1. Ziņas
  2. Kas nepieciešams dodoties pārgājienā ziemā?

Kas nepieciešams dodoties pārgājienā ziemā?

Publicēts: 16.01.2022

Kā vislabāk sagatavoties pārgājienam ziemā?

Ziemā ir īpāši svarīgi kārtīgi pārdomāt plānoto piedzīvojumu, lai pēc iespējas izvairītos no nepatīkamām situācijām, kad mājās aizmirsta kāda ekipējuma daļa (piemēram guļammaiss vai rezerves apģērbs), kas vasarā nebūtu tik satraucoši. 

Kādus apavus vislabāk izvēlēties? Vai būtiski ir izvēlēties profesionālo ekipējumu?

Mitrumizturīgus pārgājienu zābakus, ja ziemas pārgājieni nav jūsu ikdiena, tad speciāli sitlinātus nevajag. Svarīgas ir biezākas pārgājienu zeķes, ar vilnu sastāvā. 

Ko būtu svarīgi ņemt līdzi? (Piemēram, TOP 5 lietas)

  • Labs garastāvoklis
  • 'Šveices' nazītis
  • Škiltavas, sērkociņi, vai krams uguns iekuršanai - pēc katra prasmēm un pieredzes
  • Pieres lukturis, īpaši svarīgi tumšajā gadalaikā, kad dienas ir īsas
  • Bahilas, nodrošina pret sniega iekļūšanu apavos, brienot pa sniegu šī ir neaizstājama ekipējuma dala

Ja ir pavisam ekstrēms pārgājienā gājējs, tad kā nakšņot ziemā mežā? Ko obligāti jāņem līdzi?

Silts guļammaiss, var kombinēt arī 2 plānākus guļammaisus. Pakļājiņš uz kā gulēt, pēc iespējas silts. Apģērbs gulēšanai, ieskaitot cepuri. Siltākā gulēšana ir teltī, tā pasargā gan no nokrišņiem, gan vēja, taču var gulēt arī zem dažāda veida nojumēm. Papildus var paņemt sildeņus, ko vajadzības gadījumā var ielikt zeķēs, aiz džempera vai vienkārši iemest guļammaisā, tas dos papildus komfortu visai naktij. 

Varbūt ir kāds pieredzēs stāsts par pārgājienu?

Noteikti, tos stāsta pie pārgājiena ugunskura.

Daudz runāts par vilnas zeķēm. Vai aizvien vilnas zeķes būs nr.1 sarakstā? Vai tomēr šajā jautājumā ir kāda inovācija?

Klasiskās vilnas zeķes atstājam gulēšanai, tur tās labi noder. Apavos velkam pārgājienu zeķes, piejamas dažāda biezuma un sastāva, ziemai izvēlamies biezākas, ar vilnu sastāvā. Tās būs siltas un ērtas, ejot nenoberzīs kājas.

Vai mitrumizturīgie līdzekļi ir noderīgi dodoties ziemas pārgājienā?

Ja ir sniegs, tad mitrumizturīgs apģērbs un apavi ir ļoti svarīgi. Ja nav ļoti zemas temperatūras un snieg sniegs, tas uz apģērba izkūst, ja apģērbs kļūst slapjš, mēs sākam salt. Tāpat ar apaviem, brienot pa mitru sniegu, tiem jābūt ūdensizturīgiem un vēlams arī papildus apstrādātiem, lai arī apavu virskārta neizmirktu. 

Citas ziņas
jaunums-gazes-balons-optimus-gas-230-g-4-season

JAUNUMS - Gāzes balons OPTIMUS GAS 230 G 4-SEASON

17.01.2022
JAUNUMS Gandrs veikalos - Optimus 4-Season gāzes balons! Satur 230 g augstākās kvalitātes izobutāna (70%), propāna (25%) un butāna (5%) gāzes maisījumu. Pateicotes paaugstinātam izobutāna daudzumam, kuram ir zemāka viršanas temperatūra, gāzu maisījums...

Lasīt tālāk

jaunumi-no-kalnu-slepju-razotaja-elan

Jaunumi no kalnu slēpju ražotāja Elan

14.01.2022
Pie mums jaunumi no kalnu slēpju ražotāja @elanskis!  Slēpes pieejamas katram slēpotājam, sākot no iesācēja līdz pat profesionālim. Slēpju izmēri pieejami sākot no 80 cm līdz 181 cm, un nūjas sākot no 80 cm līdz 135 cm.  Vēlies jaunu kalnu slēpošanas...

Lasīt tālāk

dalbello-kalnu-sleposanas-zabaki

DalBello kalnu slēpošanas zābaki

11.01.2022
DalBello ir kalnu slēpošanas zābaku ražotājs, kam piemīt nopietna attieksme pret savu darbu. Pie mums ir papildināts klāsts ar kvalitatīviem DalBello slēpošanas zābakiem - ērti, viegli un silti, pieaugušajiem un bērniem, no iesācēja līdz profesionālam...

Lasīt tālāk