1. Ziņas
  2. Membrānu jakas rudenīgiem pārgājieniem un ikdienai

Membrānu jakas rudenīgiem pārgājieniem un ikdienai

Publicēts: 14.10.2014

Gandrā pieejamo membrānu jaku klāstā atšķirības meklējamas ne tikai pielietojumā un ražotājā, bet arī apģērba veidošanā izmantotajās membrānās, piemēram, Ceplex, DryEdge vai G1000. Membrānas nosaka apģērba raksturu - tā ūdens necaurlaidības un atgrūšanas, elpojošās un vēja necaurlaidības īpašības. Rakstā aplūkotas dažādu ražotāju izmantoto membrānu iezīmes un atsevišķi produkti.

Mitrumizturīgas membrānas

Millet apģērbs

Franču ražotāja Millet var pamatā izšķirt divu tipu Dry Edge membrānas – ar ūdensizturību līdz 10 000 mm un līdz 20 000 mm. Membrānas ar ūdensizturību līdz 10 000 mm piemērotas laikapstākļiem ar nelielu lietu vai sniegu un mazu spiedienu pret apģērba virsmu, savukārt ūdensizturība līdz 20 000 mm pasargās pret samirkšanu arī stipra lietus, slapja sniega un vidēja spiediena apstākļos.

membranu-jakas-rudenigiem-pargajieniem-un-ikdienai-2 membranu-jakas-rudenigiem-pargajieniem-un-ikdienai-4

Jakas Fitz Roy vīriešu un sieviešu modelis ir no mitruma aizsargājoša jaka, kas piemērota aktīvām tūrisma un kalnu disciplīnām. Jaka izgatavota no DryEdge All Weather materiāla, kas nodrošina ūdensizturību un elpojošās īpašības. Šī sniedz maksimālu kustību brīvību aktivitātes laikā, kā arī visas jakas šuves ir īpaši veidotas, lai nodrošinātu ūdens necaurlaidību.

Savukārt jaka Orong ir daudzfunkcionāla aizsargājoša jaka, kura aprīkota ar ventilācijas atverēm ar rāvējslēdzējiem, divām lielām sānu kabatām ar ūdensnecaurlaidīgu rāvējslēdzēju aizdarēm, iekškabatu, kapuci ar aizsargājošu nadziņu, kā arī Keprotec materiāla stiprinājumiem plecu daļā.

membranu-jakas-rudenigiem-pargajieniem-un-ikdienai-11

Vaude apģērbs

Kalnu sporta un tūrisma inventāra ražotājs Vaude savai produkcijai izstrādājis ūdensizturīgu un vēju necaurlaidošu membrānu Ceplex, kuras variācijas Ceplex Pro, Ceplex Active un Ceplex Advanced spēj nodrošināt līdz pat 25 000 mm ūdens necaurlaidību.

Jaka Kofel ir daudzfunkcionāla vīriešu jaka, kas piemērota kalniem, pārgājieniem, trekingam, kā arī citām aktivitātēm brīvā dabā. Tā ir viegla un izgatavota no ilgtspējīgi ražotiem, bluesign® sertificētiem materiāliem. Iestrādātajai Ceplex Active membrānai piemīt izcilas elpojošās īpašības, tā nodrošina aizsardzību pret lietu un vēju. Jakai ir ventilācijas atveres padušu daļā, noņemama kapuce, divas rāvējslēdzēja aizdares priekškabatas, viena iekškabata, savelkama aukla jakas apakšā, kas pielāgojama caur kabatu, pielāgojamas aproces ar velcro līmklipšiem.

membranu-jakas-rudenigiem-pargajieniem-un-ikdienai-6  membranu-jakas-rudenigiem-pargajieniem-un-ikdienai-7

Savukārt jaka Crestone ir 2.5 slāņu membrānas jaka, kas piemērota kalniem, pārgājieniem un citām brīvdabas aktivitātēm. Jakā iestrādātā Ceplex Advanced membrāna nodrošina izcilu aizsardzību pret nokrišņiem un vēju. Jakas rāvējslēdzēja aizdares ir ūdeni atgrūdošas, kā arī jakas apakšmala un kapuce ir pielāgojamas.

Lafuma apģērbs

Ražotāja Lafuma apģērbā izmantotā membrāna Climactive nodrošina ūdensnecaurlaidību no 5000 mm līdz 10 000 mm, kas aizsargās no neliela lietus un sniega ar nelielu spiedienu pret apģērba virsmu.

membranu-jakas-rudenigiem-pargajieniem-un-ikdienai-3  membranu-jakas-rudenigiem-pargajieniem-un-ikdienai-5

Jaka LD Vercors ir mitrumizturīga un elpojoša sieviešu jaka, kas piemērota gan dažādiem brīvdabas piedzīvojumiem, gan ikdienai. Jakai ir kapuce, ko iespējams savietot apkaklē, divas rāvējslēdzēja aizdares sānu kabatas, ar savelkamu auklu pielāgojama apakšmala un Velcro līmklipšu regulācija aprocēs.

Savukārt jaka Jaipur ir funkcionāla un komfortabla vīriešu jaka, kas piemērota brīvdabas aktivitātēm. Tā izgatavota no ūdensnecaurlaidīga un elpojoša Gore-Tex membrānmateriāla, un jakai ir pielāgojama, noņemama kapuce, centrāla divvirzienu rāvējslēdzēja aizdare, divas rāvējslēdzēja aizdares sānu kabatas, iekškabata, un ar auklu regulējama apakšmala.

Fjall Raven apģērbs

Zviedru ražotājs Fjall Raven savā apģērbā izmanto unikālo G-1000 materiālu, kas nodrošina gatavību piedzīvojumiem visos klimatiskajos apstākļos - no tropiskiem, līdz pat polāriem. Šis materiāls spēs izturēt gadiem ilgu lietošanu skarbos apstākļos. G-1000 ir pielāgojams, un tas padara to par vienu no augstvērtīgākajiem tehniskajiem materiāliem.

membranu-jakas-rudenigiem-pargajieniem-un-ikdienai-8

Jaka Stuga 3in1 ir daudzfunkcionāla vīriešu jaka, kas izgatavota no divu slāņu Hydratic materiāla ar mīkstu virsmu. Ārējās jakas slānis ir papildināts ar mīkstu un siltu flīsa oderjaku, ko iespējams izņemt. Valkājiet ārējo jaku atsevišķi kā ūdensdrošu ārējo slāni pavasarī vai vasarā, vai savienojiet to ar flīsa jaku, lai saglabātu siltumu vēsās rudens dienās. Turklāt flīsa oderjaku iespējams valkāt arī atsevišķi.

Citu ražotāju membrānu jakas

Čehu tūrisma inventāra ražotāja Pinguin sieviešu jaka Windy ir ļoti viegla un funkcionāla jaka sievietēm, kas piemērota dažādām brīvdabas aktivitātēm. Jaka izgatavota no Gelanots GXPR materiāla, kas nodrošinās aizsardzību pret nokrišņiem un vēju. Jakai ir pilna garuma divvirzienu rāvējslēdzēja aizdare ar pārloku, pielāgojama kapuce, divas sānu kabatas, rāvējslēdzēja aizdares iekškabata (to iespējams izmantot kā kompresijas maisiņu, kurā savietot visu jaku), ventilācijas atveres padušu daļā (ar rāvējslēdzēja aizdarēm), pielāgojamas aproces un savelkama aukla apakšmalā.

membranu-jakas-rudenigiem-pargajieniem-un-ikdienai-9  membranu-jakas-rudenigiem-pargajieniem-un-ikdienai-10

Velo piederumu ražotāja Northwave jaka Traveller ir viegla lietu aizturoša velo jaka ar pilno, ūdensnecaurlaidīgo rāvējslēdzēja aizdari. Izgatavota no 100% poliestera ar ūdens un vēja aizturošo membrānu. Jakai mugurpusē ir ventilācijas atveres, kā arī 3 kabatas priekšpusē un viena mugurpusē, visas šuves ir līmētas, kas nodrošina perfektu ūdens aizsardzību. Būtiski, ka jakas dzeltenā krāsa ir fluorescējoša, kas nodrošinās lielisku pamanāmību tumsā, jakai ir arī atstarojošie elementi, kas redzami no visām pusēm.

Citas ziņas
kaisliba-drosme-un-klientu-atsauksmes-pamati-komperdell-nuju-razosana

Kaislība, drosme un klientu atsauksmes – pamati Komperdell nūju ražošanā

06.10.2014
Komperdell ir tradīcijām bagāts Austriešu nūju ražotājs, kas savu darbību aizsāka 1922. gadā. Galvenie uzņēmuma darbības vadmotīvi ir personību novērtējums, inovācijas tehnoloģijās, kaislība, klientu atsauksmes, drosme un uzticamība. Komperdell ražo...

Lasīt tālāk

velo-lukturi-jusu-drosibai-un-komfortam-parvietojoties-ar-divriteni-gada-tumsaja-laika

Velo lukturi jūsu drošībai un komfortam, pārvietojoties ar divriteni gada tumšajā laikā

03.10.2014
Lai pārvietotos ar velosipēdu tumsā, tam ir jābūt aprīkotam ar lukturiem. Redzamība tumsā ir nepieciešama jebkura braucēja drošībai. Daļa no velo lukturiem ir paredzēta, lai citi satiksmes dalībnieki, jūs laicīgi pamanītu. Savukārt spoži priekšējie lukturi...

Lasīt tālāk

izteiksmigums-un-funkcionalitate-lafuma-preces-brivdabas-aktivitasu-milotajiem

Izteiksmīgums un funkcionalitāte – Lafuma preces brīvdabas aktivitāšu mīļotājiem

04.08.2014
Gandra plaukti papildināti ar Lafuma piedzīvojumu sporta apģērbu un apaviem, kā arī plašu tūrisma inventāra klāstu. APĢĒRBS UN APAVI Pārvietojoties pa meža trasēm, lieti noderēs ļoti reaģētspējīgie, komfortablie un vieglie multisporta Speedtrail apavi...

Lasīt tālāk