1. Blogs
  2. Ar vienu mugursomu vairākus gadus? Eksperta ieteikumi, kā atrast pareizo – stilīgo, izturīgo, ilgtspējīgo

Ar vienu mugursomu vairākus gadus? Eksperta ieteikumi, kā atrast pareizo – stilīgo, izturīgo, ilgtspējīgo

Publicēts: 03.09.2020

Ar ieteikumiem par to, kā atrast piemērotu mugursomu skolēniem, studentiem un visiem, kam tā nepieciešama, dalās aktīvās atpūtas eksperts Fjällräven.

Dizains, kas neiziet no modes

Mugursomas izvēle ir ļoti individuāla. Kāds izvēlēsies spilgtāku, kāds neitrālāku, taču svarīgāk somu izvēlēties atbilstoši tās tehniskajiem parametriem. Izvēloties somu, jācenšas rast balansu starp šķietami pretējām lietām. Somai jākalpo vairākus gadus, bet tajā pašā laikā jāatceras, ka tā ir būtisks jaunieša identitātes elements. Izvēloties mugursomu, ieteicams izvēlēties vienkāršu dizainu un klasisku krāsu, lai tā neatbilstu vien īslaicīgiem modes untumiem un tā būs pielietojama pat gadiem.  

 

Izturīgs un ilgtspējīgs materiāls

Mugursomas materiālam ir tikpat liela nozīme kā dizainam. No tā kvalitātes ir atkarīgs, cik ilgi soma būs lietojama – saglabās formu un krāsu, neplīsīs un nesamirks līdz ar dažām lietus lāsēm. Turklāt mūsdienās jaunieši jeb tā saucamā Z paaudze īpašu uzmanību pievērš arī materiālu izcelsmei – svarīgi, lai tas būtu izturīgs, izgatavots sociāli atbildīgi un videi draudzīgā veidā. Labs piemērs ar visām šīm īpašībām ir G-1000 materiāls, kas tiek izmantots arī Kånken somu radīšanā –  tas ir izturīgs, elpojošs, aizsargā pret vēju.

 

Baltijā ir samērā mitrs klimats, tāpēc, ja apzināties, ka ar mugursomu būs bieži jāatrodas laukā, ieteicams izvēlēties tādu mugursomas materiālu, kuram ir mitruma atgrūdošas īpašības. Līdztekus  pēc izvēlētā materiāla iespējams noteikt to, cik ilgtspējīgus ražošanas principus ir piekopis ražotājs. Piemēram, organiskās kokvilnas un pārstrādātā poliestera izmantošana somu ražošanā liecina par atbildīgu biznesu.

 

Funkcionalitāte

Izvēloties mugursomu, nepieciešams pievērst uzmanību tās funkcionalitātei. Ieteicams izvēlēties ar divām lencēm, tādējādi abiem pleciem nodrošinot simetrisku svara sadalījumu, kā arī radot mazāku noslogojumu mugurkaulam. Vienlaikus mugursomai jābūt parocīgai, tāpēc jāpievērš uzmanība tam, cik viegli to ir atvērt un aizvērt. Izcili, ja ar vienu rāvējslēdzēja kustību to būtu iespējams pilnībā atvērt un somas saturs kļūtu redzams kā uz delnas.

 

Nevar aizmirst arī par kabatām. Izvēloties mugursomu, svarīgi, lai tai būtu kabata, kurā ielikt ikdienas sīkumus, savukārt, ja kabatu būs daudz – tās visas tāpat netiks izmantotas. Nekad nekļūdīsieties ar mugursomas izvēli, kurai ir tikai divas kabatas somas malās un viena somas priekšpusē, kuru ir ērti atvērt ar rāvējslēdzēju. Ne mazāk svarīga ir somas ietilpība. Pirms tās iegādes pārliecinies, vai tajā iespējams ielikt A4 izmēra lapas vai klades, kā arī, vai tajā būs vieta klēpjdatoram vai planšetdatoram.

ar-vienu-mugursomu-vairakus-gadus-eksperta-ieteikumi-ka-atrast-pareizo-stiligo-izturigo-ilgtspejigo

Citas ziņas
ka-izveleties-piemerotako-velodraugu

Kā izvēlēties piemērotāko velodraugu

31.03.2017
Velosipēds ir izcils pārvietošanās līdzeklis ikdienā, kas nodrošina maksimālu mobilitāti un ir gan veselīgs, gan dabai draudzīgs. Tas piedāvā vajadzīgo kustību daudzumu un ir izcils sabiedrotais ceļojot, veidojot un uzturot fizisko formu, kā arī iegūstot...

Lasīt tālāk

padomi-kas-noderes-dodoties-pargajienos

Padomi, kas noderēs dodoties pārgājienos

21.10.2015
Spirgta rudens zemes dvaša, zeltainas koku lapotnes, krītošu ozolzīļu lietus un prieks, kas rodas pēc pieveikta ceļa – gada krāšņākajā laikā, pārgājienu sezonai ritot pilnā sparā, piedāvājam padomus ikvienam, kurš gatavs pamest pilsētas mūrus, lai izbaudītu...

Lasīt tālāk

ka-pareizi-izveleties-ziemas-sporta-veidu-ekipejumu

Kā pareizi izvēlēties ziemas sporta veidu ekipējumu

09.02.2015
Šajā rakstā uzzināsiet, kas ir galvenie kritēriji, pēc kuriem noteikt tieši jums piemērotāko kalnu slēpošanas, snovborda vai distanču slēpošanas inventāru. Kā pareizi izvēlēties kalnu slēpošanas ekipējumu Noteicošie parametri ir slēpes garums, rādiuss...

Lasīt tālāk