1. Ziņas
  2. Laiks iepazīties – 100 latviešu stāsti!

Laiks iepazīties – 100 latviešu stāsti!

Publicēts: 26.02.2013

laiks-iepazities-100-latviesu-stasti

Ideja

Viņi ir divi – Kristaps un Ģirts. 1.februārī viņi devās ceļā, lai veidot stāstus par latviešiem ārzemēs, ceļojot apkārt pasaulei. Ceļojuma laikā viņi atspoguļo aizbraukušo latviešu dzīves stāstus, akcentējot tās lietas, ko aizbraukšana no Latvijas tiem ir atņēmusi. Tādā veidā Kristaps un Ģirts aicina latviešus novērtēt to, kas tiem ir dots, dzīvojot savā dzimtenē.

Blogā 100latviesustasti.lv ceļojuma gaitā tiek publicēti raksti, video un fotogrāfijas. Interneta vietnē saturs tiek veidots stāstu formā, publicējot latviešu dzīvesstāstus un ceļojuma piezīmes, atskatu uz piedzīvoto. Ģirts un Kristaps uzsver: „Mūsu motivācija ir ar savu darbu radīt pievienoto vērtību Latvijas sabiedrībai; pierādīt sev, ka spējam realizēt ideju, kam ticam; gūt neatsveramu pieredzi turpmākajai dzīvei”.

Paralēli latviešu stāstiem Kristaps un Ģirts plāno aktīvi atspoguļot savas ceļojuma gaitas, piedzīvojumus un redzēto, apceļojot pasauli. Ceļotāji izmanto minimālas personīgās finanses, ceļot ekonomiski, līdzekļus nopelnot „uz vietas”, pārnakšņojot pie paziņām, ceļā satiktiem cilvēkiem un izmantojot couchsurfing.com sociālo tīklu.

laiks-iepazities-100-latviesu-stasti-4

Īsa virtuāla saruna ar Kristapu un Ģirtu 3.nedēļas pēc došanās ceļā:

-          Cik tālu šobrīd esat nokļuvuši, un kādi ir jūsu tuvākie plāni?

Šobrīd atrodamies Itālijas dienvidos Bari! Tuvāko dienu laikā plānojam startēt uz Grieķiju, pārvarot Adrijas jūru. Tālākais maršruts atkarīgs no līdzekļu piepelnīšanas, jo vajadzīga biļete uz Honkongu, kur turpinām tālāk ceļu uz Austrāliju pa sauszemi. Tālāk jau arī Jaunzēlande, plānota arī Amerika.

-          Kādas ir emocijas pēc ceļā pavadītajām pirmajām nedēļām?

Pirmie iespaidi ir visnotaļ dažādi. Katra diena ir jauns piedzīvojums, rakstura pārbaudījums, kontrasti redzami ik uz soļa.  Ceļojam bez līdzekļiem, hoteļos nepaliekam, tāpēc ir reizes, kad sanāk nakšņot arī Caffe McDonald, bet motivācija satikt latviešus ne brīdi nav zudusi! Kultūršoks par vietām un cilvēkiem gan pozitīvs, gan pārsteidzošs.

laiks-iepazities-100-latviesu-stasti-2

Seko līdzi Kristapa un Ģirta stāstiem: 

100latviesustasti.lv

facebook

twitter

Citas ziņas
viegluma-revolucija-elan-delight-14-iegust-prestizo-ispo-award

Viegluma revolūcija - Elan Delight ’14 iegūst prestižo ISPO Award

12.02.2013
Elan pazīstams kā viens no inovatīvākajiem kalnu slēpju ražotājiem un šogad, iegūstot ISPO Award Winner 2013 titulu, Elan prezentējis vieglāko, tieši sievietēm paredzēto slēpju modeli pasaulē – Delight, kas slēpošanu dāmām padarīs...

Lasīt tālāk

elan-radijis-ipasas-kalnu-slepes-tiesi-sievietem-izmantojot-unikalas-light-skiing-inovacijas

Elan radījis īpašas kalnu slēpes tieši sievietēm, izmantojot unikālās light skiing inovācijas

06.02.2013
Elan vienmēr ir ticējis bezierunu inovācijām savu produktu izstrādē. Ir tikai likumsakarīgi, ka, attīstot slēpju ražošanas tehnoloģijas, Elan ir nonācis pie fundamentāli jaunas perspektīvas sieviešu slēpju ražošanā. Radot jauno...

Lasīt tālāk

northwave-2013gada-sezonas-snovborda-zabaku-kolekcija-gandra-plauktos

Northwave 2013.gada sezonas snovborda zābaku kolekcija Gandra plauktos

02.01.2013
Northwave 2013.gada sezonas kolekcija pierāda, ka Northwave zābaki ir vieni no ērtākajiem zābakiem snovborda zābaku tirgū. Jaunās sezonas zābakos iestrādāta 540 grādu tehnoloģija, kas perfekti „ievelk” potīti savā vietā, lai tā paliktu...

Lasīt tālāk