1. Ziņas
  2. Laiks iepazīties – 100 latviešu stāsti!

Laiks iepazīties – 100 latviešu stāsti!

Publicēts: 26.02.2013

laiks-iepazities-100-latviesu-stasti

Ideja

Viņi ir divi – Kristaps un Ģirts. 1.februārī viņi devās ceļā, lai veidot stāstus par latviešiem ārzemēs, ceļojot apkārt pasaulei. Ceļojuma laikā viņi atspoguļo aizbraukušo latviešu dzīves stāstus, akcentējot tās lietas, ko aizbraukšana no Latvijas tiem ir atņēmusi. Tādā veidā Kristaps un Ģirts aicina latviešus novērtēt to, kas tiem ir dots, dzīvojot savā dzimtenē.

Blogā 100latviesustasti.lv ceļojuma gaitā tiek publicēti raksti, video un fotogrāfijas. Interneta vietnē saturs tiek veidots stāstu formā, publicējot latviešu dzīvesstāstus un ceļojuma piezīmes, atskatu uz piedzīvoto. Ģirts un Kristaps uzsver: „Mūsu motivācija ir ar savu darbu radīt pievienoto vērtību Latvijas sabiedrībai; pierādīt sev, ka spējam realizēt ideju, kam ticam; gūt neatsveramu pieredzi turpmākajai dzīvei”.

Paralēli latviešu stāstiem Kristaps un Ģirts plāno aktīvi atspoguļot savas ceļojuma gaitas, piedzīvojumus un redzēto, apceļojot pasauli. Ceļotāji izmanto minimālas personīgās finanses, ceļot ekonomiski, līdzekļus nopelnot „uz vietas”, pārnakšņojot pie paziņām, ceļā satiktiem cilvēkiem un izmantojot couchsurfing.com sociālo tīklu.

laiks-iepazities-100-latviesu-stasti-4

Īsa virtuāla saruna ar Kristapu un Ģirtu 3.nedēļas pēc došanās ceļā:

-          Cik tālu šobrīd esat nokļuvuši, un kādi ir jūsu tuvākie plāni?

Šobrīd atrodamies Itālijas dienvidos Bari! Tuvāko dienu laikā plānojam startēt uz Grieķiju, pārvarot Adrijas jūru. Tālākais maršruts atkarīgs no līdzekļu piepelnīšanas, jo vajadzīga biļete uz Honkongu, kur turpinām tālāk ceļu uz Austrāliju pa sauszemi. Tālāk jau arī Jaunzēlande, plānota arī Amerika.

-          Kādas ir emocijas pēc ceļā pavadītajām pirmajām nedēļām?

Pirmie iespaidi ir visnotaļ dažādi. Katra diena ir jauns piedzīvojums, rakstura pārbaudījums, kontrasti redzami ik uz soļa.  Ceļojam bez līdzekļiem, hoteļos nepaliekam, tāpēc ir reizes, kad sanāk nakšņot arī Caffe McDonald, bet motivācija satikt latviešus ne brīdi nav zudusi! Kultūršoks par vietām un cilvēkiem gan pozitīvs, gan pārsteidzošs.

laiks-iepazities-100-latviesu-stasti-2

Seko līdzi Kristapa un Ģirta stāstiem: 

100latviesustasti.lv

facebook

twitter

Citas ziņas

Jānis Sarāns stāsta par aizvadīto Latvijas čempionātu snovbordā un Burton Baltic Rookie Challenge sacensībām

28.02.2013
Katru gadu februāris ir tas mēnesis, kuru Latvijas snovbordisti un brīvā stila slēpotāji gaida visvairāk. Kāpēc? Jo šajā maģiskajā laikā Ventspils pilsēta parūpējas par visgrandiozākā ekstrēmo sporta veidu pasākuma organizēšanu. Jau vairākus gadus tieši...

Lasīt tālāk

Zied, pūcei aste zied! Ziemas sezonas preču izpārdošana.

25.02.2013
image-20542: Ir neticami, bet fakts - tagad veikalos Gandrs pērc jebkuras slaloma slēpes, sniega dēli, slaloma vai snovborda zābakus, vai arī stiprinājumus, un otru līdzvērtīgu slaloma vai snovborda preci dosim tev līdzi bez maksas!  Jāņem vērā, ka...

Lasīt tālāk

Latvijas čempionu tituli snovbordā un frīstaila slēpošanā sadalīti Lemberga hūtē

22.02.2013
image-20482: Rekordliels dalībnieku skaits piedalījās Latvijas čempionātā un A.Lemberga balvu izcīņā snovbordā un frīstaila slēpošanā Lemberga hūtē, Ventspilī. 3100Ls balvu fonds tika sadalīts starp labākajiem Baltijas snovbordistiem un frīstaila...

Lasīt tālāk