nedevās rokā tik ātri, cik to būtu vēlējušies paši, bet daudz laika tomēr nezaudējām un visai drīz jau tikām pie kartēm un izplānojām mazo kāju posmu ka Kronvalda parku.  Skrienot gan savu stratēģiju nedaudz piekoriģējām, bet posmu beidzām turpat aiz ierastajiem konkurentiem Isostar un Montāžnieks-D. Sadalījām pārējo pilsētas posmu un pēc skrējiena cauri cilvēku pilnajām ielām un tirgus laukumiem, nonācām pie dzelzceļa tilta velo parka.

piedzivojumu-komanda-gandrs-poligrafija-saglaba-1vietu-kopvertejuma-pec-aizvaditiem-4-xrace-posmiem-2

piedzivojumu-komanda-gandrs-poligrafija-saglaba-1vietu-kopvertejuma-pec-aizvaditiem-4-xrace-posmiem-3

Dodoties nākamajā,  ielu velo-foto leģendas posmā, no Pilsētas medību pieredzes atpazinām vairākus objektus un nolēmām pa tiešo doties to virzienā, izlaižot leģendas norādes. Pirmo punktu izdodas atrast visai ātri, un tālāk nolemjam veikt plānošanu uz priekšu un krietnu laiku uzkavējamies, redzot, kā citu komandu dalībnieki brauc garām un satiekas pēc sadalīšanās pa posmiem, un aizdodas atkal tālāk.

Esam izrēķinājuši romiešu ciparu uzdevumu un aizsūtām Ati paņemt pirmo punktu, kamēr Uldis kopā ar Gati mierīgā garā apbrauc visus kartē norādītos aizliegumus un dodas uz pie Dienvidu tilla novietoto KP un tālāk pa līniju starpfiniša virzienā. 98 KP gan nedodas rokā tik ātri, kā cerēts, un zaudējam krietnu laiku, meklējot īsto sētu, bet pārorientējoties pēc gājēju pārejas pār šoseju, izdodas atrast pareizo sētu un līkumu, un ierodamies uz kāju posmu mežā starp Krustkalniem un Baložiem. 

piedzivojumu-komanda-gandrs-poligrafija-saglaba-1vietu-kopvertejuma-pec-aizvaditiem-4-xrace-posmiem-4

Esam vienīgie, saņemam ‘šaha’ lauciņu karti ar papildus uzdevumu un turpat arī ieslīgstam dziļās pārdomās. Viens no izvēles punktiem atrodas visai ātri, bet citus nu nekādi nespējam iezīmēt kartē. Tikmēr ‘pievelkas’ arī mūsu sekotāji – Montāžnieks, kas ieskrien mežā gandrīz bez domāšanas, Isostar un SEB uzreiz liek galvas kopā un arī atrisina uzdevumu ātri, piebrauc arī Ebike, kas gan palaiž garām svarīgu nosacījumu un aizsūta mežā tikai vienu no saviem dalībniekiem.

Saprotam, ka gudrāki nepaliksim, ejam mežā pēc zināmajiem punktiem ar domu, ka pa ceļam jau kaut kas taps skaidrāks. Zināmos punktus savācam visai raiti, bet tālākais tāpat nav skaidrs. Skrienam, taustoties turpu šurpu, un atrodam divus punktus, pateicoties tieši Isostar un Montāžnieks-D. komandām. Pēc tiem vēl apmeklējam mums zināmo trešo punktu un, atgriežoties starpfinišā, konkurentus jau vairs neredzam.

Pakaļdzīšanos iztraucē arī pārdurtā riepa, tādēļ 5 minūtes veltam tehniskās ķibeles risināšanai. Tālākā sacensība aiziet kā pa (nedaudz iedragātām) sliedēm - caur Ziepniekkalnu līdz Zaķu salai - mazais velo posms, mazais kāju posms un laivas. Ik pa laikam satiekam konkurentus un secinām, ka esam krietni sadeldējuši viņu pārsvaru, bet noķert vēl neizdodas. Ik pa laikam kāds viltīgs uzdevums, kā rezultātā esam tuvu tam, lai palaistu garām kādu KP, bet viss tomēr izdodas, un atgriežamies Lucavsalā. Tur vēl 2 punkti, vēl divi uzdevumi, un esam jau pēdējā starpfinišā, kur pie specuzdevumu izpildes ir arī Isostar un Montāžnieks-D komandas. Tomēr ar uzdevumiem visi tiek galā vienlīdz veikli un, dzenoties pa Mūkusalas ielu uz Vanšu tilta pusi, rēķināmies ar trešo vietu.

piedzivojumu-komanda-gandrs-poligrafija-saglaba-1vietu-kopvertejuma-pec-aizvaditiem-4-xrace-posmiem-5

Mūsu aprēķins izrādās pareizs un, gaidot rindu uz pēdējo uzdevumu pie Kongresa nama, redzam, kā abas komandas finišē mūsu acu priekšā. Montāžniekam gan galarezultātā atklājas neveiksme sacensību sākumā KP apmeklēšanas secības dēļ un tiek piešķirts sods, kā rezultātā esam otrie Rīgas xRace posma noslēguma vērtējumā.

Lai gan šis posms bija uzdevumu ziņā vispiņķerīgākais, piecas ar pusi stundas paiet ļoti ātri, un īstu sacensību par neizdodas izjust. Nedaudz nesaskaņota plānošana pirms meža kāju posma ir šā posma darvas karote, tomēr prieks, ka esam atgriezušies uz xRace pjedestāla un arī pēc 4 posmiem saglabājam 1. vietu kopvērtējumā.  Lai gan statistika ir pret mums, gatavojamies aizstāvēt savas pozīcijas līdz pēdējam un noskaņojamies sīvai cīņai arī pēdējā posmā Jūrmalā.  

Citas ziņas

Ortlieb Back Roller atstarojošo velosomu līnija iegūst zelta godalgu Eurobike gadatirgū

24.09.2013
image-23584: Vasaras izskaņā norisinājies Eurobike gadatirgus, kurā vienu no desmit zelta godalgām ieguvusi ūdensdrošo somu un iepakojumu ražotāja Ortlieb uzlabotā Back Roller velosomu līnija, kura izceļas ar to, ka somas viegli pamanāmas diennakts...

Lasīt tālāk

Daces Lindes stāsts par dalību 168km garajā Ultra Trail du Mont Blanc skrējienā

17.09.2013
Kā saka UTMB (Ultra-Trail du Mont-Blanc) mājas lapa, tad „UTMB – the original and queen of the races” un, ka tas ir ultramaratons, kas katram skrējējam vismaz reizi dzīvē ir jāpieveic. Var jau būt, ka pareizs marketinga triks, bet.. tas strādā, un šis...

Lasīt tālāk

Noslēgušās sacensības sasaišu kāpšanā Gandra Kauss 2013

12.09.2013
image-23465: 2013. gada 7. septembrī sadarbībā ar alpīnistu klubu "Traverss" Gandra kāpšanas tornī Kalnciema ielā 28, Rīgā notika ikgadējās sasaišu sacensības kāpšanā. Šogad Gandra Kausa dalībniekus patiesi priecēja nevainojami laikapstākļi - saule...

Lasīt tālāk