1. Ziņas
  2. Gandrs Merida velo komandas jaunais braucējs Krišjānis Jansons-Ratiniks otrais labākais Ruļļu cīņās

Gandrs Merida velo komandas jaunais braucējs Krišjānis Jansons-Ratiniks otrais labākais Ruļļu cīņās

Publicēts: 18.01.2012

Krišjānis stāsta, ka kopā ar nelielu atbalsta komandu tika nolemts beidzot izmēģināt spēkus Ruļļu cīņās. Pirmā reize Miit Tiim iestādē, pirmā reize uz fiksīša. Pamazām sarodas konkurenti ar krietniem atbalstītāju pulciņiem, sākas kvalifikācijas braucieni. Viss ir vienkārši, kāp un nobrauc 500 metrus mazāk nekā 30 sekundēs. Pēc sava pirmā brauciena sapratu, ka tas pasākums ir stipri balstīts uz sportu – viegli nav un nebūs. Spēcīgi konkurenti, skaļi līdzjutēji, atmosfēra lieliska. Astotdaļfinālā izdevās uzstādīt ceturto visu laiku labāko laiku. Man parādījās azarts, bija ieradušies arī paši labākie un skaļākie kolēģi – līdzjutēji. Ir karsti, parādās nogurums, pie bāra pasūtu kolu ar apelsīnu sulu – tas enerģijai.

Seko mans trešais brauciens, kas ir jau ceturtdaļfināls; par mata tiesu apsteidzu savu konkurentu. Ir skaidrs, ceturtā vieta man ir garantēta, tomēr fantastisko līdzjutēju (un skaidrs, ka visskaļāko) priekšā es nevaru mest visu pie malas, bet ir jācīnās tālāk. Atpūtai laika maz, kājas smagas, sviedri tek.

Sākas pusfināli, kur man jācīnās ar Vitāliju – džeku, kurš šeit ir viens no pieredzējušākajiem un kurš vienīgais atļaujas braukt velo šortos. Cīņa spraiga, atbalstītāji kliedz, – 27 sekundes ļoti smagas mīšanās ir galā, nesaprotu, vai esmu priekšā, vai zaudējis, pulss debesīs, tomēr kāds ausī kliedz, ka esmu finālā. Kaut kas neticams, es taču šeit pirmo reizi, kā tas vispār iespējams?!

Atpūta līdz finālam vien 5 minūtes, un man jācīnās ar velosporta guru – Andri Vosekalnu. Atmosfēra ir nokaitēta līdz baltkvēlei, līdzjutēji, skatītāji ir cieši pienākuši klāt, tūlīt viss sāksies!

3...2...1...AIZIET! Sākas 27 sekunžu šausmas. Neko nevar dzirdēt, skatos tikai uz savām kājām, minu, cik vien varu, visi kliedz, saprotu, ka ir sīva cīņa. Viss finišs - 500 metri - ir nolidoti, esmu otrais, nieka 0,27 sekundes aiz Vosekalna. Galva pulsē, sviedri līst aumaļām, grūti nokāpt no velosipēda. Ir plkst. 0:30 naktī – sports ir beidzies. Skaidrs tikai viens, ka 18. februārī būs atkal.

Pirmā reize – otrā vieta – pašam prieks!

Te video no Krišjāņa trakā fināla.

Citas ziņas
ar-millet-termovelu-nav-nepareizu-laikapstaklu

Ar Millet termoveļu nav nepareizu laikapstākļu

13.01.2012
Pamostoties no rīta un vēl guļot siltā gultā, šobrīd iedomājoties skatu ārā pa logu, galīgi nav vilinājuma doties ārā, neapģērbjoties atbilstoši laika apstākļiem, jo īpaši tad, ja uz darbu jābrauc ar sabiedrisko transportu, jāsatiek draugi, jādodas...

Lasīt tālāk

francu-razotaja-julbo-snovborda-un-sleposanas-kiveru-un-brillu-jaunas-kolekcijas-parsteidz-ar-kvalitati-un-dazadibu

Franču ražotāja Julbo snovborda un slēpošanas ķiveru un briļļu jaunās kolekcijas pārsteidz ar kvalitāti un dažādību

13.12.2011
Julbo  ziemas kolekciju klāstā ikkatrs spēj piemeklēt sev piemērotākās brilles, kas lieliski der sejas formai, ka arī atbilst funkcionālajām prasībām. Julbo ķiverēm - foršs dizains un augsts prettriecienu aizsardzības līmenis. Julbo ķiveres Komfortablā...

Lasīt tālāk

jaunas-peltonen-distancu-slepes-rex-nujas-un-distancu-slepju-zabaki-ir-klat

Jaunās Peltonen distanču slēpes, Rex nūjas un distanču slēpju zābaki ir klāt!

08.12.2011
Somu ražotāja Peltonen 2011/ 2012. gada slēpju kolekcija visā plašumā apskatāma un iegādājama Gandra veikalos. Viens no Peltonen trumpjiem ir tas, ka tiek nodrošināta labākā slēpju pāra saderība visā distanču slēpju industrijā. Tas tiek...

Lasīt tālāk