1. Ziņas
  2. Klasiskā velokrosa mači Bieriņu trasē 21.oktobrī

Klasiskā velokrosa mači Bieriņu trasē 21.oktobrī

Publicēts: 17.10.2012

Latvello organizētie klasiskā velokrosa mači jau šo svētdien Bieriņu trasē. Būs dubļi, būs spriedze, būs slidīgi momenti! Pasākuma īpašie viesi Arvja Pizika (viena no visu laiku labākajiem Latvijas riteņbraucējiem) vadītā DPA velokrosa komanda.

klasiska-velokrosa-maci-bierinu-trase-21oktobri

Velokross notiks 2012.gada 21.oktobrī no plkst. 11:00 Mārupītes parkā, Rīgā, Amulas/ Slampes ielu krustojumā. Gandrs braucējiem nodrošinās velo apkopi, tāpat arī būs apskatāmi Merida Cyclo-cross velosipēdi.

Uzzini vairāk par pasākumu un iepazīsties ar nolikumu šeit.

Velokross, arī ciklokross (angļu: Cyclo-cross, cyclocross) parasti notiek rudenī un ziemā (starptautiskā jeb "Pasaules kausa" sezona ilgst no septembra līdz janvārim). Sacensību distance sastāv no daudziem īsiem apļiem (2,5—3,5 km), trasē iekļaujot asfaltu, meža takas, zāli, stāvus paugurus un šķēršļus, kuru pārvarēšanai braucējam ātri jānokāpj no velosipēda, jāpārvar šķērsli, nesot velosipēdu, un atkal jāuzsēžas uz velosipēda. Pieaugušo kategorijā sacensības parasti ir no 30 minūtēm līdz stundai, distancei mainoties līdz ar trases stāvokli. Sporta veids ir populārs tradicionālās šosejas riteņbraukšanas valstīs, kā Beļģija (īpaši Flandrija), Francija un Nīderlande.

Velokrosam ir vairākas redzamas līdzības ar kalnu riteņbraukšanu, apvidus riteņbraukšanu un kritēriju sacensībām. Daudzi no labākajiem velokrosa braucējiem trenējas citās riteņbraukšanas disciplīnās. Tomēr velokross ir sasniedzis tādu popularitāti, ka daļa braucēju specializējas tikai krosam un nepiedalās cita veida sacensībās.

Velokrosa velosipēds ir līdzīgs šosejas velosipēdam: viegls, ar šaurām riepām un izliektiem stūres ragiem. Tomēr tiem ir līdzības arī ar kalnu velosipēdiem kā riepu protektors ar lieliem izvirzījumiem saķerei un v-veida bremzes, kuras labāk darbojas dubļainos apstākļos. Velosipēdiem jābūt viegliem, jo dalībniekiem tie jānes, lai pieveiktu šķēršļus vai pārāk stāvas nogāzes, lai tajās uzbrauktu. Skats, kad dalībnieki pūlas tikt augšā pa dubļainu nogāzi ar velosipēdiem plecos, ir klasisks sporta veida paraugs, lai arī nebraucamās trases daļas parasti sastāda ļoti mazu daļu no sacensību distances.

Velokrosa braucējam sacensību laikā ir atļauts mainīt velosipēdus un saņemt mehāniķu palīdzību. Kamēr dalībnieks ir trasē, viņa tehniskā komanda var ātri nomazgāt, salabot un saeļļot otru velosipēdu.

Izmantota informācija no http://lv.wikipedia.org/wiki/Velokross avotiem.

Te skatāms Cyclo-cross maču video. Dubļaini un liela spriedze!

Citas ziņas
millet-cell-touch-cimdi-lai-skarienjutiga-ekrana-talrunis-auksta-laika-nebutu-jabida-ar-degungalu

Millet Cell Touch cimdi – lai skārienjūtīgā ekrāna tālrunis aukstā laikā nebūtu jābīda ar degungalu

17.10.2012
Lai skārienjūtīgā ekrāna tālrunis aukstā laikā nebūtu jābīda ar degungalu – tagad Gandrā iegādājami silti, elastīgi un termo izolējoši Millet Cell Touch cimdi. Cimdiem izveidots īpašs inovatīvs dizains - rādītājpirksta un īkšķa...

Lasīt tālāk

tagad-gandra-sen-gaiditie-petzl-lynx-dzelksni-kas-paredzeti-gan-jaukta-tipa-gan-ledus-kapsanai

Tagad Gandrā sen gaidītie Petzl Lynx dzelkšņi, kas paredzēti gan jaukta tipa, gan ledus kāpšanai

12.10.2012
  Ar šo modeli Petzl ir padarījis tehniskos dzelkšņus daudz universālākus un daudzveidīgāk lietojamus. Šis modelis būs aktuāls gan kāpējiem, kuri nodarbojas ar ledus kāpšanu, gan tehnisko alpīnismu, gan arī drytoolingu...

Lasīt tālāk

praktiska-klasika-tas-ir-fjallraven-pargajienu-preces

Praktiska klasika – tās ir Fjallraven pārgājienu preces

24.08.2012
Zviedru uzņēmums Fjällräven piedāvā augstas kvalitātes, izturīgas pārgājienu preces, kas veidotas, vadoties pēc jaunākajām modes tendencēm. Jakas, bikses, somas un vēl daudz dažādu lietu, lai Tu justos lieliski, lai kurp arī dotos. Pirms...

Lasīt tālāk